Levných letenek z Vídně na Bali a zpět za cca 12300Kč využijeme k dnešnímu levnocestovatelskému tipu. Ubytování jsem zvolil přímo v Denpasaru a oblasti Kuta, ale berte ho spíš pro názornost. Jde o skromné ubytování a byla by velká škoda si Bali neprojet. V hlavním městě bych doporučoval zůstat 2-3 noci pro aklimatizaci a pak si Bali ostrov projet. Pro čtenáře, kteří touží si užít Bali v poklidu a luxusu, jsem do tipu přidal i odkaz na krásný 4* resort, který jsem osobně vyzkoušel a s klidem ho mohu doporučit. Pokud byste se rozhodli pro něj, tak vás letenky a pobyt vyjdou na cca 19700Kč.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Pojištění na Bali je v podstatě nutné, protože jinak musíte platit vše hotově a jsou to velké částky. Pokud byste neměli ani peníze, ani pojištění, tak vás dost pravděpodobně ani neošetří. Online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Do Vídně se dostanete nejlépe se Student Agency, nebo Eurolines. Průvodce Vídní naleznete zde >>

 

Před nákupem letenek si nezapomeňte propočítat všechny náklady. Jídlo, motorku (či jinou dopravu), pojištění, ubytování a případné vstupy, nebo aktivity. Věnujte také zvýšenou pozornost délce letu a přestupům. Osobně bych např. doporučoval nastavit si delší pobyt v Amsterdamu, protože za to určitě stojí, ale do kalkulace pak nesmíte zapomenout zahrnout i toto město.

 

Letenky samotné můžete zakoupit přímo u letecké společnosti Xiamen Airlines za 455€, tedy cca 12300kč. Využít můžete i stránky např. cheaptickets.de, kde zaplatíte jen 430€. Ale nejsem si jist, nakolik jsou kvalitní v případě problému. Proto jsem do kalkulace raději zahrnul dražší cenu přímo od dopravce. pro názornost jsem vybral termín 4. – 17. března, ale k dispozici je více možností.

 

 

1

 

 

 

 

Cestujte pouze s příručním zavazadlem, kufr by vám jenom překážel. Návod, jak se do batohu sbalit i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

Po příletu na Bali si vyberte v bankomatu peníze, vyjde to výhodněji jak směnárny a je tam vysoký limit (to na Bali nebývá moc pravidlem). Odmítněte všechny nabídky odvozu, projděte parkovištěm at se dostanete ven z letiště a stopněte si taxi. Trvejte na zapnutí taxametru. Někdy bez taxametru jet nechtějí, protože na cizincích rádi vydělávají, ale nedejte se a klidně si vemte jiného taxíka. Jezdí jich tu spousty. Cesta z letiště do Kuty by měla stát mezi 50-100Kč, záleží kam konkrétně.

 

Na první 1-2 noci si vemte hotel v Kutě, pro aklimatizaci a srovnání časového posunu. Osobně bych vám doporučil Duo Legian hotel. Je velmi levný a přitom čistý a pěkný. Na pláž v Kutě je to asi deset minut, stejně jako do centra nočního života, pokud ho chcete vyhledat. Pokud chcete do centra nočního života, tak dobrou volbou je Maxi hotel. Je přímo naproti velkým diskotékám, má i bazén a vypadá dobře. Jen je tam hodně hluk, no :). Nekupujte ho s předstihem, ale zarezervujte ho přes Booking až v den pobytu, má pravidelné slevy a dá se koupit deluxe pokoj za 500kč/noc.

 

Pokud byste ubytování co nejlevněji a nevadí vám zůstat v Denpasaru (ono to zase tak hrozné není, hodně turistů jinam nejezdí), tak nejlevněji vychází Okie House za 2600Kč/2 osoby/13 dní. Nečekejte žádný luxus, ale pokud chcete jen něco na přespání/umytí, tak to bohatě stačí. Stejně budete na pokoji minimálně. Další možností je hledat ubytování přímo na místě a usmlouvat cenu.  Nepočítejte ale automaticky s tím, že na místě usmlouváte levnější cenu, než přes Booking/Agodu atd. Často byla cena naopak výš a usmlouvat to nešlo.

 

Pokud si nechcete půjčovat auto/motorku, nainstalujte si Ubera. Ve 2 lidech se vyplatí obvykle více, než soukromí dopravci. A v poměru cena/čas/pohodlí, zcela jistě vedou. Bohužel ne všude smějí vyzvedávat, místní vláda taxíkářskou mafii podporuje jak jen může a tak do některých turistických míst nesmí jezdit vyzvedávat (ale odvézt vás tam mohou). Ale např. z Kuty do hotelu v Candidase se dostanete.

 

Pokud byste si nechtěli půjčit motorku a ostrov si projet, protože chcete jen klid a relax, doporučil bych vám z vlastní zkušenosti D’Tunjung Resort & Spa.

