Aktivity / Evropa / Řecko / Řecké ostrovy / Thassos / Noční život na ostrově Thassos

Noční život na ostrově Thassos

Noční život na ostrově Thassos

Thassos je malebný ostrov v severní části Egejského moře, který je známý svými překrásnými plážemi, starověkými památkami a pulzujícím nočním životem. Ačkoliv je ostrov menší než jeho řecké protějšky jako Kréta nebo Rhodos, nabízí pestrou směsici kulinářských zážitků, kulturních akcí a živé hudby, které uspokojí každého návštěvníka.

Pokud toužíte po nočním životě, je vhodnou volbou městečko Potos, kde se pořádají párty na zdejší písečné pláži. Další možností jsou oblasti Limenaria, Limenas či Skala Prinos, kde naleznete několik nočních klubů.

Letenky

Praha
Letiště Kavala

Doprava

z/na

Na ostrově Thassos se žádné letiště nenalézá a je tak nezbytné letět na letiště Kavala a následně se na ostrov dostat trajektem. Doba plavby je zhruba 30 minut.

Doprava s cestovní kanceláří

Pokud máte zakoupený zájezd na Thassos, o nic se starat nemusíte. U letiště vás bude čekat autobus, který vás odveze až k vašemu hotelu.

Půjčení auta

Přímo na letišti Kavala si můžete půjčit automobil a trajektem se následně přesunout na Thassos. Cena se liší dle sezony a velikosti, v průměru počítejte zhruba s 1000 Kč za den.

Taxi

Z letiště Kavala si vezměte taxi do přístavu ve městě Keramoti. Na místě vás taxi vyjde zhruba na 400 Kč, při sjednání online cena začíná na 350 Kč. Další výhodou při sjednání online je výběr auta a příslušenství, což oceníte zejména pokud potřebujete více prostoru, nebo dětskou autosedačku. Lístek na trajekt jde momentálně koupit pouze v přístavu. Více informací a jízdní řády najdete zde. Můžete zkusit též poptat taxi až k vašemu hotelu, ceny začínají na 1000 Kč.

Veřejná doprava

Mezi letištěm a městem Keramoti neexistuje přímý spoj. Teoreticky je možné z letiště jet do Kavaly a následně z Kavaly zamířit do Keramoti, ale vzhledem k počtu spojů a ceně dopravy, to nemá praktický smysl.