Santana

Mám pro vás skvělý tip, jak získat ubytování zdarma na vaší dovolené. Můžete cestovat po celém světě a za ubytování nezaplatit ani korunu. Jak na to?

 

 

Hlídání domu

Ve světě je nyní velký boom tzv. housesittingu, tedy hlídání domů. Využívají ho lidé, kteří odjíždějí na dovolenou, na služební cestu, na dlouhé návštěvy za příbuznými apod. a nechtějí nechávat svůj dům či byt bez dozoru. Často z toho důvodu, že v domě zůstává jejich domácí mazlíček, který potřebuje každý den nakrmit či vyvenčit. Služby využívají také lidé, kteří mají zahradu nebo květiny, které je nutné každý den zalévat. Díky tomu dávají svůj dům bezplatně k dispozici někomu, kdo je schopen se o jejich domácího mazlíčka nebo zahradu v době jejich nepřítomnosti postarat. „Hlídačem“ může být jednotlivec, pár nebo dokonce celá rodina. Vše záleží na domluvě s majitelem domu.

 

<

 

Jak se zapojit

Abyste se mohli stát housesitterem, stačí se zaregistrovat na stránkách TrustedHousesitters a zaplatit členský poplatek ve výši 119 $. Částka se může zdát na první pohled vysoká, nicméně hradí se na celý rok a za tu dobu budete moci využít bezplatného ubytování hned několikrát, takže se vám vynaložené peníze rychle vrátí. Po registraci již budete mít přístup ke všem nabídkám hlídání domů a bytů po celém světě, budete si moci vybrat termín a zemi, ve které chcete hlídat dům a budete moci komunikovat s majiteli domů. Jelikož sama této služby využívám, můžu vám nabídnout 20% slevu z ceny členského ročního poplatku, kterou získáte při registraci přes tento odkaz.

 

Jak to funguje

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že je velice důležité, jak upravíte svůj profil. Dejte si na něm opravdu záležet, jelikož je to vaše vizitka, na základě které si vás majitelé domu či bytu vyberou pro hlídání svého obydlí. Je velmi důležité popsat svoje dobré vlastnosti, zkušenosti se staráním se o dům, zahradu, domácí zvířata a doložit vhodné fotografie. Nejlepší jsou fotografie, na kterých jste s nějakým domácím mazlíčkem, zahradničíte a vypadáte mile, slušně, spolehlivě a reprezentativně. Snažte se být při psaní profilu upřímní a pozitivní, ať na první pohled zapůsobíte spolehlivým dojmem. Je dokonce možné nahrát na svůj profil trestní rejstřík, nicméně to není nutnost. Dejte si záležet také při psaní zprávy pro majitele domu, o jehož hlídání máte zájem. O hlídání některých domů má zájem jen pár jedinců, zatímco u jiných to můžou být desítky. Důležitá je taktéž rychlost, jelikož majitelé domů si často vybírají pouze z několika prvních zájemců a další už ani neberou v úvahu.

 

Jaké typy domů a v jakých zemích budete hlídat

Nabídek hlídání domů je na stránkách TrustedHousesitters opravdu spousta a každý den jich desítky přibývají. Nejvíce nabídek je ve Velké Británii, Spojených státech, Austrálii a Německu. Služby housesittingu však bez nadsázky využívá celý svět, takže můžete získat ubytování zdarma i v Asii, jižní Americe a po celé Evropě včetně České republiky. No zkrátka téměř všude. Ve městech jde většinou o hlídání bytů, zatímco v okolí měst a na venkově o hlídání domů. Na venkově často narazíte nejen na hlídání klasických rodinných domů, ale i statků a farem. Pokud je tedy vaším snem např. vlastnit koně, můžete si to se službou TrustedHousesitters vyzkoušet. Také si můžete vybrat domy s vlastním bazénem, posilovnou, domy stojící přímo na pláži apod. Jednou jsem viděla v nabídce hlídání dokonce malý zámeček ve Francii, který měl i v nepřítomnosti jeho majitelů k dispozici vlastního zahradníka, uklízečku, hospodyni a další personál. Předmětem hlídání byla pouze starost o psa. Hlídání domů může trvat různě dlouhou dobu. Někteří majitelé domů shánějí hlídání pouze na několik dní, zatímco jiní odjíždějí na pár týdnů, měsíců či dokonce půl roku. Je to velmi individuální.

 

Moje zkušenost s hlídáním domu

Sama již mám zkušenosti s hlídáním domu v Portugalsku. Necelý týden jsem se na ostrově Faro starala o malého pejska Mobyho. S jeho majitelem, Volkerem, jsem se domluvila právě přes TrustedHousesitters. Vybral si mě na základě mého profilu a domluvili jsme se, že přijedu o den dřív, abychom se vzájemně poznali a vše mi mohl ukázat. Komunikace byla naprosto perfektní. Volker mi ukázal krásný domek přímo na pláži, představil mě svému pejskovi Mobymu, se kterým jsme si okamžitě padli do oka a poté jsme si prošli okolí, abych viděla místa, kde Mobyho venčí, kde mohu nakupovat, kam jít na výlet apod. Druhý den ráno Volker odjel a já jsem začala s hlídáním domu a Mobyho. Mojí povinností bylo ho několikrát za den vyvenčit a postarat se o to, aby dostal jednou denně jídlo a vodu. To bylo vše. Zbytek dne jsem mohla trávit na pláži či výlety po okolí. K dispozici jsem měla celý dům včetně kola a základních surovin. Moby byl opravdu hodný a neměla jsem s ním ani s domem za celou dobu pobytu jediný problém. Po svém odjezdu jsem získala od Volkera skvělé hodnocení a od té doby je pro mě daleko jednodušší získat další hlídání domů. Dokonce jsem už musela nabídku jednou odmítat.

 

Jestliže se vám housesitting zalíbil, neváhejte se zaregistrovat na stránkách TrustedHousesitters, abyste mohli začít s výběrem domu na hlídání i vy.

 

 

 

 

Ubytování po celém světě ZDARMA
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!