Mexico Cancún, zdroj: Pixabay

Už vás nudí stále ty samé dovolenkové destinace? Odvažte se a vyrazte do Mexika! S naším dnešním tipem pořídíte zpáteční letenky na trase Berlín – Cancun za fantastických 6 590 Kč! Na výběr je mnoho termínů v první polovině roku 2022, máte tak spoustu času si vaši dovolenou pořádně naplánovat. Mexiko má rozhodně co nabídnout a ať se zde rozhodnete strávit týden, nebo měsíc, určitě budete mít co dělat, abyste stihli navštívit všechna atraktivní místa. Z nejznámějších můžeme zmínit například starobylý mayský přístav Tulum, hlavní město Ciudad de México, nebo pyramidy ve starobylém mayském městě Chichén Itzá. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Mexika přes cestovní kanceláře naleznete zde.

INFO KE KORONAVIRU: Podmínky pro vycestování se mohou do příštího roku samozřejmě změnit. Momentálně platí, že před odletem musíte vyplnit tento formulář, po příletu pak předložit zpáteční letenku a doklad o zajištěném ubytování. Některé hotely nebo aerolinky pak mohou vyžadovat i negativní PCR test. Před cestou vám doporučujeme informovat se na stránkách MZV. Také zvažte, zda se nevyplatí přikoupit k letenkám a ubytování možnost bezplatného storna.

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, doporučujeme článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Před odletem určitě nezapomeňte na sjednání cestovního pojištění. Přehledné online srovnání dostupných možností naleznete zde >>. Odlet je z dobře dostupného Berlína, kam se nejlépe dopravíte autobusy Flixbus či Regiojet.

Pro vstup do Mexika potřebujete platný cestovní pas, víza na 180 dní získáte na letišti po příletu zdarma. Co se cen týče, Mexiko obecně platí za finančně dostupnou destinaci. Záleží samozřejmě na vašich plánech, ušetřit ale můžete stravováním u pouličních stánků nebo v supermarketech.

Ubytování v Mexiku můžete vyhledat a rezervovat na stránkách Booking. Mnohdy ještě o něco levněji vychází ubytování v soukromí přes Airbnb.

Letenky na trase Berlín–Cancun–Berlín v mnoha termínech roku 2022 můžete zarezervovat v tomto přehledném kalendáři >>

HIT! Mexiko (Cancun) z Berlína za 6590 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!