Recenze Club Magic Life Kalawy Imperial

Recenze Club Magic Life Kalawy Imperial

Protože na Invii jsem nenašel žádnou recenzi na tento skvělý hotel, rozhodl jsem se, že ji sám sepíšu. V hotelu jsme strávili s přítelkyní 8 dní letos v únoru. Předem bych měl říct, že nejsem moc zastáncem cestování přes CK, ani válení se u moře. Nicméně jsem věděl, že mě letos čeká hodně individuálního cestování a potřebovali jsme zrelaxovat po hektických Vánocích ve firmě. V Egyptě jsem byl po 5x, mám tedy srovnání jak jinými hotely, tak destinacemi.

Na Invii tento hotel naleznete zde >>

Hotel jsem vybíral dlouho, předlouho. Bohužel po předchozích zkušeností vím, že 5* hotel je v Egyptě kde co, All Inclusive může znamenat „jezte co chcete, jen at to není maso“ a mám poměrně citlivé trávení, takže mě Faraonova kletba zatím vždy dostihla :).

Nakonec padla volba na hotel Club Magic Life, zejména kvůli zahraničním referencím na TripAdvisoru. Hotel jsme koupili v 11 ráno, večer pak byl odlet. Vše klasika, pouze vízum zakupte až na letišti, těch 700Kč nebo kolik chce CK, je zbytečně předražených. Není to nic složitého, na letišti je fronta, kde dáte uředníkovi peníze a on vám dá za kárného pohledu, zda nechcete náhodou v Egyptě zůstat, vízum :).

Hotel samotný byl cca 90 minut cesty od letiště, takže v pohodě. Po příjezdu (cca 8:00) jsme dostali welcome drink a okamžitě jsme mohli jít na snídani. To nebývá pravidlem, často turisté musí čekat, až se pokoje uvolní a čerpat AI mohou až později. Tady jsme sice na pokoje museli počkat, ale kufr zůstal u recepce a mohli jsme využívat veškeré služby hotelu.

20150307_075528

Obsáhlost snídaně nás dost překvapila a to ještě nemělo být zdaleka vše. V místosti cca 25×25 metrů máte spoustu stolů, kde si každý najde to, co mu chutná. Samozřejmostí jsou i kuchaři, co vám udělají palačinky, nebo omeletu přesně dle vašich pokynů. O nápoje se stará armáda pikolíků. Pokud chcete, můžete jim dát spropitné, ale nesetkáte se za celou dobu s tím, že by po vás chtěli bakšiš. Vše je na úrovni a pokud už spropitné dáte, dostanete i odpovídající nadstandart. Sám jsem litoval, že jsem neměl víc drobných, opravdu by si je zasloužili.

Po snídani jsme se přesunuli na pláž, kde nás čekal plážový bar, samozřejmě zcela zdarma. Pivko (na Egyptské poměry bylo dobré), stejně jako víno. Všechny drinky byly zdarma pro všechny, v celém hotelu neexistovaly náramky, všechno měli všichni zdarma. Osobně to vnímám jako plus, setkal jsem se v Egyptě i s tím, že dle barvy náramku se lišila ochota personálu. Zde byl personál velice milý, bylo vidět že se po nich chtějí profesionální služby, za které jsou ale i dobře zaplaceni. Pokud jste o cokoliv požádali, byla snaha vám vyhovět.

Oběd byl naprosto luxusní, osobně miluji maso a zeleninu, čehož bylo více než dostatek. Žádný příděl masa, pokud jste si chtěl dát půl kilový steak, dostal jste půl kilový steak :). Být kulturista v objemu, tak se snad sem vyplatí zajet čistě na jídlo :D. Vše obsahovalo přehledné popisky, takže bylo zřejmé, co jaké jídlo obsahuje. K dispozici byla i řada desertů, zmrzlina, hromady ovoce. jen těžko najít něco, co by chybělo.

Malá část sálu s jídlem
Malá část sálu s jídlem

Po obědě se uvolnil náš pokoj. Bydlelo se ve 2 a 3 patrových vilkách. Pokoj byl čistý, tichý, s terasou. Plně dostačující.

