Ani pro matky z dítětem není cestování letadlem vyloučeno. Jak nakoupit ty nejlevnější letenky a jaké jsou kategorie poradíme v dnešním článku. Jak s nimi cestovat pohodlně poradí tento článek, jak cestovat s nejmenšími do dvou let tento. A jak poslat do světa děti bez doprovodu můžete zjistit zde.

 

 

 

 

Kojenci do dvou let

Kojenci do dvou let, kteří nepotřebují vlastní sedadlo cestují většinou za 0-20% z ceny letenky. Často však nedostane vlastní zavazadlo. Pokud budete chtít sedadlo vedle sebe nebo dětskou postýlku, tak si už budete muset připlatit.
Pozor však na děti staré jen několik dní, některé letecké společnosti jim nedovolí cestovat pokud se nejedná o vážný zdravotní případ.

 

 

Děti od 2 do 12 let

Mají často nárok na dětskou slevu, přibližně platí mírně více než je polovina ceny letenky pro dospělého člověka. Mají však nárok jak na stravu, tak na zavazadlo.
U některých společností nelze tuto možnost zakoupit v případě, že dítě cestuje samo.
Pokud má dítě během cesty narozeniny a přestupuje z jedné třídy do druhé je nutné buďto vzdát se první kategorie a spokojit se se slevou pro dítě, rezervovat dvě jednosměrné letenky nebo kontaktovat zákaznické oddělení společnosti, se kterou chcete letět. Ti by vám měli vyjít vstříc a cenu upravit.

 

 

Dítě zcela zdarma

Letenky pro dítě zcela zdarma můžeme nalézt zejména u cestovních agentur. Vybírat můžete například ze zájezdů, které najdete na této stránce.
Vždy nejprve zašlete nezávaznou poptávku a ptejte se.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

 

Důležité upozornění

Důležité je upozornění, že pokud cestujete s dítětem ve většině leteckých společností nemůžete cestovat za cenu pro dospělého tzv. Adult fare. Možné to však je pouze po domluvě s některou leteckou společností, například u Ryanair jsou letenky pro dítě i několikanásobně dražší než pro dítě, poté je možné po domluvě rezervovat pro dítě dospělou letenku pod názvem, že jde o dítě a poté je kontaktovat a oni změní jméno a datum narození. Vždy je třeba se ptát a domlouvat nejlépe emailem ať máte vše podložené.

 

 

Slevy pro děti a cestování s dětmi zdarma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!