Sardínie na 15 dní za 11750Kč (letenky + pobyt)

Sardínie na 15 dní za 11750Kč (letenky + pobyt)

Protože ceny dovolených přes CK jsou opravdu hodně vysoko nastavené, nezbývá, než hledat levnou dovolenou přes individuální cestování. Nemějte z toho obavy, vše je snadnější, než to na první pohled může vypadat. A víc plné zážitků, než si možná myslíte. Náš dnešní první tip povede na krásnou Sardínii, kterou z osobní zkušenosti mohu doporučit. Z uprchlíků mít obavy nemusíte, sám jsem ostrov letos projezdil křížem krážem a nezahlédl jediného :). 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Letenky Bratislava – Alghero – Bratislava zakupte na Ryanair.com (nutno ručně zadat).

Nejvýhodněji vychází datum 18.8. – 1.9., ale s malou přirážkou jdou i jiná data.

Bratislava - Sardínie

V ceně je pouze příruční zavazadlo + kabelka, nebo notebook. Odbavené zavazadlo do 15kg je za 25€

Všechny hotely srovnané dle ceny za 2 osoby naleznete zde >>

Doporučuji zejména zapůjčit si auto a ostrov si projet, je nádherný. Automobil si pronajměte předem na letišti přes RentalCars.

Jak jsou některé země krásné na fotografiích a ve skutečnosti člověk nechápe, z jakého úhlu to mohlo být foceno, tak Sardínie je pravý opak. Krása pláží a krajiny je mnohem větší, než to z fotek může vypadat. I když i zde platí „jižanské dopravní předpisy“ (co je za mnou to mě nezajímá, brzda dobrá – klakson lepší, drzejší má přednost atd.), je tu situace lepší než v jiných jižních státech. S tím souvisí i nutnost si víc hlídat rychlost jízdy, údajně to občas kontrolují a pokuty jsou vysoké (máme kamarádku, co tam žije).

Ceny jídla v supermarketech jsou obdobné jako u nás. Něco je dražší, něco levnější, ale s rozumným výběrem vás stravování nemusí vyjít dráž, než doma. Pokud budete jíst v restauraci, dávejte si velký pozor na to, co vám bude naúčtováno. Nám se stalo, že pečivo na stole, které ledabyle přinesly před jídlem a do kterého jsme 3x ochutnali, nás vyšlo na víc, než hlavní jídlo. Rovněž hranolky doobjednané k jídlu nás vyšly na cca 200Kč. Ne všichni jsou takový, lidé jsou na Sardínii ochotní a přátelští, ale zvlášt v okolí turistických cílů si to chce dobře hlídat.

Na Sardínii nepotřebujete pas, stačí vám občanský průkaz.

Sardínie levné letenky
Sardínie levné letenky