Aktivity / Evropa / Řecko / Řecké ostrovy / Zakynthos / Výlet na pláž Navagio s návštěvou Modré jeskyně

Výlet na pláž Navagio s návštěvou Modré jeskyně

Plavba na Navagio beach

Užijte si parádní celodenní výlet, v rámci kterého objevíte jedny z nejkrásnějších míst na řeckém ostrově Zakynthos. V malé skupince vedené průvodcem se vypravíte na sever ostrova a navštívíte slavnou pláž Navagio a přilehlé Modré jeskyně. Cestou vás čeká i několik foto zastávek, na kterých si prohlédnete pláže Alykes, Xigia a Makris Gialos. 

Popis plavby

Ze svého ubytování vyrazíte klimatizovaným minibusem na severovýchod ostrova Zakynthos. Cestou vám průvodce poví informace o ostrově a seznámíte se s denním programem. Nejprve vás čeká zastávka u pláže Alykes, kde si užijete nádherný panoramatický výhled.

Alykes

Nevynecháte ani krátkou zastávku u pláže Xigia, na které se nachází přírodní lázně a divoké pobřeží pláže Makris Gialos.

Makris Gialos

Následně nastoupíte na palubu rychlolodě s proskleným dnem, která vás zaveze na slavnou pláž Navagio. Pláž se nachází mezi útesy, které se tyčí do výšky 200 metrů.Zde si můžete prohlédnout vrak ztroskotané lodi. Na výlet si nezapomeňte přinést plavky, protože právě na této pláži si můžete užít nádherné koupání. Zdejší vody jsou průzračně čisté, azurově zbarvené a najdete zde i několik jeskyní. 

Navagio

Po koupání zamíříte na slavnou vyhlídku, ze které budete mít pláž Navagio jako na dlani. Zde si můžete na vlastní náklady dopřát oběd s výhledem. Vaší další zastávkou bude městečko Exo Chora, kde si prohlédnete 2 000 let starý olivovník. Cestou si užijete krásný výhled na pláž Kalamaki a následně zamíříte zpátky k hotelu. 

Kalamaki

Výlet můžete pořídit na tomto odkazu za cenu od 45 EUR. K ceně je nutné připočítat povinný lodní transfer na pláž Navagio, který je 15 EUR/ osoba. 

Letenky

Praha
Letiště Zakynthos

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus1,6 EUR / cca 40 Kč
Nejflexibilnější doprava
Půjčení autaZarezervovat auto
Doprava z letiště až k hotelu
Rozvoz z letiště k hoteluZarezervovat od 200 Kč
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Zájezdy

Pokud využijete některý z levných zájezdů na ostrov Zakynthos, bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem.


Autobus

Aktuální jízdní řády naleznete zdeAutobus jezdí na autobusové nádraží v hlavním městě, odkud se dostanete do Tsilivi, Laganas, Kalamaki, Argassi a Alykes (pouze v sezoně). Jízdenky stojí od 1,80 do 3,60 EUR.


Rozvoz

Pokud využijete některý z levných zájezdů na ostrov Zakynthos, bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem. Pokud cestujete na Zakynthos bez cestovní kanceláře a nechcete si pronajmout auto, je nejlepší volbou rozvoz se společností Hoppa, či Holidaytaxis. Ten vás bude čekat na letišti a doveze vás až k vašemu hotelu.


Taxi

Nejpohodlnější dopravu představuje taxi, které můžete objednat i přes Gettransfer.


Půjčení auta

Největší flexibilitu vám poskytne zapůjčení auta přímo na letišti. Porovnat nabídky všech autopůjčoven můžete na stránkách Rentalcars.


Průvodce letištěm

Více informací nejen o dopravě naleznete v průvodci po letišti Zakynthos.