Toužíte po romantických zásnubách nebo hledáte destinaci pro líbánky? I evropský kontinent dokáže nabídnout nečekaná a dech beroucí místa.

 

PRAHA

Za jedním z nejkrásnějších měst Evropy nemusíte cestovat letadlem. Stačí nasednou do vlaku nebo autobusu a za pár hodin jste tam. Cestovatelé často objevují neznámé a exotické destinace a zapomínají na to, jaký poklad máme v Čechách.
Už jste viděli romanticky zasněžené výhledy na sto věží nebo se procházeli letním Vyšehradem? Hlavní město má své kouzlo a můžete cestu do něj využít v případě, že na delší výlet nezbývá čas.

 

 

 

VERONA

Snad kromě Paříže nenajdete město, které by k romantice mělo blíže než domov Romea a Julie. Pod Juliiným balkónem se scházejí milenci celého světa. 
Verona jako každé jiné místo v Itálii nabízí vynikající jídlo, architekturu a klidnou atmosféru, ve které je na vše čas. Jestli hledáte romantiku bez spěchu proloženou kopou těstovin, tak Verona je to správné místo.
Do Itálie se dostanete letadlem na letiště Verona Villafranca Aiport, autem za přibližně 11 hodin z Prahy nebo autobusem.

 

 

 

 

PAŘÍŽ

Není možné psát o romantice, aby se v článku nevyskytlo slovo Paříž a Francie. Zásnuby v Paříži nejsou nijak neobvyklým jevem. Ač se můžou výhledy na Eiffelovku, procházka po Montmartre nebo Notre Damme zdát nepřekonatelné, dávejte si pozor, ať neočekáváte příliš mnoho. Paříž je sice synonymem romantiky, ale také bezdomovců, tlačenice turistů a zápachu v metru.
Díky leteckým společnostem jste v Paříži za skok a můžete si z letů vybírat.

 

 

VALTICE

Na skok opět v Čechách. Ač je Evropa doslova prošpikovaná romantickými městy nedá mi to a musím se vrátit ještě jednou k nám do malého vinařského městečka Valtice. Krása bez tisíců turistů, přenádherný zámek Valtice a celý Lednicko-valtický areál je pohádková podívaná, kterou by mělo zažít každé romantické srdce.

 

By: Noé Alfaro

 

KRAKOV

Polsko a romantika? Ač teď sebevíce někdo krčí obočí právě toto polské město nabité historickou atmosférou. Královský hrad Wawel nebo královský rynek, kde se zastavil čas. Mísí se zde staré s novým, spousta pouličních umělců, malé parky a památky relativně blízko sebe. Město nepatří mezi největší, takže se neztratí ani cestovatel začátečník. Dejte si polské pirožky u řeky a pozorujte romantické západy slunce nad Krakovem.
Využijte autobusovou dopravu nebo vyzkoušejte typický starý polský autobus, který za pár korun sváží do Krakova z pohraničních měst.

 

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

BARCELONA

Bouřlivé Španělsko sálá vášní, druhé největší město Barcelona vybízí k romantickému prodlouženému víkendu. Sagrada Familia je symbolem města a jeho stavba stále probíhá, jelikož je financována pouze z darů. Projděte se do loděnice Les Drassanes poblíž přístavu nebo udělejte radost muži a vydejte se prohlédnout si stadion Camp Nou, který je domácím hřištěm pro FC Barcelona.

Barcelona je letadlem za rohem.

 

 

BRUGGY

Synonymem pro belgické město je čokoláda. Ochutnej se svou polovičkou každou příchuť. Kila navíc potom vychodíte v centru města, které bylo zapsáno na seznam dědictví UNESCO.

Je protkáno hustou sítí kanálů a budete se zde cítit jako v minulosti, jelikož se město příliš nezměnilo. Začněte na náměstí Markt a nechte se vůní čokolády vést za nosem.

 

AMSTERDAM

Jarní nizozemské hlavní město je obklopeno romantickými květy tulipánů všech barev. Jejich vůně vás bude provázet plavbou romantickými kanály v centru města. 

Projít se můžete například v parku Vondelpark, který zvlášť na jaře a v létě nabízí nepřeberné množství odstínů zelené. Rozložte si zde deku a kochejte se tulipány a rozmanitostí dalších návštěvníků. Můžete zde viděl přátelé grilovat, povídat si staré babičky, flirtovat mladé nebo vést se za ruce páry stejného pohlaví. Amsterdam je otevřený všemu.

 

 

STAVANGER

Ano, čtete správně. Pro romantické duše, které mají rády i špetku dobrodružství je tím pravým místem norský Stavanger. Centrum města tvoří malý přístav s domečky s malými okny kolem dokola. Norská architektura je romantická sama o sobě, ale počkejte, až své partnery vyvezete například na vyhlídku Dalsnuten nebo se budete kochat výhledem z Preikestolen na norské fjordy. 

Přenádherná příroda kolem a stráně plné oveček.

 

SANTORINI

Jedno z nejvyhledávanějších míst pro romantickou dovolenou. Ostrov je zbytkem po výbuchu sopky a kromě azurového moře nabízí také nádherné pláže nebo ruiny starobylého města.

Typicky řecké stavby vás oněmí, pouze v noci moc klidu nečekejte. Řekové jsou hluční a turisté na ostrově se rádi baví zpěvem a tancem.
Pokud vám není cizí denní romantika a večerní zábava je Santorini to pravé místo. 

Na ostrov se určitě vydejte trajektem a nenechte si ujít příležitost výhledu.

 

 

 

 

 

TOP 10 nejromantičtějších míst v Evropě
Štítky:                                            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!