Na skok za příšerou z jezera Loch Ness, nebo na pořádnou dovolenou a procestovat celé Skotsko? S naším tipem na levné letenky to nebude žádný problém! Právě teď totiž letecký dopravce Ryanair uvolnil lety na trase Praha – Edinburgh za 199 Kč. Zpáteční let ve vybraných podzimních termínech vás tak vyjde na fantastických 398 Kč. My jsme vybrali krátký pobyt od 6. do 8. září, ale k dispozici jsou i další možnosti. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Skotska přes cestovní kanceláře případně naleznete zde.

INFO KE KORONAVIRU: Před odletem do Skotska je nutné vyplnit tento formulář. Musíte tak učinit nejdříve 48 hodin před odletem a nejpozději před hraniční kontrolou. Dále je nutné se prokázat negativním testem, který nebude starší než 3 dny. Potvrzení o negativním výsledku musí být v angličtině, francouzštině, nebo španělštině. Osoby očkované doloží potvrzení o dokončeném očkování a nevztahuje se na ně 10denní karanténa, jako tomu je v případě neočkovaných. Doporučujeme vám sledovat aktuální podmínky pro vycestování do Spojeného království na tomto odkaze.

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenost anebo hledáte další rady, doporučujeme vám k přečtení tento podrobný návod >> .

Před cestou nezapomeňte na sjednání cestovního pojištění. Přehledné srovnání dostupných možností naleznete zde >>

Odlet a přílet bude z výborně dostupné Prahy. I přesto před nákupem letenek raději propočítejte náklady na celou dovolenou. Nezapomeňte na výše zmíněné cestovní pojištění, dopravu z/na letiště, ubytování a stravování. Skotsko obecně nepatří mezi ty nejlevnější destinace, počítejte s tím raději předem. Pokud se budete chtít podívat i mimo Edinburgh, automobil je nejlepší si zamluvit předem přes RentalCars

Ubytování ve Skotsku můžete vybrat a rezervovat na Booking. Cenově ještě o něco výhodněji vás pak může vyjít ubytování přes Airbnb. Vzhledem k aktuální situaci může být nejlepší volbou rezervace ubytování s možností bezplatného storna.

Letenky na trase Praha–Edinburgh–Praha, například na termín 6.9. – 8.9.2021, rezervujte na stránkách Ryanair. Letenky je možné zakoupit také u ověřeného českého prodejce. Bude to sice o pár korun dražší kvůli jejich provizi, ale celý nákup proběhne v češtině, získáte zákaznickou podporu v češtině a pár korunami podpoříte provoz tohoto webu.

Edinburgh z Prahy za 398 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!