Zajímavosti / Evropa / Irsko / Wild Atlantic Way

Wild Atlantic Way

Wild Atlantic Way

Přes západní pobřeží a části pobřeží severního a jižního Irska se táhne turistická trasa zvaná Wild Atlantic Way. Po celé své délce nabízí nádherné výhledy na nespoutanou irskou přírodu. Malebné vesničky, starověké památky, průzračná jezera, nekonečné pláže i vysoké útesy omývané divokými vlnami Atlantického oceánu, tím vším si vás Wild Atlantic Way získá.

Co dělat v Irsku

Detailní popis

Tato turisticky oblíbená klikatá trasa je dlouhá 2 600 kilometrů a řadí se tak mezi nejdelší pobřežní trasy na světě. Pokud byste tuto trasu plánovali projet a zastavit se na zajímavých místech, ponechte si alespoň dva týdny času.  Trasa začíná na poloostrově Inishowen v hrabství Donegal, prochází okresy Leitrim, Sligo, Mayo, Galway, Clare, Limerick a Kerry a končí v historickém přístavu Kinsale v hrabství Cork. Projet tuto trasu by vám se všemi klikatými cestičkami zabralo klidně i několik týdnů. Nemusíte ji však projet celou, abyste viděli plno krásných a rozmanitých míst. Patnáct míst bylo vybráno a označeno jako „Signature Points“ – místa, která svým jedinečným rázem charakterizují západní pobřeží Irska. 

Co na Wild Atlantic Way uvidíte

Vzhledem k rozsahu a rozmanitosti Wild Atlantic Way je prakticky nemožné procestovat celou trasu během jedné návštěvy. Proto je trasa rozdělena do šesti výrazných regionů, z nichž každý nabízí svůj jedinečný charakter a zážitky:

1. Northern Headlands (Severní výběžky) – Donegal

Nejsevernější část trasy vás zavede do odlehlých oblastí hrabství Donegal, kde se nachází jedny z nejdivočejších a nejméně probádaných částí Irska:

  • Malin Head – Nejsevernější bod Irska, kde můžete při jasných dnech zahlédnout Skotsko a zažít úchvatné polární záře (Aurora Borealis). Nedávno se toto místo proslavilo jako lokace pro natáčení filmu Star Wars.
  • Fanad Head Lighthouse – Ikonický maják tyčící se nad dramatickým pobřežím, který byl svědkem mnoha ztroskotání lodí a je považován za jeden z nejkrásnějších majáků světa.
  • Slieve League Cliffs – Tento útes je jedním z výjimečných přírodních úkazů na cestě po Wild Atlantic Way. Tyčí se do výšky až 600 metrů a řadí se mezi nejvyšší mořské útesy v Evropě. Odvážlivci mohou přejít hřeben útesu po úzké cestě. 
  • Glenveagh National Park – Rozlehlý národní park s majestátním hradem, zahradami a divokou přírodou, kde můžete potkat jeleny a vzácné zlaté orly.

2. The Surf Coast (Surfařské pobřeží) – Sligo a Mayo

Oblast známá svými světoznámými surfařskými spoty, majestátními horami a bohatým kulturním dědictvím:

  • Mullaghmore Head – Proslulé místo pro surfaře, kde se tvoří obrovské vlny, včetně legendární vlny "Prowlers", která může dosahovat výšky až 30 metrů.
  • Benbulben Mountain – Dramatická stolová hora, která inspirovala básníka W.B. Yeatse. Její distinktivní tvar dominuje okolní krajině a nabízí úžasné možnosti pro pěší turistiku.
  • Downpatrick Head – Po několik staletí na sebe vrstvené skály na okraji země v severní části hrabství Mayo vytváří zajímavý přírodní úkaz. Ten je opředený mnoha mýty a legendami. Výběžek tyčící se z moře poskytuje útočiště tisícům hnízdících ptáků. Celá tato oblast opět nabízí dech beroucí výhledy.
  • Achill Island – Největší irský ostrov spojený s pevninou mostem, který nabízí opuštěné vesnice, úchvatné útesy Croaghaun (nejvyšší v Irsku) a pět modrých vlajek označujících prvotřídní pláže.

