Aktivity / Evropa / Island / Pozorování velryb na Islandu

Pozorování velryb na Islandu

Pozorování velryb na Islandu

Dopřejte si nezapomenutelný zážitek v podobě pozorování velryb! Tito mořští velikáni jsou v islandských vodách hojně zastoupeni a šance na jejich spatření je tak velmi vysoká. Plavby s průvodcem vyráží z přístavu v hlavním městě Reykjavík v průběhu celého roku. 

Detailní popis a vstupenky

Zpestřete si cestování po Islandu jedinečným zážitkem a vydejte se na pozorování velryb. Vody Atlantického oceánu jsou pro velryby přirozeným prostředím a šance, že tyto jedinečné tvory spatříte je opravdu vysoká.

Hlavní sezona pro pozorování velryb na Islandu je  od dubna do října, ale plavby se konají v průběhu celého roku. Kromě keporkaků můžete ve zdejších vodách spatřit delfíny, sviňuchy a v sezóně uvidíte poletovat i papuchalky. 

Plavba z Reykjavíku

Na pozorování velryb můžete vyrazit z přístavu v islandském hlavním městě a užít si dobrodružství na moři. Plavbu lodí můžete zarezervovat na stránkách společnosti GetYourGuide od 69 EUR. Pokud do Reykjavíku cestujete autem, společnost nabízí parkování zdarma. 

Během plavby se dozvíte informace o Atlantském oceánu a mořských živočiších, kteří se ve vodách kolem Islandu vyskytují. Zkušení průvodci vám prozradí vše o chování velryb a rádi zodpoví všechny vaše dotazy. 

Plavba trvá mezi 2,5 - 3,5 hodinami podle toho, kde se zrovna velryby nachází. V Atlantských vodách je velmi chladno, a tak se nezapomeňte vybavit teplým oblečením. Během plavby si můžete vybrat, zda budete sedět na venkovní palubě nebo uvnitř vyhřívané kabiny. Během plavby si rovněž můžete zakoupit nápoje a drobné občerstvení. 

Letenky

Praha
Letiště Keflavík

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus 551 960 ISK / cca 340 Kč
Rychlejší autobus
Airport Direct2 999 ISK / 520 Kč
Alternativní doprava
Autobus Gray Line20 EUR / 500 Kč
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Průvodce letištěm

  • Letiště Keflavík je od centra Reykjavíku vzdálené zhruba 50 km.
  • Více informací nejen o dopravě se dozvíte v průvodci letištěm Keflavík.