V dnešním dalším levnocestovatelském tipu se podíváme na týden do květnové slunné Sardinie. Využijeme k tomu nízkonákladovou leteckou společnost Ryanair z dobře dostupného Krakova. Pokud se na cestování na vlastní pěst ještě necítíte, Sardinii přes cestovní kancelář naleznete zde. Detailního průvodce po Sardínii zde a postřehy čtenářů zde.

 

 

 

 

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti doporučuji přečíst tento podrobný návod.

 

Odlet i přílet je z velmi dobře dostupného Krakova. Využít můžete například Student Agency/Regiojet nebo Polskibus má často velmi výhodné akce. Co stihnout v Krakově najdete například zde.

 

Pro cestu nepotřebujete cestovní pas. Bohatě vám bude stačit občanský průkaz.

 

Před nákupem letenek si nezapomeňte udělat celkovou kalkulaci výletu, tedy i cestu z/na letiště v Krakově i na Sardinii. Velmi doporučujeme využít pronájem auta, bez něho se na ta nejkrásnější místa jen stěží dostanete. Řízení se nebojte, na „jižany“ je jejich styl jízdy v pohodě. Ceny se velmi liší dle „turističnosti“, doporučila bych vám tedy spíše vyhledávat klidnější místa.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky zakoupíte na termín 10-17. května na stránkách Ryanair.com za cca 1350Kč.

 

 

 

 

 

 

Cena je konečná a zahrnuje veškeré poplatky. V ceně letenky jsou dvě příruční zavazadla: velké 55 x 40 x 20 cm  (max. 10kg) a malé 35 x 20 x 20 cm. Může se to zdát málo, ale stačí to bohatě. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7-měsíční cestu kolem světa, naleznete zde.

 

Na Sardínii je vhodné si půjčit auto přes RentalCars. Dostanete se na ty nejlepší místa a nebudete omezeni. Ubytování si tak můžete vybrat v místě, kde se zrovna budete nacházet.

 

Všechny hotely v Cagliari na toto datum, naleznete zde >>

 

Alternativou, jak ještě více ušetřit, je využít naší slevu 725Kč na první ubytování dražší jak 2000 Kč a ubytovat se přes AirBnb.

 

Pokud se však rozhodnete na výlety vyrážet z jednoho místa, zajímavě vypadá toto ubytování, vhledem k ceně a kvalitě a velmi dobrým recenzím. Zvýšenou pozornost věnujte sdílené koupelně, ne každému může vyhovovat.

 

 

 

 

 

Samozřejmě nelze vyhovět vkusu všem, jiné požadavky na ubytování budete mít jako sólocestovatel, senior nebo rodina s dětmi.

 

Přejeme šťastnou cestu!

Květnová Sardínie na 8 dní za 4600Kč (letenky + dobře hodnocené ubytování)
Štítky:                    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!