Aktivity / Evropa / Řecko / Řecké ostrovy / Zakynthos / Potápění na ostrově Zakynthos

Potápění na ostrově Zakynthos

Potápění na ostrově Zakynthos

Zakynthos a jeho průzračné vody se řadí mezi oblíbené potápěčské lokality. Zdejší podmořský život hraje všemi barvami a můžete zde pozorovat karety, tuleně středomořského a další podmořské živočichy. V okolí ostrova se nachází hned několik zajímavých míst, které lákají k průzkumu potápěče všech pokročilostí. 

Nejlepší místa pro potápění na Zakynthosu

Oblíbenou lokalitou pro potápění je Marathia. Krásný a pestrý útes, který je vhodný pro všechny potápěčské pokročilosti. V útesu se nachází mnoho otvorů, do kterých se ukrývají chobotnice a další mořští tvorové. Pokud budete mít štěstí, můžete ve zdejších vodách spatřit tuleně středomořského. 

Pokročilejší potápěči by rozhodně měli vyrazit do Poseidonovy jeskyně, která se nachází v hloubce 18 metrů. Jeskyně má dvě komory a hlubší z nich se nachází ve 22 metrech pod hladinou. Při průzkumu jistě narazíte na krevety, humry, kraby i sasanky. V jeskyni je tma, a tak budete k průzkumu potřebovat baterku.

Oblíbená je i jeskyně Keri, která bývá nazývána také jako "Modrá jeskyně". Uvnitř je spoustu zajímavých míst k prozkoumání a pokud budete mít štěstí, můžete zde objevit odpočívající tuleně. K průzkumu si nezapomeňte vzít kvalitní svítilnu. Poblíž se nachází i jedna menší jeskyně, která láká potápěče k průzkumu. 

Kurzy pro začátečníky 

Potápění vás láká, ale zatím nemáte žádné zkušenosti? Většina potápěčských škol nabízí variantu "try dive", která je určená pro úplné začátečníky. Zahrnuje teoretickou lekci s instruktorem, zkušební ponor v mělčině a ponor v hluboké vodě s instruktorem. V ceně je započítáno půjčení veškeré výbavy i transport na místo ponoru. Takovéto minikurzy se cenově pohybují od 70 EUR. 

Nejlepší potápěčská centra na Zakynthosu 

Mezi nejlépe hodnocené potápěčské školy na ostrově se řadí Zante Diving Center. Nabízí kurzy pro začátečníky, dětské kurzy a kurzy pro vyšší pokročilosti. Škola nabízí i možnost pronájmu rychlolodi, která vás zaveze do vámi určené lokality. Pobočku najdete ve městě Laganas. 

Dalším oblíbeným potápěčským centrem je Eurodivers, které sídlí rovněž ve středisku Laganas. Potápěčské centrum nabízí certifikované kurzy nejrůznějších zaměření. V nabídce najdete i kurzy pro malé potápěče či možnost zakoupení určitého počtu ponorů s pronájmem výbavy. 

Skvěle hodnocené je i Diving Center - Turtle Beach, které má v nabídce potápěčské kurzy s certifikací, jednotlivé ponory i minikurzy pro úplné začátečníky. 

Potápění

Ceny a jak ušetřit 

3-4 hodinový výlet pro začátečníkyOd 70 EUR
Vícedenní kurzyOd 400 EUR
Specializované kurzyOd 300 EUR

Ceny potápěčských kurzů se liší dle jejich pokročilosti, náročnosti a trvání. Potápění obecně nepatří mezi nejlevnější sporty a pokud takovýto kurz plánujete absolvovat, vyhraďte si na to příslušný rozpočet. Vícedenní kurzy pořídíte od částky 400 EUR, specializované kurzy startují na částce 300 EUR. Některá zařízení si účtují i pronájem potápěčského vybavení. 

Letenky

Praha
Letiště Zakynthos

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus1,6 EUR / cca 40 Kč
Nejflexibilnější doprava
Půjčení autaZarezervovat auto
Doprava z letiště až k hotelu
Rozvoz z letiště k hoteluZarezervovat od 200 Kč
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Zájezdy

Pokud využijete některý z levných zájezdů na ostrov Zakynthos, bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem.


Autobus

Aktuální jízdní řády naleznete zdeAutobus jezdí na autobusové nádraží v hlavním městě, odkud se dostanete do Tsilivi, Laganas, Kalamaki, Argassi a Alykes (pouze v sezoně). Jízdenky stojí od 1,80 do 3,60 EUR.


Rozvoz

Pokud využijete některý z levných zájezdů na ostrov Zakynthos, bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem. Pokud cestujete na Zakynthos bez cestovní kanceláře a nechcete si pronajmout auto, je nejlepší volbou rozvoz se společností Hoppa, či Holidaytaxis. Ten vás bude čekat na letišti a doveze vás až k vašemu hotelu.


Taxi

Nejpohodlnější dopravu představuje taxi, které můžete objednat i přes Gettransfer.


Půjčení auta

Největší flexibilitu vám poskytne zapůjčení auta přímo na letišti. Porovnat nabídky všech autopůjčoven můžete na stránkách Rentalcars.


Průvodce letištěm

Více informací nejen o dopravě naleznete v průvodci po letišti Zakynthos.