Jen několik minut bude mít platnost následující tip, proto si s případným nákupem velmi pospěšte. Využijeme při něm velmi levných letenek Praha – Phuket – Praha za 9451Kč a levného, ale velmi dobře hodnoceného ubytování v Patongu. Využít můžete ale samozřejmě jen letenky do Phuketu a projet si ty nejkrásnější ostrovy z Thajska, které znáte z reklamních plakátů cestovek. Pro srovnání, tolik stojí dovolená v Thajsku přes cestovní kanceláře >>

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Před cestou se rozhodně nezapomeňte pojistit, lékařská péče je sice velmi kvalitní (respektive může být, pokud na to máte), ale úkony si platíte z vlastní kapsy a jde o velmi vysoké částky. Tohle rozhodně nepodceňte. Online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>>

 

Někdo může namítnout, že 8 dní je na Thajsko málo. A bude mít pravdu :). Ideálně bych doporučil jet na 2 – 3 týdny, ale ne každý si takové volno v práci/škole může dovolit a na delší termín podobně levné letenky nejsou. Rovněž si nezapomeňte spočítat před nákupem letenek kompletní cenu dovolené, pokud byste chtěli cestovat po ostrovech, tak bude vyšší.

 

Letenky Praha – Phuket – Praha za 10195Kč můžete zakoupit zde >>

 

1

 

 

 

Věnujte zvýšenou pozornost délce přestupů. V ceně máte příruční i odbavené zavazadlo do 23Kg.

 

Hotel jsem vybral (čistě pro názornost) v Patongu, je to město cca 45 minut od letiště a dostanete se sem přímo z letiště za 150 – 200 bathů (cca 130Kč). K pláži je to 15 minut, stejně jako k nejrušnější noční ulici Bangla road (pro ty, co by sem jeli za rušným nočním životem, nebo krásou Thajek ?  ). Bud ho můžete využít jako „základnu“ k dalším výletům, nebo ho vezměte jen na část dovolené a zbytek jezděte po ostrovech. Po kterých konkrétně je na vás, krásné je např. Phi Phi, ale pokud máte raději klid a pláž jen pro sebe, volil bych Ko Lantu (která je navíc velice levná, za 300Kč/2 osoby/noc jsme měli krásný hotel s bazénem přímo na pláži v plné sezoně). Případně můžete Patong zcela vypustit a rovnou se přesunout na ostrovy, to už je zcela na vašich cílech a prioritách. Spíše bych ale doporučoval vzhledem k délce pobytu vybrat si jedno místo a to prozkoumat/zrelaxovat, než strávit týden cestováním, kdy budete všude a nikde.

 

Na letišti v Phuketu rozměnte jen malou část peněz (do 50€), at máte na cestu k hotelu a zálohu, která se obvykle dává a je vám na konci vrácena (obvykle ve výši jedné noci). Kurz na letišti není výhodný. Rovněž si tam nic nekupujte, místní obchodníci vytvořili kartelovou dohodu, kdy za bagetu zaplatíte tolik, co jinde v Thajsku za luxusní večeři s šampanským a vlastní kapelou :).

 

Hodně čtenářů ted řeší bezpečnost v Thajsku, já bych se toho nebál. Sám jsem tam byl letos 2x a klidně bych se tam vrátil. Na bezmozky člověk může narazit všude a pravděpodobnost, že se vám něco staně díky těmhle činům, je skoro nulová. Ale je to samozřejmě na zvážení každého, nejsem cestovka a nesnažím se vás přesvědčit, že  Thajsko je nejlepší volbou pro každého. Jen tím chci říct, že zatímco riziko dopravní nehody je poměrně reálné, skoro nikdo se ho nebojí. Zatímco činy bezmozků ohrozí pár lidí z milionů, co Thajsko každý rok navštíví a lidi to vystraší.

