Myslíte si, že na nemáte šanci se do příručního zavazadla vejít na víkend natož na dlouhou dovolenou? Nechte se vyvést z omylu tímto článkem. Jaké mají limity nejběžnější letecké společnosti a jak moc jsou benevolentní?

 

 

Jaké jsou rozměry zavazadel a jak se kontrolují?

Letecké společnosti mají při nástupu do letadla nejčastěji stojany, do které musíte tašku nacpat. Pokud se vám to nepovede, tak musíte zavazadlo klasicky odbavit a velmi se vám to prodraží. Jestli vám odpustí to, že jste na kufru skoro skákali, aby jste ho do přihrádky dali nebo jestli vám kufr zváží a bude vážit o 0,1 kg než je povoleno už bohužel jen záleží na tom jak se vyspal letištní personál.

 

Wizzair

Měl do nedávna nejmenší rozměry všech zavazadel a to 42 x 32 x 25 cm, nově však už bude povolovat klasické zavazadlo jako většina ostatních společností a to 55 x 40 x 20 cm. Společnost nikdy nebyla příliš benevolentní a vše se přísně kontrolovalo, dlouho si také držela své „malé“ přiruční zavazadlo.

 

Easyjet

Má největší kabinové zavazadlo a to 56 x 45 x 25 cm. Zatím se mi nestalo, že by kontrolovaly kufry jiné než ty, které jsou na pohled opravdu velké a je rovnou jasné, že se do stojanu nevlezou. Pokud cestujete s příručním zavazadlem dodržujte buďto pravidla toho, že se vlezete do rozměrů nebo poslušně zaplaťte odbavení. Dohadováním pouze zdržujete ostatní pasažéry a přitom jste na vině opravdu vy a ne personál letiště, který vás nechce nechat projít.

 

Ryanair

Je už o něco mírnější kromě klasického 55 x 40 x 20 cm, vám dovolí i druhé zavazadlo v rozměrech 35 x 20 x 20 cm, což může být třeba kabelka. Většinou nekontrolují úplně všechny a jen přeměří pohledem, měřit dávají často jen kufry.

 

Norwegian

Tato společnost momentálně prožívá opravdu rozmach u nás svými lety do Skandinávie za pár stovek. V ceně má zavazadlo velikosti  55 x 40 x 23 cm a menší například kabelku 25 x 33 x 20 cm. Jsou poměrně benevolentní, cestuji poměrně často do Norska a nekontrolovali mě ani jednou, každopádně i tak doporučuji rozměry pro jistotu dodržovat.

Cestování s příručním zavazadlem, jaké společnosti jsou benevolentní?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!