3. The Bay Coast (Pobřeží zálivu) – Mayo a Galway

Region, kde se setkává drsná krása západního pobřeží s mýty a legendami irské kultury:

  • Killary Harbour – Jediný irský fjord, který se zařezává 16 kilometrů do nitra země. Je obklopen impozantními horami a nabízí domov delfínům, tuleňům a mnoha druhům ptáků.
  • Connemara National Park – Úchvatná divočina s typickými vřesovišti, rašeliništi a Twelve Bens/Twelve Pins (dvanáct vrcholů), které vytvářejí nezaměnitelnou siluetu na horizontu.
  • Kylemore Abbey – Neogotické opatství postavené v 19. století, zasazené pod strmými horami a obklopené viktoriánskými zahradami s exotickými rostlinami. Jeho romantický příběh a dechberoucí poloha z něj činí jedno z nejfotografovanějších míst v Irsku.
  • Aran Islands – Tři ostrovy (Inishmore, Inishmaan a Inisheer) známé svými prehistorickými kamennými pevnostmi, tradičním způsobem života a vlněnými svetry. Dun Aonghasa, prehistorická pevnost na útesech Inishmore, patří mezi nejpůsobivější starověké památky v Evropě.

Connemara National Park, Irsko

4. The Cliff Coast (Pobřeží útesů) – Clare

Domov nejslavnějších irských útesů a úchvatné krasové krajiny:

  • Cliffs of Moher – Nejnavštěvovanější přírodní atrakce Irska, kde se útesy tyčí 214 metrů nad Atlantským oceánem a táhnou se v délce 8 kilometrů. Za jasného dne můžete dohlédnout až k souostroví Aran Islands a horám Twelve Bens.
  • The Burren – Unikátní krasová oblast s vápenatými terasami, rozrytými skalami a nečekanou kombinací arktických, alpských a středomořských rostlin rostoucích vedle sebe. Kromě přírodních krás zde najdete i prehistorické dolmeny a hrobky, jako je slavný Poulnabrone dolmen.
  • Loop Head – Odlehlý poloostrov nabízející dramatické výhledy, maják a šanci spatřit delfíny a další mořské savce. V roce 2010 byl oceněn jako "Nejlepší místo v Irsku" deníkem Irish Times.
  • Doonbeg – Krásná pláž a golfové hřiště světové třídy s impozantními písečnými dunami.

Moherské útesy při západu slunce

5. Southern Peninsulas (Jižní poloostrovy) – Kerry a West Cork

Oblast s nejdramatičtějšími poloostrovy a s některými z nejkrásnějších výhledů v Irsku:

  • Dingle Peninsula – Domov nádherných pláží, horského průsmyku Conor Pass (nejvyšší průjezdný v Irsku) a více než 2 000 archeologických nalezišť. Městečko Dingle je plné barevných budov, tradičních pubů a je proslulé místním delfínem Fungim, který zde žije od roku 1983.
  • Ring of Kerry – Legendární panoramatická trasa vedoucí kolem poloostrova Iveragh, která vás zavede k místům jako Ladies View (pojmenované po návštěvě královy Viktorie), vodopády Torc nebo barevné městečko Kenmare.
  • Skellig Islands – Dramatické ostrůvky v Atlantiku, kde se nachází raně křesťanský klášter ze 6. století se včelími úly z kamene. Skellig Michael se proslavil jako filmová lokace ve Star Wars. Podle UNESCO jde o "jeden z nejpozoruhodnějších příkladů extrémního odříkání v souvislosti s křesťanským monasticismem".
  • Mizen Head – Tento mys na poloostrově Inishowen v Donegalu je se svým kopcovitým výběžkem Banba's Crown nejsevernějším bodem irské pevniny. Z tohoto místa začíná turistická stezka podél hlubokých roklí a horských říms až do Malin Head. Z výběžku vás čeká nádherný výhled na pobřeží a hory poloostrova.

6. The Haven Coast (Pobřeží přístavů) – West Cork

Závěrečná část Wild Atlantic Way kombinující malebná městečka, gurmánské zážitky a klidnější pobřeží:

  • Bantry House and Gardens – Impozantní panské sídlo ze 17. století s italskými zahradami a úchvatným výhledem na Bantry Bay.
  • Kinsale – Barevné přístavní městečko známé jako "gurmánské hlavní město Irska" s malebnými uličkami, dvěma historickými pevnostmi (Charles Fort a James Fort) a vynikající gastronomickou scénou.
  • Old Head of Kinsale – Dramatický poloostrov s majákem a luxusním golfovým hřištěm, který je také místem, kde se v roce 1915 potopil Lusitania, což byl jeden z impulsů pro vstup USA do první světové války.
  • Baltimore – Rybářská vesnice s přívozem na ostrovy Sherkin a Cape Clear, které jsou irsky mluvícími (Gaeltacht) oblastmi s unikátní kulturou.

