Společnosti / Airbnb.com
Logo Airbnb.com

Airbnb.com

On-line prodej, informace, slevy, recenze, kontakt.
Praha

O společnosti Airbnb.com

Airbnb = "AirBed & Breakfast" oficiálně vznikla v srpnu roku 2008 v San Franciscu. S celým nápadem přišli tři bývalí spolužáci, kteří neměli na zaplacení nájemného. Do svého obývacího pokoje přidali nafukovací matrace a začali poskytovat krátkodobé ubytování.

Dnes se jedná o jednu z nejoblíbenějších cestovatelských služeb, která zprostředkovává ubytování po celém světě. Nespornou výhodou Airbnb je to, že se většinou jedná o ubytování přímo u místních, kteří vám moc rádi doporučí zajímavá místa k návštěvě. Registrace na Airbnb.com je zdarma. Pobyty můžete rezervovat přímo na internetových stránkách nebo v mobilní aplikaci.

Jak najít nejlevnější ubytování přes Airbnb.com

Nejlevnější ubytování najdete pokud budete hledat s předstihem. Při rezervacích na poslední chvíli se vám může stát, že se vám zobrazí pouze dražší nabídky, protože ty levnější budou již vyprodané. Při rezervaci si jednoduše stanovíte částku, kterou jste ochotni zaplatit za jednu noc a Airbnb vám vyselektuje ubytování v rámci vašeho rozpočtu. Při rezervaci je nutné zvážit i několik faktorů, a to vzdálenost od centra, recenze a položky vybavení. Pokud hledáte ubytování v blízkosti centra nebo pláže, ceny budou vyšší. Většinou platí čím levnější, tím vzdálenější od turistických míst. Lepší cenu zpravidla dostanete pokud ubytování rezervujete u někoho, kdo zatím nemá recenze nebo plánujete zůstat v ubytování dlouhodoběji.

Airbnb není jen o tom najít to nejlevnější ubytování. Airbnb je i o unikátním zážitku ze samotného pobytu. Můžete si například rezervovat osamělou chatku uprostřed islandské divočiny, dům na stromě na Bali, domek v jihoamerické džungli, karavan na portugalském pobřeží či odstavený autobus.

Recenze, zkušenosti a hodnocení Airbnb.com

Airbnb funguje na systému zpětné vazby, a to jak na hostitele, tak i na hosty. Po absolvování pobytu vám dorazí email, abyste zanechali hodnocení hostitele a stejně tak hostitel může ohodnotit i vás. Hodnocení není viditelné, dokud jej neodešlou obě dvě strany, nebo po uplynutí lhůty 14 dní (podle toho, co nastane dříve).

Hodnocení je veřejné a následně se objeví na vašem profilu i profilu hostitele. Tyto recenze pomáhají dalším cestovatelům s výběrem pobytu. Díky recenzím je předem jasné, co můžete od pobytu u tohoto konkrétního hostitele očekávat.

Slevy, slevové kupóny a promo kódy u Airbnb.com

Slevy z ceny ubytování jsou nabízeny, v případě, že se jedná o dlouhodobější pobyty. Při pobytu s počtem 7 až 27 nocí je k dispozici týdenní sleva. Celý princip Airbnb funguje na komunikaci s hostitelem, můžete tedy zkusit o slevu požádat i prostřednictvím soukromé zprávy.

Airbnb dříve nabízelo slevy za doporučení hosta. Tato akce už byla bohužel zrušena. Airbnb momentálně nenabízí žádné slevové kupóny ani promo kódy.

Změna, storno a vrácení peněz u Airbnb.com

Podmínky zrušení a změn závisí na konkrétním pobytu a hostiteli. Všechny změny je možné provádět v sekci "Pobyty" kliknutím na tlačítko změnit nebo zrušit. Pokud hostitel změny schválí, budou použity automaticky a případný rozdíl ceny bude nutné doplatit nebo bude vrácen na účet. Storno podmínky jsou viditelné před rezervováním pobytu. Podrobné informace o podmínkách zrušení najdete na tomto odkazu.

Po zrušení jsou peníze odeslány ihned zpět na účet rezervujícího. Zpravidla trvá 3-5 dní než se připíší zpět na váš účet. V některých případech to však může trvat až 15 dní.

Kontakt na Airbnb.com

Všechny dotazy či problémy se nejdříve doporučují řešit s konkrétním hostitelem, u kterého máte rezervované ubytování.

Společnost Airbnb je možné kontaktovat pomocí kontaktního formuláře, ve kterém si přímo vyberete téma, kterého se váš dotaz týká. Společnost můžete kontaktovat telefonicky (v angličtině) na čísle +1-844-234-2500.

Další z možností je i zaslání soukromé zprávy na oficiálním facebookovém profilu.