Včerejší tip „Řím v červenci na prodloužený víkend (o svátcích) na 5 dní za 2.000 Kč“ se setkal s velkým zájmem čtenářů. Vytvořil jsem proto ještě jeden plán, jak naložit s prodlouženým víkendem, který se díky letošním svátkům Cyrila a Metoděje + upálení Jana Husa nabízí. Navštívíme během něho Řím, vyfotíme se u šikmé věže v Pise, zažijeme krásný západ slunce nad Florencií a na závěr odletíme zpět z Verony, města Romea a Julie se slavným balkónem. Nebojte se toho, zní to možná složitě, ale není. 🙂

 

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet i přílet je z dobře dostupného Norimberka, kam se dostanete nejlépe se společností Flixbus, případně automobilem. Vím, že by více čtenářům vyhovoval odlet z Prahy, ale to jsou letenky v období státních svátků bohužel příliš drahé.

 

Před zakoupením čehokoliv si nezapomeňte propočítat všechny náklady (cesta z/ na letiště, doprava na místě, ubytování, případné vstupy). Letenky a jízdenky po Itálii budou představovat jen část nákladů. Jízdenky nakupujte hned po letenkách a rozumné je i včas zarezervovat ubytování. Při plánování si dejte na vše dostatek času, nemá smysl běhat od památky k památce, být všude a zároveň nikde. Podobný výlet jsem podnikl rok zpátky (Benátky – Florencie – Pisa – Řím), cestopis naleznete zde. Předtím, než začnete nakupovat, si ověřte všechny ceny. Platí v okamžik sepsání a s obsazeností budou stoupat.

 

 

Ideální by bylo vzít si den dovolené a letenky zakoupit už na 4. července, budete to lépe stíhat. Letenky zakupte na trase Nuremberg – Rome Ciampino přímo u dopravce Ryanair.com.

 

 

 

V Římu bych se 3 dny zdržel, je to taková ideální doba na prohlídku. Průvodce po Římě naleznete zde, hotely na toto datum pak zde.

 

 

Na pátek si pak nakupte jízdenky Řím- Pisa za 17,9 € u společnosti Flixbus.

 

 

 

Na prohlídku Pisy vám stačí několik hodin a přespávat zde, je zbytečné. Udělejte si fotky, projděte se kolem a zamiřte na vlakové nádraží ( cca 15 minut procházkou od věže), kde si v automatu zakoupíte jízdenku do Florencie (cca 9 €). Zkuste si to naplánovat tak, abyste stíhali západ slunce z Piazzale Michelangelo, kde máte panaromatický výhled na celou Florencii.

 

Všechny hotely na tento datum, naleznete zde >>

 

V sobotu zamíříme do Verony za 7,9 €, opět díky společnosti Flixbus. Všechny hotely ve Veroně na poslední noc, naleznete zde.

 

 

 

Letenky z Verony do Norimberku nakupte na neděli 9. července opět u společnosti Ryanair za 16.6 €.

 

 

 

 

Řím, Pisa, Florencie a Verona v červenci na prodloužený víkend (o svátcích) na 6 dní za 1.790 Kč! (letenky + jízdenky)
Štítky:                        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!