Nezapomenutelné zážitky na Wild Atlantic Way

Wild Atlantic Way není jen o nádherné krajině – jde i o zážitky, které vás propojí s živly, historií a kulturou tohoto jedinečného místa:

  • Pozorování velryb a delfínů – Západní pobřeží Irska je jedním z nejlepších míst v Evropě pro pozorování mořských savců. V oblastech jako West Cork, Loop Head nebo Blasket Islands můžete spatřit plejtváky, kosatky, vorvaně nebo velké skupiny delfínů.
  • Tradiční irská hudba – Posezení v autentickém irském pubu s živou tradiční hudbou (tzv. "session") je esencí irského kulturního zážitku. Města jako Doolin, Dingle nebo Westport jsou známá svou vibrantní hudební scénou.
  • Vodní sporty – Od surfování na světoznámých vlnách v Bundoranu nebo Lahinch, přes sea-kayaking v zátoce Dingle Bay až po coasteering (kombinace lezení, skákání a plavání) podél skalnatého pobřeží.
  • Tradiční řemesla – Navštivte místní dílny, kde můžete vidět tradiční tkaní svetrů na Aran Islands, výrobu skla v Waterfordu nebo keramiky v Kenmare.
  • Gastronomické zážitky – Ochutnejte čerstvé mořské plody přímo od místních rybářů, farmářské trhy s lokálními produkty nebo navštivte některou z mnoha mikrosladoven a palíren whiskey podél trasy.

Praktické informace

Tipy pro cestovatele na Wild Atlantic Way

  • Neplánujte příliš mnoho – Vzdálenosti mohou být klamavé. Irské venkovské silnice jsou často úzké a klikaté, což znamená, že ujetí 100 km může trvat mnohem déle, než byste očekávali.
  • Objevujte mimo hlavní turistické cesty – Některé z nejkrásnějších míst nejsou uvedena v průvodcích. Sledujte hnědé turistické značky a nebojte se prozkoumat malé odbočky.
  • Využijte Discovery Points – Podél celé trasy je 188 oficiálních vyhlídkových bodů, kde najdete informační panely a často i parkoviště.
  • Mluvte s místními – Irové jsou známí svou přátelskou povahou a rádi poradí se skrytými poklady, které byste jinak minuli.
  • Rezervujte ubytování dopředu – Zejména v hlavní sezóně a v populárních oblastech jako Dingle nebo Galway může být obtížné najít ubytování na poslední chvíli.
  • Ochutnejte místní speciality – Každý region má své kulinářské tradice, od mořských plodů v západním Corku po uzené lososy v Connemara.
  • Respektujte přírodu – Mnoho míst podél Wild Atlantic Way jsou chráněné oblasti. Držte se vyznačených stezek a odnášejte veškerý odpad.

Nejlepší období pro návštěvu

Wild Atlantic Way můžete navštívit celoročně, ale každé období má svá specifika:

  • Květen až září – Nejpopulárnější období s nejdelšími dny a nejstabilnějším počasím. Teploty se pohybují mezi 15-20°C. Očekávejte více turistů, zejména v srpnu.
  • Duben a říjen – "Shoulder season" s příjemným počasím, menším počtem turistů a nižšími cenami ubytování.
  • Listopad až březen – Zimní měsíce přináší dramatické bouře, které oceán předvádí v plné síle. Mnoho turistických atrakcí a služeb může být zavřeno nebo mít omezený provoz, ale zažijete autentičtější Irsko bez davů turistů.

Jízda autem po Wild Atlantic Way

Jízda autem po Wild Atlantic Way je přehledná a dobře navigovaná výraznými cedulemi.  Během jízdy se setkáte i s úzkými silničkami vinoucími se mezi pastvinami, občas budete dost možná muset zastavit kvůli ovcím na silnici.  Trasa celkově obsahuje 157 bodů, kde řidiči mohou zastavit a dozvědět se informace o zajímavých známých i méně známých místech dané oblasti. 

Procházky po Wild Atlantic Way

Wild Atlantic Way nabízí opravdu mnoho příležitostí k procházkám a pěší turistice. Záleží na vás, jestli si vyberete výlet za divokou přírodou, památkami nebo malebnými městečky. Můžete se klidně nechat inspirovat až po cestě. Na ta nejzajímavější místa totiž upozorňují cedule s logem Wild Atlantic Way. Mezi těmito „Discovery Point“ je i 15 míst označených jako „Signature Points“. 

Tours po Wild Atlantic Way

Pokud byste po Wild Atlantic Way nechtěli cestovat autem na vlastní pěst, můžete se přidat k nějaké z organizovaných tour. Nabídka těchto výletů je opravdu rozmanitá. Organizované výlety po této ikonické stezce si můžete prohlédnout zde. 

Mapa Wild Atlantic Way 

Mapu Wild Atlantic Way ke stažení najdete zde

Jak se sem dostanu

Pohodlná variantaTourPorovnat tour
Levná dopravaAutobusOd 500 Kč
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Organizované tour

Pohodlnou variantou jsou organizované tour.

Půjčení auta

Pokud se chcete vydat na Wild Atlantic Way bez organizované tour, je nejlepší možností půjčení auta. Porovnat nabídky půjčoven můžete zde (mějte však na paměti, že se v Irsku jezdí vlevo). Půjčení auta stojí průměrně 1000 Kč na den, ceny benzínu jsou podobné jako u nás.

Veřejná doprava z Dublinu

Záleží kam konkrétně se chcete veřejnou dopravou dostat, ale počítejte s tím, že se nevyhnete minimálně jednomu přestupu a cena za jízdenky bude podobná, jako cena organizované tour. V rámci tour navíc objevíte i další zajímavá místa a tak doprava veřejnou dopravou nedává příliš smysl. Dopravu ale můžete vyhledat např. přes Rome2rio.

Kde naleznete více informací

Chystáte se do Irska? S námi ušetříte!

Levné letenky najdete zde >

Levné zájezdy najdete zde >

Levné hotely najdete zde >

Levné výlety najdete zde >

Levný pronájem auta najdete zde >

Conversion widget

Nejčastější dotazy

Jak dlouhá je Wild Atlantic Way a kolik času potřebuji na její projetí?

Wild Atlantic Way je nejdelší definovaná pobřežní trasa na světě s impozantní délkou 2 500 kilometrů, která se vine od Inishowen Peninsula v severním hrabství Donegal až po malebné městečko Kinsale v jižním hrabství Cork. Na kompletní projetí celé trasy byste měli vyhradit minimálně dva týdny, ideálně ale tři až čtyři týdny, pokud chcete navštívit většinu zajímavých míst a skutečně si vychutnat atmosféru jednotlivých regionů. Mnoho cestovatelů se však rozhodne prozkoumat jen určité úseky trasy – například týdenní cesta vám umožní důkladně poznat jeden nebo dva regiony, jako je Kerry a West Cork nebo Donegal.

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Wild Atlantic Way?

Nejpopulárnější období pro návštěvu Wild Atlantic Way je od května do září, kdy můžete počítat s nejdelšími dny a relativně stabilním počasím s teplotami pohybujícími se mezi 15-20°C, ale také s větším množstvím turistů, zejména v srpnu. Pro vyvážený kompromis mezi dobrým počasím a menšími davy zvažte "přechodné období" v dubnu a říjnu, kdy navíc najdete nižší ceny ubytování. Zimní měsíce od listopadu do března nabízejí dramatickou atmosféru s mohutnými bouřemi a oceánem předvádějícím svou plnou sílu – zažijete autentičtější Irsko bez davů turistů, ale počítejte s tím, že mnoho turistických atrakcí a služeb může mít omezený provoz nebo být zcela zavřeno.

Jaké jsou nejpůsobivější přírodní atrakce na Wild Atlantic Way?

Wild Atlantic Way nabízí úchvatnou škálu přírodních krás, mezi nimiž vynikají zejména majestátní Cliffs of Moher v hrabství Clare s útesy tyčícími se 214 metrů nad Atlantským oceánem, dramatické Slieve League Cliffs v Donegalu, které patří mezi nejvyšší mořské útesy v Evropě, unikátní krasová oblast The Burren s neobvyklou kombinací arktických, alpských a středomořských rostlin, tajemné Skellig Islands s raně křesťanským klášterem ze 6. století (proslavené filmy Star Wars), dramatické skalní útvary na Downpatrick Head včetně mořského stacku Dún Briste, úchvatný fjord Killary Harbour, a nespočet nádherných pláží jako Inch Beach na poloostrově Dingle nebo pláže na ostrově Achill Island, z nichž pět získalo ocenění Modré vlajky za čistotu a kvalitu.

