S kamarádku jsme se v červenci vydaly do Andalusie. Zakoupily jsme levné zpáteční letenky Bratislava – Malaga u nízkonákladové letecké společnosti Ryanair a zbytek jsme ponechaly osudu.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Každá vybavena batohem se základními věcmi, spacákem a karimatkou jsme se rozhodly poznávat Andalusii na vlastní pěst. Miluji svobodu cestování. A nejvíc miluji, když nevím, co mě čeká a můžu se tedy těšit, jaké překvapení mi další dny přinesou. Na naši cestu jsme se tedy vybavily jen tištěným průvodcem, ale plán cesty jsme žádný neměly.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

V letadle jsme potkaly dvojici mířící na jih na Gibraltar. Spontánně jsme se tedy rozhodly, že prvním cílem naší výpravy by tedy mohlo být toto britské území ležící na jihu Pyrenejského poloostrova. Už na letišti jsme se vybavily cedulí s obrovským nápisem Gibraltar, a když jsme scházely od letiště pěšky směrem k moři, ceduli jsme ukazovaly všem okolo projíždějícím autům.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Ještě jsme se ani nevzdálily od letiště a tu na nás mává chlapík oblečený do kombinézy autopůjčovny Rentalcar. Prý bude za pár hodiny končit, a pokud chceme, tak nás na Gibraltar hodí. Jede zrovna tím směrem. Pán vypadal slušně a nabídka zněla lákavě, rozhodly jsme se tedy počkat.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Čekání jsme se rozhodly strávit koupáním v moři na předměstí Malagy. Z letiště to byl pěšky k moři jen kousíček. Stavem pláže jsme byly ale hodně zklamány. Očividně se jednalo o pláž, kterou navštěvují jen místní a to ještě spíše nižší sociální vrstvy. Nic proti tomu, ale nelíbil se nám nepořádek, který na pláži panoval. Dlouho jsme se tedy nezdržely a šly jsme si prohlédnout okolí. Nakonec jsme hodně času strávily cvičením ve venkovní posilovně. Cvičící stroje se v Andalusii vyskytují na hodně plážích.

Pán z autopůjčovny pro nás skutečně přijel, jak slíbil, ale se značným zpožděním. Během cesty jsme však z našeho řidiče neměly úplně dobrý dojem, nechaly jsme se tedy raději vysadit už ve městě San Pedro de Alcántara (cca 63 km od letiště), kde jsme první noc našeho putování strávily v malém hostelu.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Druhý den ráno jsme si pak celé městečko prošly a byly jsme příjemně překvapeny jeho upraveností a stylem. San Pedro de Alcántara je klidné letovisko se širokými pěknými plážemi lemovanými hotely a bary. Na promenádě při pláži nechybí venkovní tělocvična.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Ve městě se nám podařilo stopnout auto s německou skupinkou, která mířila do Cádizu. Ačkoliv jsme měly původně zamířeno na Gibraltar, neodolaly jsme a jely jsme do Cádizu s nimi. Na Gibraltar se můžeme podívat později! Cádiz je dle průvodců pěkné historické přístavní město čítající přes 120 tis. obyvatel. My však měly tu smůlu a přijely jsme do Cádizu od jihu, odkud město moc lákavě nevypadalo. Naši noví němečtí kamarádi mířili do staré zástavby blízko nákladního přístavu. Uvítaly nás tedy šedivé ulice, oprýskané domy a špinavé moře. Při představě, že se budeme od okraje města pěšky dlouho promotávat nevábnými ulicemi, než se nám podaří dojít k hezkému centru, naši návštěvu Cadizu jsme raději vzdaly. Takto nám to stačilo. Když jsme slyšely, že naši noví přátelé se ještě ten den vrací do Marbelly, rozhodly jsme se s nimi ještě kus cesty svézt.

 

dsc00488

 

Když skupina Němců zastavila u Tarify, nejjižnějšího místa kontinentální Evropy, byly jsme nadšeny. Tarifa je místo, kde se stýká Středozemní moře s Atlantským oceánem.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Nachází se jen 14 km od Afriky a Afrika jde z Tarify dokonce i vidět! Prošly jsme městečko Tarifa, přístav i pevnost, která se nachází na ostrově Isla de Tarifa (ostrov je spojený s pevninou). Starou část města obklopují hradby a město má arabskou atmosféru.

 

dsc00480

 

V blízkosti Tarify jsou dlouhé písečné pláže, které jsou vyhledávané milovníky windsurfigu a kitesurfingu (fouká zde většinu roku silný vítr). Pořádají se zde i různé závody v těchto vodních sportech. V městečku jsme potkaly i několik škol, které tyto sporty vyučují.

 

dsc00486

 

Na krásné pláži u Tarify jsme strávily celé odpoledne. Poblíž nás zrovna probíhala výuka kitesurfingu s instruktorem, tak jsme se i něčemu přiučily.

 

dsc00508

 

K večeru se rozhodli naši přátelé uspořádat na pláži malou párty, ta byla ale hned v počátku zrušena díky příjezdu policie, která po večerech a nocích hlídá místní pláže. Párty na plážích jsou zde prý zakázané. Nevadí, i tak jsme si pobyt na Tarifě krásně užili. Nasedli jsme do auta a další zastávka byla až u města La Línea de la Concepción, kde jsme se s našimi novými přáteli rozloučily. Vyměnili jsme si telefonní čísla s tím, že jim ozveme, až budeme v Marbelli.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

La Línea je španělské město přímo hraničící s Gibraltarem, s nímž je ekonomicky i kulturně provázáno. Při našem příjezdu do města už se stmívalo, tak jsme tedy jen z dálky obdivovaly obrovskou Gibraltarskou skálu a nedaleký přístav. Noc jsme strávily na pláži blízko celnice, kterou se prochází na Gibraltar.

 

dsc00241

 

Co bylo dál? To se dozvíte v pokračování tohoto cestopisu.

Týden stopem po Andalusii – Díl I.
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!