Thajsko z Prahy na 15 dní za 13790Kč! (letenky + dobrý hotel)

Thajsko z Prahy na 15 dní za 13790Kč! (letenky + dobrý hotel)

Akční letenky z Prahy do Bangkoku a zpět za 10999Kč lákají k návštěvě krásného Thajska. Bangkok vám umožní dobře prozkoumat sever Thajska, navštívit chrámy Angkor Vatu v nedaleké Kambodži, nebo poznat „město hříchu“ v podobě blízké Pattaye. Pokud vás láká jih Thajska, za několik stovek můžte přeletět do Phuketu, kde na okolních ostrovech naleznete krásné pláže, jak vystřižené z katalogů cestovních kanceláří.

<

Já pro názornost vybral kombinaci letenek z Prahy do Bangkoku a kvalitní ubytování v Pattaye. Berte to čistě pro názornost toho, že ubytování je za pár korun a zařidte si cestu dle svých preferencí a představ. Pattaya je úžasná na noční život, ale pláž nijak nevyniká a celkově v ní strávit celou dobu pobytu, by byla velká škoda. Zamířit můžete na sever Thajska kde naleznete krásné chrámy a přírodu, do nedaleké Kambodži na prohlídku Angkor Vatu, nebo na jih Thajska. Přelety jsou velmi levné, často v rámci stokorun. 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Letenky Praha – Phuket – Praha za 10999Kč zarezervujte zde << Kalendář termínů >>

Letenky do Thajska

Pokud nejedete s dětmi a máte v plánu cestovat, vzal bych si jen příruční zavazadlo – co vám bude chybět, to si snadno levně dokoupíte a zbytečně se nemusíte tahat s kufrem. Já se ženou jinak necestujeme a přináší to řadu výhod.

K návštěvě Thajska nepotřebujete víza, stačí pas s minimálně 6 měsíční platností. Zdarma můžete Thajsko navštívit na měsíc.

Za velkou výhodu můžete považovat i to, že Thajsko je oproti Evropě velmi levné. Najíte se běžně za 50-80 bathů, tedy zhruba 40-50Kč. Pokud potřebujete ještě více ušetřit, místní sít supermarketů má předpřipravená jídla ve vakuových krabičkách (u pokladny vám je ohřejí) za 30Kč a jsou znamenitá. Během 3 týdnů tak ušetříte i nemalé peníze na jídle a službách (např. skvělá hodinová masáž vás tu vyjde na 120Kč).

Co se bezpečnosti týká, Thajsko je několikrát bezpečnější, než Evropa. Klidně bych sem vzal i děti, nebo starší rodiče. Pozor je dávat hlavně na dopravu která je chaotická a na to, co jíte. Zvlášt než si tělo Evropana zvykne, tak ho pálivá strava dokáže pěkně potrápit :). Jinak je ale thajská kuchyně naprosto úžasná.

Co se peněz týká, v Thajsku se platí bathy. Jejich kurz je zhruba 2/3 ku koruně, tedy co stojí 90 bathů, je za 60Kč. Je to hodně orientační, záleží kde rozměnujete a aktuálním kurzu, ale pro hrubou představu to stačí. Určitě na místě obejděte více směnáren a vyberte nejlepší kurz. Liší se dost výrazně. Nedoporučuji se příliš spoléhat jen na kartu, poplatek je většinou 200 bathů za výběr (plus to, co si vezme vaše banka). Takže bud jedte s hotovostí, nebo uskutečněte jeden výběr.

Hodně lidí řeší počasí v Thajsku. Já osobně bych ho neřešil :). Každý kdo vám bude s jistototu tvrdit, že bude takhle a takhle, tak vůbec nemá ponětí o čem mluví, protože počasí je značně posunuté a je to do značné míry nepředvídatelné. Sám se po JV Asii budu v období deštů pohybovat a těžkou hlavu si z toho nedělám –  někdy sprchne krátce, někdy trochu déle. Záleží hlavně na štěstí, klidně někde může pršet a o pár kilometrů dále bude svítit sluníčko. To je zkrátka přirozený koloběh věcí a nemá smysl si z toho dělat těžkou hlavu – když sprchne, tak se holt schováte do plážového baru, nebo se jinak zabavíte :).

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Pattayi, tak autobusy z Bangkoku jezdí velice často (tuším co půl hodiny) a stojí kolem 100Kč. V Pattayi vás autobus na kraj města a následně přesednete do sdílených taxi, které vás za cca 35Kč dovezou až přímo před hotel. Celé město je velmi bezpečné, ale stejně si pro jistotu větší hotovost nechávejte na pokoji v trezoru.

Pattaya je přezdívaná městem hříchu, ale samozřejmě to není podmínkou. Je zde i plno „normálních“ klubů, všude se nabízejí levné masáže, kurzy vaření a další atrakce. Má zvláštní atmosféru nekončící párty, která se musí zažít na vlastní kůži. Co se alkoholu týká, třetinka v plechovce stojí kolem 50 bathů (zhruba 35Kč), dle značky a prodejny. Nejvíce se tak vyplatí místní pálenky, které nejsou vůbec špatné a hlavně bezkocovinové :).

Já pro názornost vybral Access Inn Pattaya za 2850Kč/osobu/pobyt. Pokoj obsahuje klimatizaci a je velmi dobře hodnocen. Nicméně znova opakuji, že jde o ubytování pro názornost nízkých cen a mnohem více doporučuji, si Thajsko projet. Zůstávat kdekoliv na celou dobu pobytu je velká škoda.

Ubytování v Thajsku

Pokud byste zamířili raději na Phuket, návod naleznete zde >>

A na závěr pár fotek z našeho putování Thajskem :).

Ostrovy u Phuketu
Ostrovy u Phuketu
Ostrovy u Phuketu
Ostrovy v jižním Thajsku
Koh Lanta
Koh Lanta
Koh Lanta
Koh Lanta
Pořád ještě Koh Lanta :)
Pořád ještě Koh Lanta 🙂
JIžní Thajsko
JIžní Thajsko
JIžní Thajsko
JIžní Thajsko
Jižní Thajsko
Jižní Thajsko
Bangkok
Bangkok
Pattaya
Pattaya
Pattaya
Pattaya
chiang mai
chiang mai
chiang mai
chiang mai
chiang mai
chiang mai
Chiang Rai
Chiang Rai