Společnosti / Kiwi.com
Logo Kiwi.com

Kiwi.com

On-line prodej, informace, slevy, recenze, kontakt.
Praha

O společnosti Kiwi.com

Portál Kiwi.com byl založen v roce 2012 pod názvem Skypicker a pobočky společnosti naleznete v 9 zemích. Mezi služby, které si prostřednictvím Kiwi.com můžete zarezervovat, patří letenky, vlakové a autobusové jízdenky, ubytování, parkování na letišti, transfery, pronájem vozidel, pojištění a další.

Vyhledávač odbaví denně v průměru přes 100 000 000 vyhledávacích dotazů a za 24 hodin obsadí okolo 40 000 míst v dopravních prostředcích po celém světe.

Jak najít levné letenky přes Kiwi.com?

Levné letenky vyhledáte na Kiwi.com velmi snadno. Stačí do vyhledávače zadat odkud a kam poletíte a plánovaný termín cesty. Pokud máte další specifické požadavky, můžete využít bohatého filtrování. Zobrazí se vám pak pouze relevantní nabídky pro vaše spoje.

Velkou výhodou je grafické zpracování a snadnost používání. Nevýhodou pak to, že často ušetříte za cenu nepohodlných přestupů. Rozumné je tak web použít k vyhledání nejlevnějších letenek a následně pak ceny porovnat např. přes náš vyhledávač levných letenek, nebo s cenou přímo u dopravce. Hlídejte si také přestupy a různé poplatky, které mohou cenu navýšit (např. za zavazadla).

Jak zarezervovat letenky přes Kiwi.com?

Nákup letenek u Kiwi je realizován přímo na webových stránkách a probíhá v několika krocích. Z dostupné nabídky si vyberete let, který vám bude nejvíce vyhovovat a dále se řídíte nápovědou. Systém po vás bude chtít vaše kontaktní údaje, případně údaje o dalších cestujících. Pokud se vám nechtějí políčka pokaždé zdlouhavě vyplňovat, můžete se rovněž přihlásit pomocí Facebooku nebo Google účtu a pro příště tak mít už vše uložené. Dále zadáte počet a typ zavazadel, se kterými plánujete cestovat. Počítejte s tím, že za další zavazadla může být účtován dodatečný poplatek, ceny jsou vždy uvedeny u každé možnosti. Vždy proto zvažte, zda opravdu potřebujete kufry navíc. Poslední položkou je volitelné cestovní pojištění.

V dalším kroku je nutné zvolit cestovní tarif pro váš let. Na výběr jsou tři možnosti - nejnižší tarif Saver, kde sice nezaplatíte nic navíc, ale vaše letenky nelze zrušit, ani upravit. Pokud budete žádat o doplňkovou službu po provedené rezervaci, zaplatíte za tento úkon ještě administrativní poplatek ve výši 30 EUR. Další v nabídce je balíček Standard, kde získáte možnost změn v rezervaci letu, ale stejně jako v základním balíčku v případě zrušení letu o peníze přijdete. Za zpracování doplňkových služeb zaplatíte navíc 10 EUR. Poslední a nejdražší možností je balíček Flexi. S tímto tarifem můžete provádět bezplatně změny na vašem letu a v případě zrušení cesty vám Kiwi vrátí 90% ceny letenky.

Další službou, kterou si můžete dokoupit je Kiwi Guarantee. Ve zkratce to znamená, že pokud bude vaše cesta zrušena, nebo bude mít dopravce zpoždění, které ovlivní vaše cestování, společnost Kiwi vám bezplatně vyhledá a zajistí nejvhodnější alternativu pro vaše cestování, nebo zařídí okamžité vrácení peněz. V případě, že noční přestup bude delší než 8 hodin, zaplatí vám Kiwi ubytování a přispěje na letištní transfer a pokud zpoždění spoje bude delší než 4 hodiny, získáte peníze na jídlo a pití. Pečlivě ale prostudujte podmínky, tato záruka není tak samozřejmá, jak může na první pohled vypadat.

Rezervace už je téměř u konce, ještě si můžete vybrat preferovaná sedadla v letadle (za poplatek) a vyrážíme ke kase. Platbu za nákup letenek můžete provést buď prostřednictvím platební brány, nebo pomocí PayPal.

Kiwi aplikace

Mobilní aplikace Kiwi, vyvinuta pro vaše chytré telefony, se postará nejen o nabídku nejlevnějších letů, výhodného parkování na letišti, pronájmu vozidel a ubytování, ale poskytuje vám i bezpečné místo pro palubní lístky, adresy a kontakty.

Díky mobilní aplikaci je nákup a rezervace služeb pohodlnější, protože systém si pamatuje veškeré uložené údaje. Navíc držitelé aplikace získávají i speciální promo kódy a nabídky, které jsou běžným návštěvníkům webu skryty.

Více informací o aplikaci a odkazy ke stažení pro uživatele Apple i Android naleznete zde.

Akční letenky na Kiwi.com

Srovnávač Kiwi.com pro vás vždy vyhledá to nejlepší spojení. Pokud máte cestování v krvi a nezáleží vám na destinaci, jednoduše do vyhledávače zadejte Kamkoli a získáte nejlevnější letenky do zajímavých míst.

Využít můžete také novou službu "Nabídky", která nabízí ty nejvýhodnější akční letenky.

Recenze, zkušenosti a hodnocení Kiwi.com

Srovnávač Kiwi dosahuje na webu Trustpilot hodnocení 2,5 hvězdičky z 5. Lidé si nejčastěji stěžují na chybějící komunikaci a nevracení peněz za zrušené lety.

Hodnocení Kiwi.com je k prolistování na tomto odkazu.

Reklamace a vrácení peněz u Kiwi.com

Reklamace a vrácení peněz probíhá přímo přes prodejce Kiwi. V základních tarifech však neočekávejte možnost refundace za vámi zrušené lety, nebo bezplatné změny v letenkách. Částečně se můžete nepříjemnostem a komplikacím vyhnout díky službě Kiwi Guarantee, ale v době pandemie ani to není moc velkou zárukou.

Slevy, slevové kupóny a promo kódy

Speciální promo kupony a výhodné akce můžete získávat, pokud si nainstalujete aplikaci Kiwi do svého telefonu. Více informací o aplikaci a odkazy ke stažení pro uživatele Apple i Android naleznete zde.

Kiwi.com alternativy

Skvělou alternativou pro vyhledávač Kiwi.com je oblíbený portál eSky, nebo srovnávač Skyscanner. Mezi prověřené prodejce můžeme rozhodně zařadit weby Pelikán, Letuška.cz nebo Královna.

Změna letenek u Kiwi.com

Změna letenek při nákupu přes portál Kiwi.com, je možná pouze v případě přikoupení tarifu Standard nebo Flexi během rezervace letu. V základním balíčku nejsou úpravy ani změny v letu možné.

Kontakt na Kiwi.com

Českou pobočku společnosti Kiwi můžete navštívit v Brně na adrese Lazaretní 925/9. Cestujícím, využívající službu Kiwi Guarantee, je dostupná i online podpora prostřednictvím e-mailu, aplikace nebo telefonní linky.

Obecně si ale lidi stěžují na špatnou komunikaci a telefonicky se s Kiwi ani nespojíte. Berte to v potaz před nákupem letenek.