Navečer našeho prvního dne ve Španělsku jsme po maratonu prohlídek hradů konečně zamířili k pláži. Ve městečku El Campello jsme našli téměř opuštěnou plážičku, Míša se okoupal a hned jsme pokračovali k městečku Polop, v jehož blízkosti jsme měli na následujících 14 nocí rezervované ubytování.

 

 

Polop je malé městečko za Benidormem, ležící v těsné blízkosti města la Nucia. Navigace měla trochu problémy najít vesničku Xirles u Polopu a hlavně pak adresu našeho ubytování. Nakonec jsme se museli s paní domácí domlouvat po telefonu a čekat ji na křižovatce při vjezdu do Xirles.

 

 

Při příjezdu jsme byli doslova unešení! Ubytování jsem hledala na Bookingu a hlavním kritériem byla co nejnižší cena (ovšem požadovala jsem bazén, WIFI a kuchyňku). Paní domácí byla Angličanka, která ve Španělsku vlastní dva domy. Jeden pronajímá celý, ve druhém v přízemí bydlí a my dostali k dispozici celé plně vybavené patro. K tomu jsme mohli kdykoli využívat krásnou terasu a prostornou zahradu s bazénem. Míša byl nadšený ze čtyř psů a kočky, se kterými si stále chodil hrát.

 

 

Hned ráno po příjezdu jsme se vydali okouknout okolí. Všude okolo domu rostly pomerančovníky a citronovníky, v dálce byly vidět nádherné hory. Paní domácí nám dala tipy na nejzajímavější místa v okolí. Jako první jsme zamířili na pláž de Finestrat ležící na okraji Benidormu.

 

 

Benidorm je moderní pěkné turistické město. Už při příjezdu působí vesele. Výškové hotely jsou zde vkusně zasazeny do zeleně. Na plážích je plno turistů a město je na turistický ruch skvěle připraveno. Nabízí diskotéky, aquaparky, zábavné parky, dětská hřiště…

 

 

Ač jsem to nečekala, podařilo se nám hned zaparkovat na neplaceném parkovišti hned v blízkosti pláže de Finestrat. Moře bylo v červnu už hezky vyhřáté, teplota vzduchu byla kolem 27 stupňů a foukal mírný větřík. Co víc si přát. Pláž doporučuji pro děti! Je zde mírný vstup do vody a na široké písečné pláži jsou dětské průlezky.

 

 

Pro nudisty je v blízkosti Benidormu (před městem Villajoyosa) hezká pláž Platja del Racó Conil. Další pěkná a klidná pláž vhodná pro děti (ale bez prolézaček) je hned na pokraji města Villajoyosa (směrem od Benidormu). Je to jedna z mála pláží v okolí, kde se můžete před sluncem ukrýt do stínu stromů.

 

 

Při výjezdu u města Villajoyosa směrem na Alicante stojí za návštěvu vyhlídka u věže Torre de la Malladeta. V blízkosti věže stojí zřícenina vily Villa Giacomina, kterou vystavěl v roce 1910 lékař Alfonso Esquerdo, emigrant z Argentiny.

 

 

Nedaleko od města Villajoyosa směrem do vnitrozemí leží krásná vodní nádrž Embalse del Amadorio. Od příjezdové silnice jsou hezké vyhlídky na celou nádrž. Když sjedete až dolů k vodě, můžete si udělat krásnou romantickou procházku nebo se i vykoupat. My jsme bohužel Embalse del Amadorio objevili úplně náhodou až navečer, tak jsme se museli spokojit jen s pohledem z vyhlídky. Ale stálo to za to!

 

 

Další den našeho pobytu ve Španělsku jsme vyrazili na výlet do malebné vesnice ukryté ve skalách, do Guadalest. Krásná historická vesnička je plná obchůdků s tradičními místními výrobky. Nad vesnicí se tyčí rozvaliny arabského hradu.

 

 

Když vystoupáte po schodech až nahoru k hradu, můžete z výšky obdivovat přehradu Embalse de Guadalest. Za ní se tyčí impozantní hory a v popředí před přehradou kuželovitá skála. Prostě až kýčovitě pěkný pohled. V přehradě je bohužel zákaz koupání, protože slouží jako zásobárna pitné vody.

 

 

Co bylo dál? To se dozvíte v pokračování tohoto cestopisu!

Magdalena S

Španělská Costa Blanca – Díl 2. – Od Alicante po Benidorm
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!