Letenky na prodloužený víkend v Norsku za 375Kč! (obě letenky)

Letenky na prodloužený víkend v Norsku za 375Kč! (obě letenky)

Na netradiční výlet do Norska (Osla) si můžete zaletět za 375Kč s velice dobře dostupné Wroclavi. Cena je včetně všech poplatků a zahrnuje jak let tam, tak zpět. Norsko je drahá země, proto před nákupem letenek nezapomeňte propočítat všechny náklady (především cestu z/na letiště a ubytování). Rovněž doporučuji jídlo nakoupit ve Wroclavi a vzít si ho sebou, velmi tím ušetříte. Pro ubytování bych doporučoval využít 500Kč slevu na pobyt přes Airbnb a ubytovat se skrz něj, vychází to výhodněji a můžete se ubytovat např. ve srubu uprostřed přírody.

<

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Odlet i přílet je z výborně dostupné Wroclavi, kam se nejlépe dostanete autobusy SimpleExpress (ceny z Prahy začínají na 3€). Průvodce Wroclaví a jak se dostat na letiště naleznete zde >>. Neberte Wroclav jako nevýhodu, odlet z Polska vám umožní nakoupit potraviny výhodněji jak u nás (vz níže).

Letenky zakupujte přímo na webu dopravce Ryanair.com na datum 25. – 27.2. (návod naleznete zde).

Jak už jsem zmínil v úvodu, velkým problémem jsou ceny v Norsku, které jsou nasazené opravdu hodně vysoko. At už se týká dopravy, ubytování, či jídla. Jediné co je cenově přijatelné jsou sýry a i jako jejich milovník musím říct, že je po několika dnech už nebudete chtít ani vidět :).

K nakoupení zásob tak využijte Wroclaw. Ceny jsou tam níže než u nás a v porovnání s Norskem jsou o čtvrtinu levnější (samozřejmě jak u čeho, ale bráno průměrem).  Ideální je na tuto cestu vyrazit ve 4-6 lidech, kdy se dohromady složíte na jedno, či dvě odbavená zavazadla (více by bylo myslím zbytečné). Za potraviny tak utratíte cca to samé, co byste utratili i doma.

Tento počet lidí bude ideální i při hledání vhodného ubytování.  Hotely jsou nepřiměřeně drahé a poměrně i nudné. Srub u jezera, v obklopení přírodou bude mnohem lepší volbou a budete-li mít štěstí, zahlédnete i polární záři (čím více na severu Norska se ubytujete, tím bude pravděpodobnější). Navíc ve více lidech toto ubytování vyjde výrazně levněji.  Např. za tenhle domek pro 7 lidí zaplatíte v 6 jen 2000Kč/os/6 dní.

6598

Vybírat ze všech možností můžete zde >>

Nezapomente uplatnit kupon na slevu 511Kč >>

Ted, když jsme vyřešili problém s drahým jídlem i ubytováním, nám zbývá poměrně důležitá věc a tou je, jak se levně do chatky dostat :). K tomu využijte naší aplikaci mapy.levnocestovani.cz. Do bodu „odkud“ vložte „Moss Airport Rygge (RYG), Terminalveien 100, 1580 Rygge, Norsko“ (to je adresa letiště, kam přiletíte), do adresy kam pak polohu chaty. Následně se vám objeví jak přesná trasa, tak orientační ceny a možnosti dopravy.

Je dost dobře možné, že vás autobus či vlak doveze jen blízkého města, pak nezbývá, než kontaktovat hostitele a poprosit ho, zda pro vás může zajet (ještě před nákupem). Osobně si nemyslím, že by to byl problém, mnozí to i uvádí přímo na stránkách své chatky. Norové jsou skutečně velmi ochotní a pomáhají vám, i když nechcete :).

Pokud místo přírody dáte přednost návštěvě Osla, průvodce naleznete zde >>