Zatím stále nemáte plány na prázdniny? Pak by vás mohl zaujmout dnešní tip na levné letenky do italských Benátek. Ty jsou proslulé úzkými kanály i řadou památek. Užijte si romantickou plavbu gondolou nebo se proplétejte spletí uliček. Další inspiraci načerpáte v našem podrobném průvodci po Benátkách. Aktivní dovolenou však můžete zkombinovat i s odpočinkem u moře, krásnou pláž naleznete například na ostrově Lido. Poblíž Benátek pak leží i řada klasických dovolenkových letovisek, třeba populární Lido di Jesolo. Tento tip je na individuální turistiku, nabídku zájezdů s cestovní kanceláří naleznete zde

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Tip pro vás: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte žádné zkušenosti, můžete si přečíst tento podrobný návod>>

 

Odlet je z pražského Letiště Václava Havla. Z hlavního nádraží se sem snadno dostanete nízkopodlažními autobusy, jízdenky zakoupíte u řidiče.

 

Cestovní pojištění pro kratší cesty po Evropě není absolutně nezbytné, jeho vyřízení však doporučujeme. Na přehledné online srovnání se proto můžete podívat zde. Nezapomeňte počítat i s dalšími náklady, zejména s transferem z/na letiště, ubytováním, stravou a s případnými vstupy.

 

Ubytování vyhledávejte přes Booking. Pokud chcete zůstávat přímo v Benátkách, počítejte s tím, že to nebude nic levného. Ceny zde bývají poměrně vysoké po celý rok, o prázdninách se ale ještě zvyšují. Ušetříte, pokud se ubytujete v oblasti Mestre. Odtud se do Benátek snadno dopravíte autobusy, které tuto trasu jezdí každou chvíli. Ubytování můžete hledat i v některém z blízkých letovisek, například v již zmíněném Lido di Jesolo. Poslední možností je pak stránka Airbnb, při registraci přes tento odkaz dokonce získáte slevu na svůj první pobyt.

 

 

Letenky na trase PrahaBenátkyPraha v termínu 26.až 28. července (pátek až neděle) zakoupíte na stránkách Ryanair. K dispozici je ale velké množství dalších a různě dlouhých termínů, dovolenou tak můžete plně přizpůsobit svým možnostem. Alternativně můžete letenky zakoupit i u českého prodejcecena je o něco vyšší, ale získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

Pozornost věnujte tomu, že přiletíte na letiště Treviso, které je od Benátek vzdáleno asi 40 km. Do samotných Benátek se odtud snadno dostanete autobusem či vlakem, to samé platí pro cestu zpět.

 

Letenky Benátky
Letenky Benátky
Benátky z Prahy o letních prázdninách i na víkendy za 1058 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!