Do prodeje se dnes nedostaly pouze levné letenky na Bali, ale i na Filipíny. Krom nízké ceny potěší i tím, že vás cestou čeká pouze jeden krátký přestup a doletíte přímo na Cebu, místo do Manily. V jejím okolí totiž nic moc zajímavého nenajdete a tak by vás čekal další přelet, což znamená další peníze a čas. Z Cebu se dá podniknout celá řada výletů. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy na Filipíny přes cestovní kanceláře, naleznete zde. Na Filipínách jsme ted přes půl roku žili a znova se tam chystáme, takže pokud by vás cokoliv zajímalo, klidně se ptejte dole v diskuzi :).

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Pojištění na Filipínách je v podstatě nutné, protože jinak musíte platit vše hotově. Pokud byste neměli ani peníze, ani pojištění, tak vás dost pravděpodobně ani neošetří. Online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Do Vídně se dostanete nejlépe se Student Agency, nebo Eurolines. Průvodce Vídní naleznete zde >>

 

Před nákupem letenek si nezapomeňte propočítat všechny náklady. Jídlo, motorku (či jinou dopravu), pojištění, ubytování a případné vstupy, nebo aktivity.  Co se ubytování týká, jsou Filipíny trochu dražší záležitostí (na JV Asii), na noc počítejte s částkou kolem 700Kč. Samozřejmě záleží kde, na jak dlouho a v jaké kvalitě. Jídlo je velmi levné, běžně se najíte do 50Kč a není problém se najíst i za polovinu u místních, v Jolibee, nebo při kupování předpřipraveného jídla v obchodech.

 

Ubytování řešte přes Booking nebo Agodu, která v Asii vychází často výhodněji. Chce to ale nabídky porovnat a pak se rozhodnout. Možné je i domlouvat ubytování na místě, ale v tom případě bych doporučoval si přečíst na Bookingu/Tripadvisoru recenze a porovnat ceny. Několikrát se nám na Bali stalo, že ubytování přes Booking/Agodu bylo levnější jak na místě. Přímo v Cebu záleží, co chcete – pokud noční život, tak bych se ubytoval poblíž Fuenty Osmeny. Pokud máte raději klidnější prostředí, tak v IT Parku, nebo poblíž Ayaly (kde najdete i obrovské obchodní centrum). Nicméně taxíkem se všude dostanete za pár korun, nástupní taxa je 40 pesos (cca 20Kč) a pak je to pár korun za kilometr. Rozumné je zde dát 1-2 noci na aklimatizaci a následně se přesunout dále na ostrov. 

 

 

Letenky Vídeň – Cebu – Vídeň můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

 

Letenky z Vídně na Filipíny
Letenky z Vídně na Filipíny

 

Filipíny (Cebu) z Vídně za 13990Kč (letenky tam i zpět, mnoho termínů)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!