Léto klepe na dveře a konečně přichází čas odpočinku a čerpání nové energie v přírodě. Dovolená v kempu pod stanem, v chatce, nebo karavanu rozhodně není pasé, ba právě naopak. Stanování se vrací do módy hned z několika důvodů. Hlavním je například to, že vychází nejlevněji a také to, že kvalita kempů je na mnoha místech vysoká. Na kempování je třeba se řádně připravit. Na co byste neměli zapomenout vám povíme v tomto článku.

 

 

<

 

 

Vaše výbava bude záviset na způsobu ubytování. Pokud budete v chatce nebo karavanu, věcí bude potřeba méně. My se ale zaměříme na kempování pod stanem.

 

Stan a spacák

Při výběru stanu nikdy nešetřete. Sledujte jeho vodní sloupec (ideálně nad 2500 mm, ještě lepší nad 3000 mm). Komfort stanu určuje jeho velikost. Stan by měl mít síťku proti hmyzu. Druhou nezbytností je vybrat vhodný spacák. Pokud jedete v letních měsících, postačí vám komfortně nějaký lehčí, pokud ale na podzim, noci bývají chladné a volte kvalitní spacáky. Volit můžete mezi těmi z mikrovlákna, dekovými, pro jednoho, pro dva, s peřím, výběr je opravdu široký.

 

Hmyz a voda

Tyto dvě věci mohou být na dovolené pod stanem největšími nepřáteli. Nepodceňujte proto přípravu. Při dešti se může do stanu dostat voda, je třeba chránit vaše věci. Nejlépe tím, že je budete mít v igelitových pytlích. Vodě může z velké míry zabránit také výběr kvalitního stanu.

Na ochranu proti hmyzu mějte po ruce repelent. Proti hmyzu také chraňte vaše jídlo, které uchovejte v igelitovém pytlíku nebo v uzavíratelné nádobě.

 

Karimatka nebo matrace

Pohodlí při spánku je velmi důležité. Dovolenou si přeci chcete užít. Pokud jste zvyklí na měkčí postel, pořiďte si nafukovací karimatku nebo matraci.
TIP – proti chladu od země doporučuji dát pod karimatku izotermickou folii

 

Baterka – svítilna

Při kempování je nedílnou součástí baterka, nejlépe pro každého člena. Kempy v noci nebývají osvětlené a proto by se bez ní mohla stát náročnou třeba cesta na WC.

 

Kempingový nábytek

Křesílka, židličky a stolky. Pokud si chcete večer posedět před stanem, doporučuji je vzít s sebou. Vybavení je dnes velmi skladné a lehké.

 

 

 

Další věci, které nezapomeňte doma:

– hygienické potřeby
– lékárničku
– oblečení
– jídlo
– pláštěnka
– ešus na jídlo, příbory
– ručník
– toaletní papír
– repelent
– peníze
– kartičku zdravotní pojišťovny

 

 

Jak se sbalit do kempu?
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *