V dnešním dalším levnocestovatelském tipu se podíváme na týden do květnové slunné Sardinie. Využijeme k tomu nízkonákladovou leteckou společnost Ryanair z dobře dostupného Krakova. Pokud se na cestování na vlastní pěst ještě necítíte, Sardinii přes cestovní kancelář naleznete zde. Detailního průvodce po Sardínii zde a postřehy čtenářů zde.

 

 

 

 

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti doporučuji přečíst tento podrobný návod.

 

Odlet i přílet je z velmi dobře dostupného Krakova. Využít můžete například Student Agency/Regiojet nebo Polskibus má často velmi výhodné akce. Co stihnout v Krakově najdete například zde.

 

Pro cestu nepotřebujete cestovní pas. Bohatě vám bude stačit občanský průkaz.

 

Před nákupem letenek si nezapomeňte udělat celkovou kalkulaci výletu, tedy i cestu z/na letiště v Krakově i na Sardinii. Velmi doporučujeme využít pronájem auta, bez něho se na ta nejkrásnější místa jen stěží dostanete. Řízení se nebojte, na „jižany“ je jejich styl jízdy v pohodě. Ceny se velmi liší dle „turističnosti“, doporučila bych vám tedy spíše vyhledávat klidnější místa.

 

 

Letenky zakoupíte na termín 10-17. května na stránkách Ryanair.com za cca 1350Kč.

 

 

 

 

 

 

Cena je konečná a zahrnuje veškeré poplatky. V ceně letenky jsou dvě příruční zavazadla: velké 55 x 40 x 20 cm  (max. 10kg) a malé 35 x 20 x 20 cm. Může se to zdát málo, ale stačí to bohatě. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7-měsíční cestu kolem světa, naleznete zde.

 

Na Sardínii je vhodné si půjčit auto přes RentalCars. Dostanete se na ty nejlepší místa a nebudete omezeni. Ubytování si tak můžete vybrat v místě, kde se zrovna budete nacházet.

 

Všechny hotely v Cagliari na toto datum, naleznete zde >>

 

Alternativou, jak ještě více ušetřit, je využít naší slevu 725Kč na první ubytování dražší jak 2000 Kč a ubytovat se přes AirBnb.

 

Pokud se však rozhodnete na výlety vyrážet z jednoho místa, zajímavě vypadá toto ubytování, vhledem k ceně a kvalitě a velmi dobrým recenzím. Zvýšenou pozornost věnujte sdílené koupelně, ne každému může vyhovovat.

 

 

 

 

 

Samozřejmě nelze vyhovět vkusu všem, jiné požadavky na ubytování budete mít jako sólocestovatel, senior nebo rodina s dětmi.

 

Přejeme šťastnou cestu!

Květnová Sardínie na 8 dní za 4600Kč (letenky + dobře hodnocené ubytování)
Štítky:                    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!