Svatba u moře pro Vás v dnešní době nemusí zůstat jen nenaplněným vytouženým snem. Ať už toužíte říci si své vysněné ANO v exotické destinaci či například v nedalekém Řecku, oboje je možné. Stačí zapátrat na internetu či obejít pár svatebních agentur.

 

<

 

Svatba u moře se totiž stává mezi Čechy stále oblíbenější a ve svém portfoliu ji nabízí již mnoho svatebních agentur. Její zprostředkování dokonce nabízejí i některé cestovní kanceláře.

 

Jak tedy na to? V první řadě je třeba si rozmyslet, v jaké destinaci by se Vám svatba líbila a jaký máte rozpočet. V nabídce agentur jsou svatby v takových exotických destinacích, jako je třeba Mauricius, Maledivy, Bali, Seychely, Thajsko, Dominikánská republika, Fidži, Bora Bora, Mexiko či Srí Lanka. Z evropských zemí jsou mezi svatebčany oblíbené zejména řecké ostrovy. Své ANO si ale můžete říct i u jezera Lago di Garda, v Chorvatsku, na Sardínii či v jiných přímořských letoviscích. To vše Vám jsou agentury schopny zajistit.

 

Cenově Vás svatba u moře může vyjít na několik desítek, ale i stovek tisíc. Cena se liší v závislosti na zvolené destinaci a také na obsahu zvoleného svatebního balíčku. Základní svatební balíček u většiny agentur obsahuje zajištění svatebního obřadu ve zvolené destinaci, administrativní, registrační a rezervační poplatky v místě obřadu, oddávajícího, vydání oddacího listu v místě obřadu, jeho příslušná ověření a případné zaslání do ČR, asistenci českého delegáta během obřadu, překlad obřadu do českého jazyka a poradenství při vyřizování dalších administrativních náležitostí týkajících se obřadu.

 

Cena základního svatebního balíčku se například pro svatbu v Řecku pohybuje kolem 17 tis. Kč. Cenově nejvýhodněji vychází svatba na Krétě, dráž naopak vyjde svatba na ostrově Santorini. Svatební balíčky pro exotické destinace se cenově pohybují kolem 100 tis. Kč. Nezapomeňte ale připočítat peníze za letenky, za ubytování, svatební hostinu a výzdobu, včetně dalších drobností, které na Vaší svatbě nesmí chybět. Chcete-li svěřit celou organizaci a zajištění svatby do rukou profesionálů, počítejte však s mnohem vyšší finanční částkou. Agentura Vám zajistí Vaši vysněnou svatbu u moře do posledních detailů. Postará se o kadeřníka, vizážistu, prstýnky, kameramana, fotografa, svatební hostinu, dopravu na místo i zajištění ubytování.

 

 

 

V nabídce agentur se ale začínají objevovat i akční nabídky nabízející svatební balíčky v exotických destinacích zdarma, a to za podmínky, že u dané agentury zakoupíte pobyt ve zvoleném resortu.

 

Svatbu u moře si můžete zařídit také na vlastní pěst. Hodně ušetříte na financích, ale zato Vás bude stát spoustu času vyřizování všech nezbytných formalit. Uzavírání občanského i církevního sňatku se v každé zemi řídí jejími právními předpisy. Ty je tedy třeba znát. Českým právním řádem se pak řídí způsobilost českého občana uzavřít manželství, i podmínky platnosti sňatku.

 

V případě, že jste si rozhodli zajistit svatbu u moře sami, požádejte nejprve matriční úřad v místě Vašeho trvalého bydliště o vydání vysvědčení k právní způsobilosti k uzavření manželství. Dále pak kontaktujte matriční úředníky na radnici ve zvolené destinaci. Od nich zjistíte, jaké doklady budete k právoplatné svatbě potřebovat. V Česku Vám v této záležitosti může pomoci například Ministerstvo zahraničních věcí.

 

Obvykle si po Vás místní úřady v místě sňatku vyžádají následující doklady: rodné listy, kopie strany pasu s fotografií, potvrzení o právní způsobilosti k uzavření manželství, vydané českou matrikou či ambasádou. Od rozvedených bývá vyžadováno potvrzení o rozvodu a od vdov či vdovců úmrtní list bývalého partnera. Všechny doklady musí být přeloženy do úředního jazyka Vámi zvolené svatební destinace a úředně ověřeny.

 

Počítejte s tím, že ať už vyřizujete svou svatbu v zahraničí sami nebo jste ji svěřili do rukou profesionálů, přípravy jsou v každém případě časově náročné. Začněte tedy s vyřizováním všech potřebných formalit ideálně alespoň s dvouměsíčním předstihem.

 

Další vyřizování Vás čeká i po samotném obřadu. Oddací listy je třeba přeložit do češtiny a v Brně na matrice Vám pak na jejich základě vystaví český oddací list.

 

Chcete-li ušetřit a vyhnout se zdlouhavému papírování, zvažte možnost vzít se v cizině pouze „na oko“ a formální obřad uspořádat v Česku. Sňatek u moře sice nebude právoplatný, ale i tak si užijete pořádné romantiky a na svou svatbu u moře budete navždy vzpomínat.

 

Svatba u moře – jak ji zařídit a jak ušetřit?
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!