Sardínie v prodlouženém víkendu a 1 den v Miláně za 5650Kč (všechny letenky a hotely)

Sardínie v prodlouženém víkendu a 1 den v Miláně za 5650Kč (všechny letenky a hotely)

Pro ty čtenáře, kteří touží po levné dovolené u moře a s volnem v práci či škole to mají složité, je určen nás dnešní tip na krásnou Sardínii. Tato nabídka levných letenek je ještě o to lepší, že při cestě zpět navštívíme na jeden den Miláno. 

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Odlet i přílet bude do dobře dostupné Bratislavy (průvodce zde), kam se nejlépe dostanete s autobusy StudentAgency.

Všechny letenky zakupte na Ryanair.com a to na:

Bratislava – Alghero na 26. září za 42€

Alghero – Milán na 29. září za za 39€

Milán – Bratislava na 30. září za  43€

B

Všechny letenky vás tak vyjdou na cca 3400Kč. Alternativou je poslední letenku koupit na Wizzair na trase Milán – Praha. Příplatek je pak 10 – 20 €, podle času kdy poletíte.

Ubytování na Sardínii

Všechny hotely v tomto období srovnané dle ceny za dvě osoby naleznete zde >>

Doporučoval bych zejména tento hotel za 1400Kč/os/celý pobyt. Rozhodně nedoporučuji za žádnou cenu Alghero 4u Self Catering i když je nejlevnější a na fotkách vypadá dobře.  Hodnocení „Nejvíc se mi líbilo, když jsem odcházel“, je totiž ode mě a hotel se dá doporučit snad jen jako dárek pro tchýni, či v rámci strašení malých dětí, když už čerti nezabírají. A to jsem velmi, velmi nenáročný.

Ubytování v Milánu

Všechny hotely v tomto období srovnané dle ceny za dvě osoby naleznete zde >>

Tento hotel vypadá dobře, při objednání zkuste objednat pokoj č. 3 (má terasu). Cena je 850Kč/os/noc, vč. snídaně.

Milán je dominantou bohaté severní Itálie, která láká miliony turistů především na neuvěřitelné množství významných katedrál a kostelů, ale také muzeí či galerií. Italská metropole nadchne nejen fotbalové fanoušky, své si tu najde milovník renesančních staveb i moderního umění.

Jak se dostat z letiště?

Autobusové spojení

Autobusové spojení s Milánem zajišťuje dopravce Terravision, který jezdí v intervalech 20-30 minut od 4:05 do 1:00. Jízda trvá zhruba hodinu a za cestu zaplatíte 5€ (zpátečně za 9€). Alternativou je autobus ATB linky 1, který jezdí v intervalech od 15 do 30 min na hlavní nádraží i do centra města. Koupit si můžete 90 minutovou jízdenku za 2,30€, nebo rovnou 24h /72h jízdenku platnou do všech linek společnosti ATB, za kterou dáte 5€, nebo 7€.

Vlakové spojení

Přímé vlakové spojení s letištěm neexistuje, můžete se ale za 2€ svést do nedalekého Bergama a poté za asi 5€ využít služby Trenitalia a dojet až do Milána.

Jak se pohybovat po Miláně?

Lístky na veřejnou dopravu se dají koupit ve stanicích metra, automatech, novinových stáncích a často i v běžných prodejnách označených logem ATM. Základní jízdenka na jízdu metrem nebo 90 minut jízdy v tramvaji stojí 1,50 €, balíček deseti takovýchto jízdenek se dá koupit za 13,80€. K dispozici je zákazníkům také 24 hodinová jízdenka za 4,50€ a 48 hodinová verze za 8,25€.

Milánské metro má tři linky – červenou M1, zelenou M2 a žlutou M3, nedokončené jsou pak ještě linky M4 a M5. Orientace v metru je jednoduchá, vše je barevně značeno a na každé stanici jsou plánky. Milánské metro jezdí zhruba od 6:00 po 24:00.

