Srí Lanka z Prahy na 14 dní za 13400Kč! (letenky + dobrý hotel)

Srí Lanka z Prahy na 14 dní za 13400Kč! (letenky + dobrý hotel)

Dnešní tip na levnocestování píši moc rád, protože se právě na Srí Lance s manželkou nacházíme a je až neskutečně úchvatná. Jsme tu na 3 týdny, než budeme pokračovat v naší 7 měsíční cestě kolem světa a neustále je co objevovat. I když je součástí tipu hotel v Negombu, což je oblast nedaleko letiště nabízející pláž a zázemí pro strávení dovolené, opravdu vřele doporučuji Srí Lanku procestovat „na vlastní pěst“. Dá vám to nezapomenutelné zážitky. Cestopis, zahrnující i tipy, jak procestovat ostrov za méně než 500č/os/den (strava, ubytování, vstupy, doprava), jistě sepíšeme.

<

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Letenky zakupte přímo na webu FlyDubai.com. Termínů je více, já pro názornost vybral 5. – 18. listopad za 9612Kč. Před finálním zaplacením si zkontrolujte částku, kterou platíte. Jejich web často zlobí a je to třeba hlídat, aby vám tam nenaskočila vyšší cena. Doporučoval bych vám zvolit variantu s delším přestupem v Dubaji. Dubaj za jednodenní návštěvu jistě stojí a vaše tělo vám poděkuje 🙂 (je lepší si trasu rozdělit na dvě kvůli časovému posunu i zdřevěnělosti nohou). Pokud nemáte kartu Visa, budete za vystavení letenek platit další poplatek. Tomu se vyhněte tak, že si letenky zarezervujete přes net a vyzvednete v Praze. I já to tak vyřešil, není v tom žádný problém. S nákupem neotálejte, jde o slevovou, časově omezenou akci.

Dražší, ale pohodlnější alternativou je nákup přes Pelikán zde >>

srí lanka

V ceně máte 7kg příručního zavazadla a 20kg odbaveného.

Co se ubytování týká, vřele doporučuji si Srí Lanku projet. My jsme zvolili variantu cesty „na vlastní pěst“, kdy cestujeme veřejnou dopravou, která je až neuvěřitelně levná (dnes jsme jeli cca 80Km za 9Kč). Odpovídá tomu ale i kvalita, kdy často nevíte, kde končí vaše tělo a začíná soused :). Rovněž se vám snadno stane, že jste ve vlaku jediný bílý, což je vskutku zajímavý pocit. Zvlášt na severu, kde je turistů málo a třeba nám se stalo, že jsme několik dní žádného nepotkali. Toto cestování není pro každého, nám se to moc líbí, protože máme rádi zemi takovou jaká je, ne v co ji proměnil turismus. Ale na pohodlí můžete zapomenout. Doporučil bych to lidem co si s pohodlím moc hlavu nelámou, jen tak je něco nerozhodí a naturální zážitky jsou pro ně víc, jak turistická „vyžehlenost“. Nedoporučoval bych to lidem starším, bez jazykových schopností, nebo s menšími dětmi. Dá se to jistě zvládnout pokud máte dostatek zkušeností nebo odhodlání, ale nemohu to obecně doporučit.

Druhou variantou je najmout si řidiče, který vás bude vozit po ostrově a vždy někde přespíte. Co jsem slyšel, ceny začínají na 50 dolarech denně.

Třetí variantou, vhodnou zejména pro neanglicky mluvící, je využití srilanka-levne.cz, kde češka organizuje expedice po Srí Lance, spojené s dny odpočinku na pláži. Poměrně ideální pro rodiny s dětmi. Je s nimi dobrá domluva a pokud by se sešlo více zájemců na určitý datum, paní by pravěpodobně zařídila expedici čistě pro ně.

Čtvrtou variantou, kterou bych příliš nedoporučoval, ale zájemce si asi najde, je přiletět do Colomba, nechat se odvézt Tuktukem za 200Kč do Negomba, kde je pláž a strávit tam dovolenou. Pokud u vás vyhraje tato varianta, volil bych Beach Way Residency za 3800Kč/os/14 dní (plus DPH a městská dan). Jsou i levnější alternativy, ale v tomto hotelu jsme byli ubytován po příletu a tak ho dál doporučuji. At už se rozhodnete jakkoliv, doporučuji zvolit pokoj s klimatizací alespon na prvních několik dní, později je dostačující větrák.

Co se cen týká, v turistických oblastech jsou obdobné, jako v ČR. Mimo ně je tu tak 3-4x levněji. Ubytování seženete za 300Kč/noc/2 lidi, jídlo za 30Kč, kafe či čaj za 8Kč. Obzvlášt levná je pak zelenina a ovoce, kdy kilo banánů koupíte asi za 9Kč. A obojí vyniká luxusní chutí.