Pokud plánujete cestu na Srí Lanku, je nutné mít zařízené vízum. Turistická víza pro pobyty do 30 dnů můžete získat již před odjezdem do země skrze internetovou aplikaci ETA, nebo po příletu na Srí Lanku. Podrobnosti o tom, jak při získávání víza postupovat jsme sepsali v tomto článku.

 

 

<

 

 

Jak zažádat o elektronické vízum?

Tzv. ETA vízum (elektronické) se podává prostřednictvím vyplněného formuláře na webových stránkách imigračního oddělení úřadu na Srí Lance. Formulář se vyplňuje anglicky a stačí jej vyplnit několik dní před plánovanou cestou. Zkontrolujte platnost svého cestovního pasu, která musí být po příletu na Srí Lanku minimálně 6 měsíců. Poplatek za vízum je 35 USD/osoba (800,-Kč)Pro děti do 12 let je pak vízum zdarma.

Webové stránky pro žádost o vízum naleznete zde >> 

 

Postup při získání víza ETA

1. Vyplňte požadované údaje ve formuláři (jméno a příjmení, datum narození, země narození, pohlaví, předpokládaný den příletu, účel návštěvy, datum kdy vám byl vydán cestovní pas a konec jeho platnosti, adresa trvalého bydliště, místo pobytu na Srí Lance, telefon, apod.)
2. Potvrzení správnosti údajů
3. Online platba kartou
4. Na zadanou e-mailovou adresu vám přijde potvrzení o přijetí žádosti
5. Na tuto e-mailovou adresu obdržíte také schválené vízum na Srí Lanku (přijde již po pár desítkách minut)
6. Vízum si vytiskněte a po příletu do země ukažte na imigračním oddělení přímo na letišti

Občas se stane, že ačkoliv vám částka z vašeho účtu odejde, přijde vám pouze potvrzení žádosti, ale samotné vízum už ne. V tomto případě si vytiskněte potvrzení o přijaté žádosti a také výpis z vašeho účtu. Tyto papíry předložíte na letišti.

 

Vízum po příletu na Srí Lanku

O vízum můžete zažádat přímo na letišti, kde vám ho vyhotoví na počkání. Stejně jako u online verze vyplníte stejný formulář. Poplatek je o 5 USD vyšší, tedy 40 USD (915,- Kč) a platí se vždy v dolarech.

Vízum si doporučuji sjednat online předem, ušetří vám to čas, i peníze.

 

 

 

Žádost o prodloužení víza

Krátkodobé vízum si můžete prodloužit zdarma na imigračním úřadu v Colombu. Prodloužení je pak na 3 měsíce. Celý proces vám zabere zhruba dvě hodiny a budete potřebovat alespoň základní znalost angličtiny. Toto tříměsíční vízum pak lze prodloužit znovu o 3 měsíce, ovšem už za poplatek cca 80 USD (cca 1830,- Kč) Prodloužit vízum můžete na Department of immigration and Emmigration, 3.patro, Ananda Rajakaruna Mawatha č.41, Colombo 10. Úřad se nachází v blízkosti nádraží Maradana.

 

Žádost o dlouhodobé vízum nebo vízum za jiným, než turistických účelem

O tato víza si zažádejte na ambasádě Srí Lanky ve Vídni. Vízum z této ambasády je také potřeba, pokud budete na Srí Lance žádat o rezidenční vízum.

Adresa ambasády:
Embassy and Permanent Mission of Sri Lanka
Weyringergasse 33-35, 4th Floor (vchod pro vyřízení konzulárních záležitostí je čp. 33, 4.patro)
1040-Vienna/Austria
E-mail: embassy@srilankaembassy.at
Webové stránky: http://www.srilankaembassy.at/

 

 

Vízum na Srí Lanku
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!