Tramvaje jsou v Miláně velice rozšířené a často budete využívat jejich služby. Zajímavostí je, že na tramvajových linkách č. 1, 5 a 33 jezdí historické tramvaje z 30. let, které rozhodně stojí za svezení. V tramvajích platí stejné lístky jako v metru. Kromě tramvají se můžete setkat i s autobusy či trolejbusy, ty však jezdí spíše na příměstských linkách. Standardně jezdí autobusy a tramvaje zhruba od 5:00 do 1:00, ale k dispozici jsou i linky 90 a 91, které jezdí i v noci. Aktuální informace o cenách jízdenek i konkrétních spojích naleznete na stránkách ATM.

Jak lze ušetřit na pobytu?

Pokud máte v plánu navštívit co nejvíc památek skrze veřejnou dopravu, určitě se Vám vyplatí Milano Card. Jedná se o kartu určenou pro turisty, se kterou získáváte neomezenou dopravu, poukázky na službu UBER, slevy do muzeí, galerií, opery, restaurací, mapu města s průvodcem a v neposlední řadě také nárok na lékařskou péči zdarma po dobu platnosti karty. Jednodenní karta vyjde na 6,50€ a třídenní verze na 13€. Kompletní seznam míst, kde můžete uplatnit slevy i další informace o kartě naleznete zde.

Pokud Vás láká návštěva i dalších okolních italských měst jako je Janov, Florencie, Pisa, nebo dokonce i Řím, můžete využít služby společnosti Megabus. Ta ve své nabídce nově nabízí i jízdenky po Itálii, hlavním tahákem je však to, že Megabus uvolňuje část jízdenek za akční ceny, výlet po okolí Vás tak může přijít i na 2€.

Památky, které nesmíte vynechat

Milánský Dóm (Duomo)

Jedna z největších katedrál na světě byla budována více než 500 let, a jsou na ní proto patrné gotické, renesanční i neorenesanční prvky. Katedrála obsahuje několik menších výstav, jejichž vstupy začínají na 2 a končí na 13€.

Zámek Castello Sforzesco

Renesanční zámek vyzdobený samotným Leonardem Da Vincim je pokladnicí architektury i malířství. Vstupné do zámku činí 5€, přičemž děti do 18 let mají vstup zdarma.

Kostel San Lorenzo Maggiore

Tento kostel ze 4. století láká nejen milovníky architektury, nachází se v něm také jedna z nejvýznamnějších sbírek raných římských vykopávek.

Bazilika Sant´Ambroggio

Malebné náměstí Sant´Ambroggio ukrývá jednu z nejstarší milánských budov, tamní bazilika byla postavena již v roce 379.

Klášter Santa Maria delle Grazie

Santa Maria delle Grazie je renesanční klášter, který zřejmě ze všeho nejvíce prospěl slavným obrazem Poslední večeře od Da Vinciho.

EXPO 2015

Zapomenout nesmíme ani na světovou výstavu, která se pro rok 2015 koná v Miláně. Projít si veškeré expozice je záležitostí minimálně na jeden celý den, přesto se však jistě vyplatí tuto atrakci z itineráře nevynechat. Vstupenka na předem určené datum vyjde na 34€.

Museo Nazionale della Scienza e della Tecnologia Leonardo da Vinci

Toto muzeum představuje exponáty s vědeckou tématikou i kolekce z vynálezů Leonarda Da Vinciho.

Program na jednodenní návštěvu

  • 8:00 – 10:00 – prohlídka Castello Sforzesco a zámeckých zahrad (zastávka metra Cadorna, Lanza nebo Cairoli)

  • 10:00 – 10:20 – procházka ulicí Carducci ke kostelu Santa Maria

  • 10:20 – 11:00 – prohlídka kostelu

  • 11:00 – 11:15 – přesun po ulici Carducci k bazilice S. Ambrogio

  • 11:15 – 12:00 – návštěva baziliky

  • 12:00 – 13:30 – prohlídka muzea vědy nacházejícího se hned naproti bazilice

  • 13:30 – 14:00 – přesun ulicí Edmondo de Amicis ke kostelu San Lorenzo Maggiore

  • 14:00 – 15:00 – prohlídka kostelu

  • 15:00 – 15:30 – procházka historickou částí milána na Piazza del Duomo

  • 15:30 – 18:30 – prohlídka Dómu a Palazzo Reale