silvestr

Už vás nebaví trávit Silvestr u televize? Chcete vidět novou zemi, poznat nové prostředí a třeba i nové lidi? Objevte ty nejlepší destinace pro nezapomenutelnou oslavu konce roku.

Vybrali jsme pro vás 5 destinací napříč zeměkoulí, které stojí za návštěvu. Ať už vám tedy stačí výlet kousek za hranice, nebo za pořádnou párty projede klidně půlku světa, v našem seznamu si to své ideální místo najdete. Prozradíme vám také, kdy je ten vhodný čas na nákup letenek či jízdenek.

 

Vídeň

Se silvestrovskou Vídní je neodmyslitelně spjatý Silvesterpfad. O co jde? Jednu velkou pouliční párty! Samotný název Silvesterpfad se dá přeložit jako Silvestrovská stezka. Jedná se o celou řadu akcí a aktivit, které v centru města probíhají 31. prosince od 14:00 a končí až následující den okolo 2:00. Silvesterpfad v minulém roce navštívilo více než čtvrt milionu lidí. Objednejte si svařák, pivo či šampaňské a dejte se do slavení! Jednou z nejoblíbenějších aktivit jsou lekce valčíku zdarma, stačí na 14. hodinu dorazit před Stephansdom. 

Těsně před půlnocí národní televize uvede tradiční komediální hru Večeře pro jednoho, přesně o půlnoci se rozezvoní obří zvon vídeňské katedrály. A pak už napříč celým městem vybuchují ohňostroje, do toho hraje valčík Na krásném modrém Dunaji a lidé na ulicích se dávají do tance. 

Vídeň, Foto: Dominik Bartsch

TIP: Ten nejlepší výhled na ohňostroje budete mít z vídeňských kopců. Pokud ale chcete být přímo uprostřed dění a prožít opravdu nezapomenutelnou noc, rezervujte si místo v Danube Tower. Musíte to ale udělat brzy, hodně brzy. 

Do Vídně se nejlépe dostanete autobusy Eurolines, Regiojet nebo Flixbus.

 

Berlín

Hlavní město Německa není daleko a přitom se tam opravdu dobře pobavíte. Ulici Straße des 17. Juni každoročně zaplní tisíce lidí, kteří si užívají koncerty, párty stany a laserové světelné show. Akce oficiálně začíná 31. prosince v 19 hodin, už o den dříve ale můžete dorazit na zahajovací party. 

Silvestr v Berlínu si ale užijí i ti, kteří zrovna neholdují divokým akcím. V zámku Charlottenburg můžete navštívit koncert klasické hudby a do nového roku vstoupit za klidných a harmonických tónů. 

Berlín
Berlín

TIP: Nejlepší výhled poskytují bary na střechách výškových budov. Zamluvte si svůj stůl, nebudete litovat. Je to sice dražší, ale ten zážitek za to stojí. Pokud to chcete pojmout víc lowcost, vyzkoušejte Teufelsberg (oblíbené místo Berlíňanů) či Moltkebrucke. 

Také do Berlína se nejlépe dostanete autobusy Eurolines, Regiojet nebo Flixbus.

 

Rio de Janeiro

Evropa je vám malá? Oslavte Silvestr v temperamentní Brazílii! Všichni, kdo už to vyzkoušeli, vám potvrdí, že Rio de Janeiro jednoznačně ví, jak rozjet párty

Do víru nočního života se můžete vrhnout například v undergroundovém klubu Fosfobox nebo to vzít tradičněji a zopakovat si kroky samby v Rio Scenario. O půlnoci ale nesmíte chybět na slavné pláži Copacabana. Počítejte s tím, že se tam společně s vámi pohrnou zhruba 2 miliony lidí, vyrazte proto s předstihem a obrňte se trpělivostí při výstupu z metra. Stojí to ale za to! Nezapomeňte si také obléct tradiční bílou. 

Rio de Janeiro

TIP: Nejlepší atmosféru i výhledy zažijete na již zmíněné Copacabaně. Ideální je například oblast mezi stanovišti záchranářů označenými čísly 5 a 6. 

 

Las Vegas

Jak popsat Silvestr v Las Vegas jedním slovem? Bláznivý! Jestliže je Vegas je známé jako ideální místo pro nezapomenutelnou párty kdykoliv v průběhu roku, o Silvestru to platí dvojnásob. Ze slavného The Stripu se stane pěší zóna a zástupy lidí odpočítávají poslední vteřiny do půlnoci. 

O půlnoci pak kasina ze svých střech začnou odpalovat rachejtle ve velkém stylu. Uvnitř nočních klubů pak probíhají ty nejlepší párty plné celebrit. 

Las Vegas

TIP: Nejlepší výhled si užijete z vrcholku Stratosphere Tower.

Své ubytování si rezervujte co nejdříve. Pokoje bývají rychle vyprodané a ceny se zvedají do astronomických výšin. 

 

Sydney

Buďte (skoro) první, kdo přivítá nový rok! Fotky ikonického ohňostroje nad Operou už viděl asi každý, zažít to na vlastní kůži je ale ještě o něčem jiném. Ne nadarmo právě v Sydney své jachty kotví boháčové z celého světa. Tak si tu podívanou také nenechte ujít. 

Show začíná v 18 hodin, ve 21 hodin je připravený ohňostroj pro rodiny s dětmi a o půlnoci to vše vypuká naostro. Počítejte s tím, že na mnohých místech platí zákaz přinášení vlastního pití. Třešnička na závěr: v Sydney je v prosinci léto. Po bouřlivé silvestrovské oslavě si tak můžete naordinovat den odpočinku na pláži. 

Sydney

TIP: Sledovat ohňostroje se vydejte například na Mrs Macquarie’s Point. Dorazte ale s předstihem, kapacita se obvykle rychle plní.

 

Kdy koupit letenky

Přemýšlíte, kdy je nejvhodnější čas na nákup letenek? Zatímco v některých případech (včetně zájezdů od cestovních kanceláří) se vyplatí čekat na last minute nabídky, v případě Silvestra to rozhodně neplatí.

Základní poučka tedy zní: Silvestr začněte plánovat co nejdříve. Letenky za nejnižší cenu obvykle seženete 5 až 10 měsíců dopředu. To stejné platí u jízdenek, i když u těch máte větší šanci, že i s blížícím se Silvestrem nějaké to místo za přijatelnou cenu ulovíte.

Kde oslavit Silvestra a kdy zakoupit letenky?
Štítky:                

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!