 

K ubytování jsem pro názornost zvolil Dreams Guesthouse & Hostel Patong za 3000Kč/2 osoby/celý pobyt, zejména díky skvělému hodnocený a poměru cena/kvalita.  Nejde o omyl, Thajsko je celkově velmi levné a zvlášt mimo hlavní sezonu seženete ubytování za pár korun. Klidně si ale můžete pár stovek připlatit a získat třeba hotel s bazénem na střeše, to už je na cílech a prioritách každého :).  Všechny hotely na toto datum, naleznete zde.

 

 

2

 

 

 

Za velkou výhodu můžete považovat i to, že Thajsko je oproti Evropě velmi levné. Najíte se běžně za 50-80 bathů, tedy zhruba 40-50Kč. Pokud potřebujete ještě více ušetřit, místní sít supermarketů má předpřipravená jídla ve vakuových krabičkách za 30Kč a jsou znamenitá. Během dovolené tak ušetříte i nemalé peníze na jídle a službách (např. skvělá hodinová masáž vás tu vyjde na 120Kč).

 

Na cestu se nezapomeňte pojistit, pokud by se vám něco stalo, nedoplatíte se. Z očkování bych doporučoval žloutenky a případně břišní tyfus. Pokud to už nestihnete, doporučuji zvýšenou hygienu a vybírat si, kde budete jíst. Thajsko je v turistických oblastech velmi vyspělé a pokud se budete chovat s rozumem (mytí rukou, nehlazení zvířátek), tak bych neměl větší obavy o zdraví, jak u nás.

 

Co se peněz týká, v Thajsku se platí bathy. Jejich kurz je zhruba 2/3 ku koruně, tedy co stojí 90 bathů, je za 60Kč. Je to hodně orientační, záleží kde rozměnujete a aktuálním kurzu, ale pro hrubou představu to stačí. Určitě na místě obejděte více směnáren a vyberte nejlepší kurz. Liší se dost výrazně. Nedoporučuji se příliš spoléhat jen na kartu, poplatek je většinou 200 bathů za výběr (plus to, co si vezme vaše banka). Takže bud jedte s hotovostí, nebo uskutečněte jeden výběr. Vybírejte jen u banky, občas se stane, že vám bankomat kartu „sežere“. Osobně vyzkoušeno :).

 

Pokud se rozhodnete v hotelu strávit jen část dovolené a zbytek projezdit po ostrovech (což vřele doporučuji), je na místě zjistit si jízdní řády ferry. Doprava může být totiž trochu složitější a spoj je třeba jen jednou denně. Záleží kam a odkud chcete plout, obecně se dá říct, že čím větší turistika je v danném místě, tím snáz se tam dostanete. Jízdní řády naleznete např. zde, ale společností bude určitě více.

 

Dřív, než na ostrovy vyrazíte, si rozměnte na pevnině peníze (Eura či dolary) na Bathy. Kurs na ostrovech je naprosto šílený.

 

A na závěr pár fotek z našeho putování Thajskem :). Pokud byste se chtěli podívat do Bangkoku, tak letenky se dají sehnat od 500Kč v jednom směru. Thajsko je nádherná země, kterou vřele mohu doporučit. Pokud byste potřebovali s čímkoliv poradit, stačí se zeptat. Ptejte se prosím do diskuze pod článkem, ne na email. At to pomůže případně více lidem.

 

 

P1050860 P1050970P1050996 P1060085 P1060087 P1060111 P1060115 P1060160

 

 

 

 

Thajsko (Phuket) z Prahy na 9 dní za 11690Kč! (letenky + velmi dobře hodnocené ubytování)
Štítky:            

2 komentáře u „Thajsko (Phuket) z Prahy na 9 dní za 11690Kč! (letenky + velmi dobře hodnocené ubytování)

 • 26.11.2016 (10:48)
  Trvalý odkaz

  Na kolik teda tak zhruba vyjde ta dovolena s tim trosku cestovanim pro dva mate to nejak propoctene? Diky

  Reagovat
  • 27.11.2016 (11:40)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, tohle je hrozně individuální věc, je to podobné, jako když se zeptáte, na kolik vás vyjde den v ČR. Nás v průměru takových 1500Kč za 2 osoby. Ale jde to levněji, i dráž.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!