Pokud bedlivě sledujete last minute nabídky na Facebooku LevnoCestování, tak jste si nemohli nevšimnout, že se občas objeví super nabídka na dovolenou na ostrově Kos. Populární řecký ostrov Kos v Egejském moři je skvělý pro všechny, kteří si rádi odpočinou na pláži, ale také rádi poznávají nová místa.  All-inclusive dovolená nemusí nutně znamenat, že je člověk celou dobu uzavřen v hotelovém resortu.

 

<

 

Hlavní město Kos

V hotelu, kde bydlíte, si na recepci zjistěte v kolik hodin a odkud jede autobus do hlavního města ostrova. Pokud autobus nepřijede včas, tak nepanikařte, ale vyčkejte, v Řecku jsem ani jednou nezažila, že by autobus přijel v přesně daný čas. Na návštěvu města Kos Vám bude stačit jedno odpoledne. Ve městě můžete obdivovat spoustu antických památek, středověkou pevnost u moře nebo třeba platan, pod kterým podle legendy vyučoval své žáky slavný Hippokratés. Doporučuji Vám se také projít v okolí přístavu, je to tam moc krásné.

 

 

 

Výlety po okolních ostrovech

Po příjezdu do hotelu Vám bude určitě delegátka nabízet různé výlety po okolních ostrovech. Pokud k tomu nutně nevyžadujete přítomnost českého průvodce, tak doporučuji si výlet koupit přímo u společnosti, která tyto výlety organizuje, můžete tak ušetřit až 10 Eur na osobu. (Osobně jsem bydlela v letovisku Kardamena a několik kanceláří, kde bylo možné si koupit výlety, bylo po hlavní cestě směrem k pláži).

 

 

<

 

Ostrov Nisyros

Teď už k samotným výletům – jako první doporučuji výlet na ostrov Nisyros, součástí tohoto výletu je procházka po kouzelné vesničce Nikia, která vypadá jak z katalogu – najdete zde typické bílé domky s modrými okenicemi. Dále se přesunete autobusem k sopečnému kráteru Stefanos, kde dostanete rozchod a vy si tak můžete užívat pohledu na nezvykle tvarovanou krajinu a dokonce se přímo v kráteru projít!

 

 

 

 

3 Islands Tour

Jak už napovídá název, na tomto celodenním výletě navštívíte lodí 3 nádherné ostrovy, které se nacházejí v okolí Kosu. První zastávka je na ostrově Platti, kde je krásná pláž a můžete se zde vykoupat nebo si projít kouzelné pobřeží. Dále Vás loď odveze na ostrov Kalymnos, který je známý díky sběru mořských hub, můžete se zde podívat do muzea a nakoupit pravé mořské houby. Poslední zastávka je u ostrova Pserimos, kde je nádherná průzračná voda a jedná se o koupací zastávku, kde si rovnou z lodi můžete skočit do tyrkysového moře.

 

 

 

 

Musím se přiznat, že jsem od dovolené na Kosu před odletem neměla žádná velká očekávání, prostě jsem hledala levnou dovolenou u moře v Řecku. Jak já jsem byla příjemně překvapená! Dovolenou jsem si moc užila ať už poleháváním na hezké pláži, koupáním v průzračném moři, na výletech zmíněných výše či posedáváním na terasách u pláže nad sklenkou frappé a pojídáním baklavy. Pokud tedy ještě nevíte, kam letos vyrazit, tak Kos určitě zvažte, nebudete litovat.

Lenka, pragueandelsewhere.eu

 

 

Jak si užít dovolenou na ostrově Kos
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!