Ubytování
Ubytování

Pokud jste kdykoliv během dne měli hlad, mohli jste si dát jídlo u bazénu. Kuchař vám udělal bagetku dle výběru, krokety, hranolky, nebo i další věci dle chuti. Ne, že by to bylo příliš potřeba :). Lehátek bylo jak na pláži, tak u bázénů dostatek. Bylo to dáno i tím, že bazénů bylo hned několik (tuším 3 nebo 4), z toho dva vyhřívané.

Do moře jste mohli bud k pláži, nebo na molo, kde se dalo potápět ke krásným korálům. Doporučuji využít toho když to jde. Nám se stalo to, že první dni jsme to odkládali a zbytek dovolené bylo moře příliš rozbouřené na to, aby se dalo bezpečně potápět. Samotná pláž byla v zálivu, takže tam se dalo koupat bez problémů (i pro malé děti). Doporučuji ale boty do vody.

Když už jsme u malých dětí, tahle dovolená je pro ně i rodiče ideální. K dispozici je jim dětský koutek, kde je o ně postaráno (tuším že za malý poplatek, ale jistý si nejsem). Ten je přitom blízko všemu, takže rodiče mohou být u bazénu a mít děti 2 minuty chůze daleko. Připraveno byla i spousta animačním programů.

Mohli jste si zahrát volejbal, tenis, užít si lukostřelbu, nebo zajít na cvičení (Pilates, různé programy na posílení atd.). K dispozici byla posilovna, ale tam jsme ani nenakoukli, venku se cvičilo skvěle :).

Plán cvičení, vše samozřejmě zdarma.
Plán cvičení, vše samozřejmě zdarma.

Každý večer byl jiný program a všechny byly velmi povedené. Bylo vidět, že se na nich nešetří a tak byla připravena různá show, živá muzika, nebo divadlo. Stejně jako u cvičení vše zdarma.

Večerní program
Večerní program

Aby se jídlo neopakovalo, byl každý den jinak tématicky zaměřen, čemuž odpovídala sklatba jídla, výzdoba i program. Např. vypadala výzdoba na mexický den :).

20150311_194524_NIGHT

Výběr byl vždy ale ohromný, např. tohle jsou jen dezerty.

Během pobytu máte nárok na 1 večeři v italské restauraci co je u pláže (tam můžete i obědvat, pokud chcete) a jednou v nějaké egyptské. Tuším že tam byla ještě jedna, ale přišlo nám zbytečné to vůbec řešit a tak jsme využili jen tu italskou. Pro mě osobně nic moc, moc si nepotrpím na velké talíře s malým jídlem uprostřed, ze kterého visí větvička a to celé 3 x za sebou, ale pokud si na to někdo potrpí, tak proč ne :). Víno, co nám ale k večeři dali, bylo výborné (a také zdarma).

20150311_194810_NIGHT

Přes den jste si pak mohli půjčit čtyřkolky, velblouda, nebo jet na fakultativní výlet (pyramidy atd.)

20150310_175515

Ale i bez toho se člověk zabavil :). Areál byl rozlehlý a tak i procházky v zahradách byly velice příjemné. Odpoledne jste mohli jít i do altánků a dát si tam šíšu se sušenkami.

20150313_111815

V samotném komplexu nic nenakupujte, ceny jsou šílené. To si nechte až na letiště při cestě zpět, ceny jsou tam relativně rozumné a dají se částečně usmlouvat (méně než třeba na trhu, ale dají). Na letišti jsou obchody otevřené i přes noc a z vlastní zkušenosti mohu říct, že šíša se do letadla protáhnout dá :). Vyplatí se nakoupit si zejména různé tabáky a koření.

Tento hotel opravdu vřele doporučuji. Zasloužil si každou korunu, do něj vloženou. A nad rámec toho, co nás tála dovolená, jsme nechali jen asi 15 dolarů na spropitných (což jsme nemuseli, ale služby byly takové, že i to bylo málo a litoval jsem, že jsem neměl drobných více).