Jak se nejlépe dopravovat po Wild Atlantic Way?

Nejlepším způsobem, jak prozkoumat Wild Atlantic Way, je jednoznačně vlastní nebo pronajatý automobil, který vám poskytne maximální flexibilitu pro objevování odlehlých zákoutí a méně známých míst – ceny pronájmu auta začínají přibližně od 3 500 Kč na týden za základní model (nezapomeňte, že v Irsku se jezdí vlevo). Rostoucí popularitu si získávají také karavany a obytné vozy s cenami od přibližně 7 000 Kč za týden v závislosti na sezóně. Veřejná doprava má na trase omezené pokrytí – existuje spojení autobusy mezi hlavními městy, ale dostupnost do mnoha zajímavých míst je velmi omezená. Pokud preferujete cestování bez stresu z plánování, mnoho společností nabízí organizované zájezdy pokrývající různé části Wild Atlantic Way.

Jaké možnosti ubytování najdu podél Wild Atlantic Way?

Podél celé trasy Wild Atlantic Way najdete rozmanitou škálu ubytovacích možností pro každý rozpočet a preference. Tradiční irské B&B (Bed & Breakfast) nabízejí autentickou pohostinnost v rodinných penzionech s cenami od 800 Kč za osobu a noc včetně vydatné irské snídaně. K dispozici jsou také hotely všech kategorií od malých boutique hotelů po luxusní zámecké rezorty s cenami od 1 500 Kč za pokoj. Pro cestovatele s omezeným rozpočtem jsou k dispozici hostely s cenami od 400 Kč za lůžko v sdíleném pokoji. Milovníci přírody mohou využít kempy s cenami od 250 Kč za stan nebo modernější glamping (luxusní kempování) od 1 200 Kč za noc. Rodiny nebo cestovatelé plánující delší pobyty často volí Airbnb a prázdninové pronájmy s cenami začínajícími od 1 000 Kč za noc.

Jaké nezapomenutelné zážitky na Wild Atlantic Way bych si neměl nechat ujít?

Wild Atlantic Way nabízí řadu jedinečných zážitků, které se hluboce vryjí do paměti: pozorování velryb a delfínů u západního pobřeží Irska, které patří mezi nejlepší lokality v Evropě pro sledování mořských savců, návštěva autentického irského pubu s živou tradiční hudbou (tzv. "session") v hudebních centrech jako Doolin, Dingle nebo Westport, vyzkoušení vodních sportů od surfování na světoznámých vlnách v Bundoranu nebo Lahinch až po sea-kayaking v zátoce Dingle Bay, seznámení s tradičními řemesly jako tkaní svetrů na Aran Islands nebo výroba skla v Waterfordu, a samozřejmě gastronomické zážitky zahrnující čerstvé mořské plody přímo od místních rybářů, návštěvy farmářských trhů s lokálními produkty nebo ochutnávky v některé z mnoha mikrosladoven a palíren whiskey podél trasy.

Jak se dostanu na Wild Atlantic Way z České republiky?

Nejsnazší způsob, jak se dostat z České republiky na Wild Atlantic Way, je letecky – z Prahy létají přímé lety do Dublinu (společnosti Ryanair, Aer Lingus) s délkou letu přibližně 2,5 hodiny a cenami začínajícími od 1 200 Kč za jednosměrnou letenku v závislosti na sezóně. Po příletu do Irska je nejflexibilnější možností pronájem auta (ceny na letišti Dublin Airport začínají od přibližně 500 Kč za den), ale můžete využít také autobusy společností jako Bus Éireann, CityLink nebo GoBus, které nabízejí spojení z Dublinu do hlavních měst podél trasy (ceny jednosměrného lístku z Dublinu do Galway začínají od 400 Kč), vlaky Irish Rail spojující Dublin s některými městy poblíž trasy (ceny od 600 Kč za jednosměrnou jízdenku), nebo se přidat k organizovaným zájezdům z Dublinu k populárním místům na trase.

