Dnes jsem si pro vás připravil tip na levnou dovolenou v Chorvatsku, konkrétně v Zadaru. Kalkulace je vedena pro 2 osoby, ale letět můžete i ve třech  a cena pak klesne na 2360Kč za osobu. Ideální pro rodinu s jedním dítětem a malým rozpočtem na dovolenou. Úspory jsme dosáhli díky levným letenkám z Německa a tomu, že jsem pro ubytování zvolil AirBnb. To je služba, která umožnuje pronajmout místnost, byt, nebo dům ostatním lidem. Není třeba se toho bát, sám AirBnb často využívám. Detailního průvodce Chorvatskem, naleznete zde.

 

 

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>

 

Pokud budete chtít uzavřít cestovní pojištění, online srovnání naleznete zde >>

 

Odlet i přílet bude z Berlína, což může působit nedostupně, ale cesta z Prahy zabere 4 – 4 a půl hodinky, dle provozu. Autobusy jsou pohodlné a cesta rychle uteče. Chápu, že by odlet z ČR vyhovoval více čtenářům, ale charterové letenky z Prahy či Brna bývají dostupné až na last minute. Určitě o nich budu psát, ale objeví se vždy až pár dní před odletem. Průvodce Berlínem naleznete zde.

 

Před nákupem věnujte zvýšenou pozornost brzkému odletu z Berlína, ověřte si dostupnost i cenu ubytování (počkejte si na odpověd přímo majitele + potvrzení ceny) a spočítejte si všechny náklady. Držet se nemusíte pouze mého příkladu, můžete si vybrat ubytování jiné, zkrátit/prodloužit si dovolenou, nebo využít jenom letenek. Zkrátka si to dobře naplánujte a až poté cokoliv nakupujte.

 

Letenky Berlín – Zadar – Berlín za 68,9€ můžete zarezervovat přímo na stránkách Ryanair.com na datum 13. – 20. července

 

 

1

 

 

V ceně máte příruční zavazadlo o rozměrech 56 x 45 x 25cm. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, jsem pro vás připravil zde.

 

Všechny hotely na toto období, naleznete zde >>

 

Ubytování přes AirBnb naleznete zde, nezapomente u pobytů nad cca 1850Kč použít slevový kupon na 600Kč.

 

Já zvolil pro dnešní příklad toto ubytování za 1489Kč/týden. Majitel vám pronajme ložnici v domě, kde bydlí jeho rodina. Některým lidem se to může zdát jako narušení něčího soukromí, ale ve skutečnosti to bývá příjemnější, jak hotel. Ono stejně na pokoji budete trávit minimum času.

 

 

1

 

 

 

 

Levná dovolená v Chorvatsku – 8 dní v červenci za 2780Kč! (letenky + ubytování)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!