Opět se dostávám do situace, kdy jsem navštívila město, o kterém jsem již psala. A opět mě nadchly nové věci, o které bych se ráda podělila. A proto opět vzniká článek 2.0, neboli doplnění toho předchozího. Tentokrát o Vídni.

 

I tentokrát jsem se vydala do Vídně jenom na skok, teď tedy ale i s přespáním. Naším hlavním cílem byl koncert v pátek večer, ale jízdenky (kombinovaly jsme Eurolines a Regiojet podle nejlevnější nabídky) nazpět jsme měly až v sobotu večer. Pro ubytování jsme využily Airbnb, které bylo v blízkosti koncertní haly, abychom mohly případně jít pěšky.

 

A co bych tedy dalšího ve Vídni tentokrát doporučila?

 

Úplně poprvé jsem se byla podívat v Schönbrunnu, přestože ve Vídni jako takové jsem byla několikrát. Chtěly jsme vidět především zahrady, ale prošly jsme poměrně malou část, jelikož bohužel pršelo, a i tak mě tato procházka stála zničení mého deštníku. Na druhou stranu tam v dešti nikdo nebyl, a i deštivý Schönbrunn měl své kouzlo.

Místo, které mě nadchlo asi úplně nejvíce je Wirtschaftuniversität Wien, která se nachází kousek od Prateru. Byly jsme zde v sobotu, takže byl kampus vzásadě prázdný, přesto nás toto místo úplně okouzlilo a zatoužily jsme sem chodit do školy. Architektonicky dokonalé místo.

Nedaleko jsou další architektonické skvosty – Kunsthaus a Hundertwasserhaus, které jsou poměrně známé, ale také jsem se k nim dostala až letos. Obě stavby je možné si prohlédnout i zevnitř, my zůstaly ale pouze u exteriéru. U Kunsthause ovšem doporučuji projít alespoň na dvorek, na který ještě není vstupné.

Po zbytek dne jsme se spíše toulaly jen vídeňskými ulicemi a narážely na zajímavá místa. Za zmínku stojí:

  • Weihburggasse
  • Kleines Cafe
  • Ferstel Passage
  • Rathaus
  • Parlament
  • Spittelberggasse
  • Pavilon Secese
  • Podchod stanice Karlzplatz – jsou zde nejrůznější zajímavá reálná počítadla

 

 

 

Vídeň 2.0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!