Emirates

S pomocí Ministerstva zahraničních věcí se v březnu zpět do vlasti mohlo vrátit více než 4 400 Čechů, kteří po vypuknutí pandemie uvízli v zahraničí. Evakuační letadla MZV vyslalo do 15 destinací po celém světě. Na dopravě občanů se podílely také autobusové svozy, o kterých jsme psali zde. V tuto chvíli se v zahraničí stále nachází zhruba 2 500 Čechů, kteří se chtějí dostat do ČR a požádali o pomoc. V tomto článku se podíváme na mimořádné lety, které cestovatelé ještě mohou využít. Bez ohledu na odletové místo musí nově do karantény všichni cestující, v takovém případě by se vám mohl hodit projekt České karantény.

 

 

Repatriační lety Ministerstva zahraničních věcí

Ministerstvo aktuálně plánuje vyslat 3 poslední repatriační letadla, a to do oblastí, kde se stále nachází větší počet českých občanů.

 

Konkrétně se jedná o tyto lokality:

Srí Lanka a Nepál odlet již zítra 4. dubna; letenka hrazena ze státního rozpočtu ČR a z fondů Evropské unie

Austrálii a Nový Zéland letadlo zajištěné, let proběhne v příštím týdnu; finanční spoluúčast cca 18 000 Kč/osoba

Bali (Denpasar) s mezipřistáním v Jakartě odlet 7. či 8. dubna; letenka hrazena ze státního rozpočtu ČR a z fondů Evropské unie

 

V případě změny situace se nemusí jednat o úplně poslední spoje, zatím ale další plánované nejsou. V zahraničí také stále zůstávají menší skupinky Čechů, podle našich informací se jedná například o JAR či Filipíny. O jejich repatriaci ministerstvo aktuálně jedná s dalšími státy EU.

 

V případě jakýchkoliv dotazů volejte na linku MZV +420 224 183 200 nebo +420 224 183 100.


Návrat z Dubaje s Emirates

Aerolinka Emirates sice informovala o zastavení svých pravidelných spojů včetně letů z Prahy (informovali jsme zde), nyní ale oznámila částečné obnovení provozu.

 

Z Dubaje vypraví 18 dálkových letů týdně. Vaším cílem se může stát Londýn, Frankfurt, Paříž, Brusel či Curych. Praha tedy v nabídce není, z daných měst ale aktuálně jezdí speciálně vyčleněné autobusy a může dojít k přidání dalších spojů. Případně se jako nejvýhodnější jeví přílet do Frankfurtu, odkud se na vlastní pěst dopravíte k hranicím / domluvíte se s někým, kdo pro vás do Frankfurtu dojede (pro tyto případy lze pro české občany sjednat výjimku).

 

I při těchto mimořádných letech zůstává zachováno rozdělení na ekonomickou a byznys třídu i cateringový servis, obejít se budete muset bez časopisů. Po příletu zpět do Dubaje bude letadlo důkladně dezinfikováno.

 

Karanténa po návratu

Od 31. března se 14denní karanténa týká všech osob, které vstoupí na území České republiky. Jak postupovat? Ihned po svém návratu do ČR o dané skutečnosti telefonicky či e-mailem informujte svého praktického lékaře.

 

Řešíte bydlení po návratu ze zahraničí? Pokud bydlíte sami, máte to snadné. Pokud byste ale 14 dní museli strávit v jednom bytě s několika lidmi, kteří v zahraničí nebyli, nemusí se vám chtít riskovat jejich zdraví. Zajímavou alternativu představuje projekt Česká karanténa. Zajistí vám ubytování v plně vybavených apartmánech, které budete mít jen pro sebe, svou rodinu či kamarády, kteří se z ciziny vrací společně s vámi. Při příletu na pražské letiště vám zařídí i privátní odvoz.

Covid-19: Poslední repatriační lety + tip na ubytování v karanténě!
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!