Tentokrát Vám přinášíme tip na dovolenou po vlastní ose, ale bude to stát za to! Můžete se vydat na řecký ostrov Kréta na pořádný odpočinek v délce 12 dní a to díky skvělé kombinaci levných letenek se společností Ryanair a výhodného, avšak pěkného ubytování. Letenky jsou v termínu 19.-30.9.2021, což je perfektní období na dovolenou v Řecku, moře je ještě krásně vyhřáté, počasí teplé, ale turistů už výrazně méně než v hlavní sezóně. Korfu se vyplatí rozhodně procestovat a poznat jeho přírodní i kulturní památky. Co vidět a zažít zjistíte v našem průvodci po Korfu. Zájezdy s cestovní kanceláří do této destinace pak naleznete zde.

INFO KE KORONAVIRU: Každý cestující nad 18 let musí nejpozději den před odletem (do 23 hod českého času) vyplnit příjezdový formulář. Na základě formuláře mu bude vygenerován QR kód, kterým se prokáže při vstupu do letadla / při vstupu na území Řecka.  Všichni cestující starší 12 let se musí prokázat potvrzením o negativním PCR testu (ne starším než 72 hodin) nebo potvrzením o negativním antigenním testu (ne starším než 48 hodin) nebo potvrzením o úplném očkování (14 dní po poslední dávce) nebo potvrzením o prodělání onemocnění covid-19 (2 – 9 měsíců před návštěvou).  Řecko uznává pouze testy provedené výtěrem z nosohltanu nebo hltanu (ne test ze slin). 

TIP PRO VÁS: Nemáte-li doposud zkušenosti s individuální turistikou, mohlo by se Vám hodit pročíst si náš podrobný návod >> 

Doporučujeme Vám si před cestou sjednat cestovní pojištění. Obzvlášť v dnešní době je důležité, nevíte,  co se Vám kde přihodí a je třeba být připraven. Online srovnání všech dostupných možností pojištění naleznete zde >>. 

Pokud budete chtít ostrov procestovat, což učitě doporučujeme, nejlepší to bude po vlastní ose. Přehled pronájmů automobilů najdete online,  auto si rezervujte předem třeba zde.

Před odletem si propočítejte všechny předpokládané výdaje. Letenky se společností Ryanair vyházejí na velmi příjemných 20 euro, tedy asi 520 Kč. Odlet je z Bratislavy, kam se dostanete buď hromadnou dopravou (RegioJet, ČD) nebo po vlastní ose, nicméně i cestu do této slovenské metropole je třeba připočíst. Dále určitě nezapomeňte na jídlo, výlety, již zmíněné pojištění, případně pronájem automobilu a hlavně ubytování. Důležité je také zvážit, jestli Vám bude stačit malé příruční zavazadlo, které se v ceně letenky nebo si budete potčebovat připlatit kufr do podpalubí.

Další výhodou je, že dítě v tomto případě bude platit pouze letenku, tedy asi 520 korun.

Našli jsme pro Vás ubytování v Alex Apartments. Poměr cena a kvalita jednoznačně vyhrál. Pokud se chcete podívat na další dostupná ubytování, vybírejte na Bookingu.

Letenky Bratislava–Korfu–Bratislava v termínu 19.9. – 30.9. 2021, zakoupíte na stránkách Ryanair. Alternativně můžete letenky rezervovat u  českého prodejce, cena sice bude o pár desítek korun vyšší, ale celý nákup proběhne v českém jazyce a podpoříte tímto provoz tohoto webu.

Bratislava-Korfu
Bratislava-Korfu

Korfu z Bratislavy na 12 dní za 3350 Kč! (letenky + ubytování, dítě jen za 520 Kč)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!