 

 

a

 

 

V reálu to vypadá ještě mnohem lépe jak na fotkách. Resort má mladého a schopného manažera, který se opravdu snaží o vaši spokojenost. Jíst můžete přímo v resortu, ceny jsou tam srovnatelné s ČR (cca 80-100Kč za jídlo), nebo vyjděte ven a zhruba 300 metrů nalevo po silnici naleznete warung místní babičky, která vaří za pár korun a naprosto luxusně. Za 40Kč se tam bohatě najíte a olizovat se budete až za ušima :). Prodává i místní pálenku Arak, kterou určitě doporučuji vyzkoušet s ovocnou štávou. Jestli vás čeká cesta dál, nakupte si ji klidně do zásoby, stojí u babči cca 60Kč za láhev a ne všude ji seženete. Zdejší Arak je navíc prý nejlepší z celého Bali.

 

Kousek od resortu je i cestovní kancelář, která vám zajistí výlety v podstatě po celém ostrově. Motorka/půjčení auta je samozřejmě levnější způsob, ale není to pro každého. Tady relativně levně dostanete krásné auto s klimatizací a profi řidičem. Část cen naleznete zde, ale usmlouvat to jde o více jak polovinu.

 

p1090122

 

 

 

Pokud byste chtěli, jsou zde možné i svatby, ale až bude víc času, tak na toto téma připravím samostatný článek (respektive má žena 🙂 ).

 

Dostat se zpět do Denpasaru je možné bud drahým taxíkem, nebo levnou místní dopravou. Jezdí tu dodávka sbírající lidi po cestě a kdo chce, ten na ni zamává. Cena je 100Kč za osobu.

 

Co se týká očkování, doporučujou se žloutenky + tyfus. Pokud byste ale jeli do resortu a jedli v kvalitnějších restauracích, pokládám to poměrně za zbytečné. Doporučoval bych se držet dál od opiček, na fotkách je to roztomilý, ale jinak už jsou to odrzlý spratci a slyšel jsem o hodně kousnutích. Což je velmi nemilé kvůli vzteklině, i když očkování máte, stejně musíte na injekce.

 

Pokud jedete navštívit Bali na dobu kratší, jak 30 dní, máte víza zdarma a nic se neplatí. Nutný je pas s 6 měsíční platností.

 

Co se cen na Bali týká, bydleli jsme obvykle za zhruba 400-500Kč/2 osoby/noc (hezké, čisté bydlení, obvykle s bazénem). Za jídlo dáte kolem 40-70Kč. U obojího by šlo platit méně i více, pro nás to byla taková rozumná střední cesta. Drahý je tu především alkohol, včetně piva. Výjimkou je již zminovaný arak, to je v podstatě jediný způsob, jak se opít bez hypotéky. Druhou možností je vychytávat různé akce na alkohol v podnicích, ale z toho druhý den tak bolí hlava, že to doporučit rozhodně nemohu :).

 

Platí se tu Indonéskou rupií, kurz je zhruba 1:2, když odpočtete nuly. Pokud něco stojí 100.000 rupií, je to za 200Kč. Tedy ne úplně, ale pro hrubý odhad je to takhle dobré počítat. Dávejte pozor na bankomaty a vybírejte v těch, umístěných v bance. Hrozí zneužití vaší karty. Osobně to mám nastavené tak, že jakmile je pohyb na účtě, přijde i email. Doporučuji to hlídat podobně, určitě to nepodceňujte. Pokud chete raději využívat směnárny, obejděte jich více – kurz se často dost liší. Celkově je nejrozumnější pořídit si na cestování speciální účet, kam si posíláte peníze po menších částkách z hlavního účtu. Za sebe bych doporučil Equa bank, zřídí účet zdarma na počkání, výběry v zahraničí stojí tuším 9Kč a pokud uvedete při zřízení jako referenci číslo 774969766, dostanete zdarma 100Kč (a já také, ale kvůli tomu to nedoporučuji).

 

Celkově budte na peníze hodně obezřetní, místní žijí z cca 3 tisíc na měsíc a tak se snaží dostat z turistů, co jen to jde. Tedy ne všichni, ale zvlášt v turistických částech, je to většina. Z hotelu vám tak zavolají schválně drahého taxíka, protože z toho mají provizi, platíte jiné ceny než místnáci a často vám tvrdí, že něco levněji zkrátka nejde, i když vědí, že je to hloupost. To se děje všude v Asii, ale tady jsou tak nějak více organizovaní :). Jinak nejsou zlý a ono jim to nejde ani moc vyčítat, ale je třeba si na to dávat pozor. Že člověk babičce zaplatí o 5Kč více zase tak nevadí, ale proč platit taxíkářům nového iPhona.

 

 

 

 

 

Bali z Vídně na 14 dní za 13500kč! (letenky + ubytování)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!