Pojďte se s naším tipem vydat do centra nejen skvělého jídla a pití, ale především nádherné architektury a bohaté historie. Tentokrát je řeč o italské Boloni, která je ve světě známá nejen díky boloňským špagetám. Nicméně, můžete se přesvědčit sami a to již příští měsíc. Nízkonákladová letecká společnost Ryanair uvolnila akční lety z Bratislavy do Boloně, kde za zpáteční letenku zaplatíte pouhých 250 Kč. Pro náš tip jsme vybrali termín 1.11. – 5.11.2021, ale na výběr je ještě několik dalších míst za stejnou cenu. Boloni je přezdíváno „Červená Boloň“ a to především pro typické červené cihly, ze kterých je vystavěna většina domů. Také zde naleznete nejstarší univerzitu v Evropě a pokud se rozhodnete náš tip využít k cestování po Itálii, právě v Boloni se nachází jeden z nejdůležitějších dopravních uzlů. Podrobného průvodce po Itálii naleznete zde. Tento tip je věnován vyznavačům individuální turistiky, veškeré zájezdy do Itálie s cestovní kanceláří naleznete zde.

INFO KE KORONAVIRU: Každý cestující musí před vstupem do Itálie vyplnit online formulář.  Cestující se musí prokázat EU Certifikátem –  potvrzením o negativním  PCR testu nebo antigenním testu (ne starším než 48 hodin) nebo certifikátem o úplném očkování (od poslední dávky muselo uběhnout 14 dní) nebo potvrzením o prodělání onemocnění Covid-19 v uplynulých 6 měsících. Výjimku mají děti do 6 let. 

TIP: Pokud nemáte zkušenosti s individuální turistikou, doporučujeme přečíst tento podrobný návod >> 

K ceně letenek určitě připočítejte i další náklady, jako například letištní transfery, dopravu do Bratislavy, ubytování, stravování či cestovní pojištění, jehož přehledné online srovnání naleznete zde. Pro lepší pohyb doporučujeme zapůjčit si automobil. 

Ubytování můžete zarezervovat přes stránky Booking, pokud máte radši ubytování v soukromí, rezervujte přes Airbnb.

Letenky na trase Bratislava–Boloň–Bratislava, například v termínu 1.11 – 5.11. 2021, zakoupíte na stránkách Ryanair.  Alternativně můžete letenky pořídit u ověřeného českého prodejce, cena je lehce vyšší kvůli jejich provizi, ale vy díky tomu získáte podporu v češtině a pár korunami podpoříte provoz tohoto webu.

Boloň z Bratislavy za 250 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!