Které části Wild Atlantic Way jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Pro rodiny s dětmi jsou obzvláště vhodné oblasti s kombinací přírodních zajímavostí a aktivit přívětivých pro děti: poloostrov Dingle s jeho přátelskými městečky, možností vidět delfína Fungie a návštěvou Oceanworld Aquarium, oblast Galway a Connemara s přístupnými plážemi jako Dogs Bay a atrakcemi jako Brigit's Garden nebo Connemara National Park s nenáročnými turistickými stezkami, West Cork s Mizen Head Visitor Centre, Fota Wildlife Park a model vesnicí v Clonakilty, a oblast Clare s interaktivním centrem u Cliffs of Moher, jeskyněmi Aillwee Cave a Bunratty Castle & Folk Park, kde děti mohou zažít život ve středověku. Mnoho pobřežních městeček také nabízí rodinné aktivity jako plavby za divokými zvířaty, minigolf nebo farmářské zážitky.

Je Wild Atlantic Way vhodná pro pěší turistiku?

Wild Atlantic Way nabízí vynikající možnosti pro pěší turistiku všech úrovní obtížnosti – od kratších panoramatických stezek vhodných pro příležitostné turisty až po náročné vícedenní trasy pro zkušené chodce. Mezi nejpůsobivější pěší trasy patří diamantový okruh na poloostrově Sheep's Head v hrabství Cork (88 km vhodných pro rozdělení na kratší úseky), dramatická stezka Slieve League v Donegalu s úchvatnými výhledy z útesů, půvabná stezka Dingle Way obkružující stejnojmenný poloostrov (153 km), panoramatická trasa kolem poloostrova Loop Head, nebo stezky v národním parku Connemara vedoucí přes divokou krajinu vřesovišť k vrcholům Twelve Bens. Existují také početné značené kratší trasy u hlavních turistických atrakcí jako Cliffs of Moher nebo Downpatrick Head.

Jaké tradiční irské pokrmy bych měl ochutnat při cestě po Wild Atlantic Way?

Při cestě po Wild Atlantic Way byste měli ochutnat bohatou paletu tradičních irských pokrmů a místních specialit, které často odrážejí úzké spojení regionu s mořem: čerstvé ústřice z Galway Bay, které se tradičně zapíjejí pintem Guinnessu, populární Irish stew (dušené jehněčí nebo skopové maso se zeleninou), tradiční snídaňový pokrm Full Irish Breakfast zahrnující slaninu, klobásy, černý a bílý pudink, vejce a opečený chléb, čerstvě ulovené ryby a mořské plody připravované v lokálních restauracích jako "catch of the day", Boxty (bramborové placky), Colcannon (pyré z brambor a kapusty), čerstvé sýry z malých farem podél trasy, a pro milovníky sladkého tradiční Apple Crumble se zakysanou smetanou. Nezapomeňte také navštívit některou z palíren whiskey nebo místních pivovarů pro ochutnávku autentických irských nápojů.

Kde najdu nejlepší místa pro fotografování na Wild Atlantic Way?

Wild Atlantic Way je rájem pro fotografy s nesčetnými fotogenickými lokalitami: dramatické útesy Cliffs of Moher při západu slunce, kdy je osvětluje zlatavé světlo, majestátní Fanad Head Lighthouse tyčící se nad rozbouřeným Atlantikem, výjimečné skalní útvary v The Burren kontrastující s divokými květinami v jarních měsících, mystické Skellig Islands vystupující z oceánu (nejlepší záběry získáte z lodě nebo z vyhlídek na pevnině na pobřeží Kerry), ikonická stolová hora Benbulben v hrabství Sligo známá z básní W.B. Yeatse, pestrobarevné fasády domů v městečkách jako Kinsale, Dingle nebo Clifden, které vytvářejí veselé kompozice zejména za slunečných dnů, nedotčené pláže jako Keem Bay na Achill Islandu s tyrkysovou vodou, a pochopitelně všech 188 oficiálních Discovery Points podél trasy, které byly vybrány právě pro své výjimečné výhledy.

Ubytování

Doporučené hotely

Levné hotely

Harcourt Hotel

Dobrý poměr ceny/kvality

Academy Plaza HotelMaldron Hotel Kevin Street

Luxusní hotely

The Marker Hotel - A Leading Hotel of the WorldHyatt Centric The Liberties Dublin

Nezapomenutelné zážitky

Number 31

Vhodné pro rodiny s dětmi

Mespil hotel

Letenky

Praha
Letiště Dublin

Doprava

z/na

Průvodce letiště Dublin najdete zde.