Společnosti / Skyscanner
Logo Skyscanner

Skyscanner

On-line prodej, informace, slevy, recenze, kontakt.
Praha

O společnosti Skyscanner

Srovnávací portál Skyscanner spatřil světlo světa v roce 2003 a hlavním cílem bylo přinést návštěvníkům ty nejlevnější letenky ve všech dostupných kategoriích.

První kamenná pobočka byla otevřena v roce 2003 v Edinburghu. O několik let později firma expandovala do Asie a další pobočka tak mohla vzniknout v Singapuru, následovalo Miami a Londýn. Díky akvizicím s menšími společnostmi a startupy působí Skyscanner například i v Budapešti, nebo Velké Británii.

Dnes fungují stránky ve 30 jazycích a měsíčně je navštíví přes 100 milionů lidí. Své příznivce získává i zodpovědným přístupem k životnímu prostředí. Díky ekologickým štítkům můžete při vyhledávání filtrovat lety i dle nejnižší emise CO2.

Mimo široké nabídky letenek po celém světě, můžete na stránkách Skyscanner porovnávat i nejlepší nabídky ubytování, cestovního pojištění a pronájmu vozidel.

Jak najít levné letenky přes Skyscanner?

Díky záběru na více než 1200 dopravních společností se můžete spolehnout, že vždy vyhledáte to nejvýhodnější spojení. Navíc za zlomek času, který by vám trvalo procházení jednotlivých aerolinek, nebo hotelů.

Pomocí jednoduchého vyhledávače na webu Skyscanner rychle zobrazíte nabídky přímých letů i letů s mezipřistáním pro zvolenou destinaci a termín. Nebo zadejte "Hledat kdekoliv" a vyberte si destinaci podle nejnižší ceny. Následně budete přesměrování na web prodejce, kde dokončíte nákup a provedete platbu.

Jak zarezervovat nejlevnější letenky přes Skyscanner?

Portál Skyscanner funguje pouze jako online srovnávač. Rezervace letenek a také jejich platba probíhá vždy přímo na webu dopravce. Před odesláním platby doporučujeme vyhledat si recenze na konkrétní společnost. Také buďte vždy obezřetní, pokud se vám na stránkách něco nezdá. Skyscanner sice nespolehlivé prodejce ze své nabídky vyřazuje, ale nelze se stoprocentně spolehnout na to, že nenatrefíte na podvodný web, nebo nespolehlivou firmu.

Akční letenky na Skyscanner

Sofistikovaný systém filtrování vám u Skyscanner vždy nabídne ty nejvýhodnější lety dle zadaných kritérií. Díky funkci "Kamkoliv" navíc získáte letenky za nejnižší ceny bez ohledu na destinaci. Pokud tedy patříte mezi nadšené low-cost cestovatele, jistě vás tato možnost potěší. Například z Prahy do Londýna se tak v létě dostanete i pod 500 Kč.

Nejlevnější letenky také můžete vyhledat pomocí našeho vyhledávače akčních letenek.

Recenze, zkušenosti a hodnocení společnosti Skyscanner

Portál Skyscanner dosahuje na Trustpilot.com hodnocení 4,2 hvězdičky z 5, což je velmi solidní. Srovnávač má mnoho věrných návštěvníků, kteří se na web vrací opakovaně, aby získali ty nejlepší nabídky. Nicméně i tak se zde najdou nespokojení zákazníci, kterým byl například zrušen let.

Bohužel, jak jsme již zmiňovali, jedná se pouze o srovnávací portál, nikoli prodejce. Skyscanner tak nenese přímou odpovědnost za storna letenek nebo podmínky pro cestující. Proto vždy doporučujeme dopředu se informovat u jakého prodejce službu kupujete. Každopádně se zákaznický servis společnosti vždy snaží tyto nepříjemné situace vyřešit ke spokojenosti zákazníka a v případě odhalení nekalých praktik tohoto prodejce ze své nabídky vyřadí.

Slevy a slevové kupóny Skyscanner

Celý web je napěchován těmi nejlepšími nabídkami na levné letenky, ubytování, pojištění a pronájem vozidel. Samostatné akce společnost Skyscanner nevypisuje, ale doporučujeme se přihlásit k odběru newsletteru, aby vám neunikla žádná výhodná nabídka. Další možností, jak zůstat v obraze, je stáhnout si aplikaci do vašeho chytrého telefonu. Informace a odkazy ke stažení naleznete zde.

Storno a vrácení peněz za letenky

Jak jsme již zmiňovali výše, portál Skyscanner funguje pouze jako vyhledávač a samotný nákup probíhá přímo u poskytovatele konkrétní služby. S tím souvisí i podmínky pro storno a vrácení peněz, které se liší dle dané společnosti. Před nákupem rozhodně doporučujeme se s obchodními podmínkami dobře seznámit. Předejdete tak případným nedorozuměním a komplikacím na vaší cestě.

Skyscanner alternativy

Pravděpodobně nejlepší alternativou pro Skyscanner může být portál eSky, který rovněž nabízí srovnání nejlevnějších letenek, ubytování a pronájmu vozidel. Výhodou je, že na webu eSky probíhá nákup přímo. Nemusíte se tak bát, že nakoupíte od neprověřeného prodejce a v případě komplikací máte podporu v českém jazyce.

Kontakt na Skyscanner

Sídlo společnosti se nachází ve Spojeném království na adrese 338 Euston Road. Vzhledem k faktu, že srovnávač Skyscanner pouze zobrazuje nejvýhodnější nabídky, ale nákup probíhá výhradně na webu konkrétního prodejce, pravděpodobně nebudete potřebovat společnost kontaktovat.

Pokud by se přeci jen našla situace, kdy se budete chtít na Skyscanner obrátit s jakýmkoliv dotazem, můžete tak učinit prostřednictvím kontaktního formuláře, nebo e-mailové adresy support.cz@skyscanner.net. Sedm dní v týdnu je vám k dispozici tým pracovníků, ovládajících celkem 29 světových jazyků. Odpověď na váš dotaz můžete očekávat zpravidla do 24 hodin.