Aktivity / Evropa / Řecko / Řecké ostrovy / Zakynthos / Pozorování želv na ostrově Zakynthos

Pozorování želv na ostrově Zakynthos

Pozorování želv na Zakynthosu

Na co se můžete těšit

Ostrov Zakynthos láká na nádherné pláže, malebná města a spoustu zajímavých míst. Navíc je jedním z mála míst v Evropě, kde můžete pozorovat ohrožený druh vzácných želv Karety obecné (Caretta carreta). Želvičky můžete potkat během plavání, šnorchlování nebo lodního výletu. 

Kde a jak pozorovat želvy?

Karety se vyskytují v blízkosti jižního pobřeží Zakynthosu, konkrétně v okolí letoviska Laganas (pláže Kalamaki, Sekania a Gerakas). Hojně se vyskytují i v oblasti ostrůvku Marathonisi. 

Potkat Karetu není až tak komplikované, jak by se zprvu mohlo zdát. Pokud trávíte svou dovolenou v okolí letoviska Laganas, jsou šance na setkání s želvou poměrně vysoké. Karety běžně plavou nedaleko břehu a můžete se s nimi potápět nebo šnorchlovat. Vyrazit můžete i na lodní výlet na ostrov Marathonisi, kde mají želvy svá hnízda. 

Želvy se v okolí ostrova pohybují od května do září, kdy sem míří nejvíce turistů.

Ochrana želv 

Všechny pláže, na kterých se želví hnízda vyskytují, jsou velmi striktně chráněné a v období hnízdění na ně dohlíží strážci národního parku. Během května a června mohou být některé pláže nebo jejich části uzavřeny z důvodu kladení vajíček. 

Na "želví pláže" je zakázáno donášet slunečníky, lehátka a další předměty, které se zapichují do písku. Stejně tak není možné cokoliv zahrabávat do písku nebo hloubit díry. 

Želva Zakynthos

Organizované výlety 

Za pozorováním želv se můžete podívat i v rámci organizovaných výletů. Výlety do svého programu zahrnují návštěvu pláže Kalamaki, která je součástí Národního mořského parku a je hnízdištěm ohrožených mořských želv. Na pláži Lagamas nastoupíte na loďku s proskleným dnem, ze které můžete pohodlně pozorovat podmořský život. Výlety jsou často kombinovány i se šnorchlováním nebo plaváním ve zdejších průzračných vodách.

  • Celodenní výlet můžete pořídit za cenu 55 EUR na tomto odkazu.

Letenky

Praha
Letiště Zakynthos

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus1,6 EUR / cca 40 Kč
Nejflexibilnější doprava
Půjčení autaZarezervovat auto
Doprava z letiště až k hotelu
Rozvoz z letiště k hoteluZarezervovat od 200 Kč
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Zájezdy

Pokud využijete některý z levných zájezdů na ostrov Zakynthos, bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem.


Autobus

Aktuální jízdní řády naleznete zdeAutobus jezdí na autobusové nádraží v hlavním městě, odkud se dostanete do Tsilivi, Laganas, Kalamaki, Argassi a Alykes (pouze v sezoně). Jízdenky stojí od 1,80 do 3,60 EUR.


Rozvoz

Pokud využijete některý z levných zájezdů na ostrov Zakynthos, bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem. Pokud cestujete na Zakynthos bez cestovní kanceláře a nechcete si pronajmout auto, je nejlepší volbou rozvoz se společností Hoppa, či Holidaytaxis. Ten vás bude čekat na letišti a doveze vás až k vašemu hotelu.


Taxi

Nejpohodlnější dopravu představuje taxi, které můžete objednat i přes Gettransfer.


Půjčení auta

Největší flexibilitu vám poskytne zapůjčení auta přímo na letišti. Porovnat nabídky všech autopůjčoven můžete na stránkách Rentalcars.


Průvodce letištěm

Více informací nejen o dopravě naleznete v průvodci po letišti Zakynthos.