Rady a tipy na návštěvu Singapuru

Rady a tipy na návštěvu Singapuru

Singapur je unikátní kosmopolitní městský stát v jihovýchodní Asii, finanční centrum, důležitý přístav a dopravní uzel. Může se tak jednoduše stát, že budete v Singapuru přestupovat na cestě do dalších dovolenkových destinací vtéto oblasti. Byla by škoda neudělat si čas a nepodívat se na nějaké zajímavosti, které toto město nabízí. Mohlo by vás překvapit třeba svojí kulturní a náboženskou pestrostí, čistotou a bujnou vegetací po celém městě.

<

Na začátek vás můžu uklidnit. I přes to, že většinová populace Singapuru, je čínského původu, úředním jazykem je angličtina a na letišti i ve městě se budete orientovat úplně snadno. Metro je označené pro nás zábavnou zkratkou SMRT (Singapore Mass Rapid Transit) a cedule na letišti vás směřují na Train to City. Zelená linka vás cca za 30 minut doveze do centra města a vystoupit můžete třeba na zastávce City Hall nebo Raffles place.

Ještě jedna věc, než přejdeme ktomu, co vSingapuru navštívit, až budete vystupovat zklimatizovaného metra, dostanete pravděpodobně teplotní šok. VSingapuru je vlhké tropické klima, na které nejsme úplně zvyklí. Určitě sezpotíte a vmetru se naopak snadno nachladíte. Doporučuji si ssebou vzít i lehký svetr nebo šátek, v období dešťů je vhodný také deštník.

1. Co musíte vidět a určitě nepřehlédnete je ikonický hotel Marina Bay Sands vpodobě lodi na třech pilířích. Khotelu vede zajímavý most ve tvaru DNA šroubovice. Kromě hotelu samotného vás možná zaujme také budova ve tvaru lotosového květu, což je ArtScience Museum. Vhotelu můžete navštívit i vyhlídku na město Observation Dec, na kterou se platí vstupné 23 SGD nebo pokud preferujete pohyblivá ruská kola, vSingapuru je jedno hodně vysoké Singapore Flyer, vstupné 33 SGD .

I kdybyste nepřijeli do Singapuru na nákupy, podívat se do obchodního centra The Shoppes at Marina Bay, stojí za to. Tady konzum a nákupy přetransformovali do dokonalé podoby. Nákupního centra sluxusními obchody aumělou řekou, po které se můžete projet na lodičce.

Každý večer nabízí toto místo také podívanou vpodobě laser show.

2.To nejzajímavější se ale nachází až za hotelem, bizarní zahrady snázvem Gardens by the Bay.Dostanete se sem i přímo ze zmíněného obchodního domu, pokud vyjedete po eskalátorech a půjdete po ukazatelích. Celé zahrady se rozkládají na uměle vytvořeném povrchu zmořského dna a byly slavnostně otevřeny vroce 2012. Tady si budete připadat jako v budoucnosti nebo jako Alenka vříši divů. Pagoda trees, neboli superstromy, na kterých kolem dokola rostou orchideje a další tropické rostliny, jsou domovem mnoha druhů hmyzu a ptactva.V noci jsou osvětleny miliony světýlek.

Pagoda trees jsou propojeny visutou vyhlídkovou lávkou. Tyto superstormy jsou nejen efektní, ale také se jedná o ekologický projekt, díky solárním panelům vytváří energii.

Hlavní atrakcí zahrad jsou však dva skleníky. První, Květinový dóm, se snaží napodobit středomořské klima a druhý deštný prales, který skýtá nejvyšší vnitřní vodopád na světě.

Pokud byste měli ve městě třeba jen půl dne, doporučuji navštívit tyto zahrady. Pokud máte času víc, můžete číst dále.

3.Na protějším břehu od hotelu Marina Bay Sands můžete objevit maskota města – Merliona, sochu ve tvaru ryby se lví hlavou, ze které stříká voda. Lev proto, že Singapur znamená po sanskrtu vpřekladu „lví město“. Vporovnání sokolními mrakodrapy se Merlion docela ztrácí, ale můžete si být jistí, že tady vMerlion parku bude veliká koncentrace turistů se selfie tyčemi.Nalevo od vás se třpytí budova divadla ve tvaru nejoblíbenějšího a nejsmrdutějšího ovoce Singapuru – durianu, Esplanade – Theatres on the Bay.

4. Pokud máte dost energie, doporučuji se projít po finančně obchodním distriktu mezi moderními mrakodrapy až do Chinatown.

Cestou se můžete zajít najíst do Telok Ayer Market. Jedná se o foodcourt, kde naleznete stánky nejen sčínskými jídly, ale ze všech koutů Asie a za příznivé ceny. Takových míst, kterým se tu říká hawkers, je ve městě několik, nejvíc jich je včínské čtvrti a najíte se klidně i za 2 SGD, pokud máte rádi maso a rýži. Co vás určitě potěší je nabídka ovocných džusů v těchto centrech. Prémiových restaurací je ve městě nespočet i evropské kuchyně, ale peněz si budete muset připravit o dost víc.

5.Chinatown vSingapuru je kouzelná část. Malé původní domky typické pro čínskou čtvrť kontrastují se skleněnými výškovými budovami. Ve vzduchu jsou cítit vonné tyčinky a na zemi se válí obětinky.

Singapur je neuvěřitelně nábožensky tolerantní stát. Na jedné ulici tu můžete objevit mešitu Jamae Mosque, hned vedle ní hinduistický chrám Sri Layan Sithi Vinayagar Temple a ještě o kousek dál buddhistický Buddha Tooth Relic Temple.

6. Pokud máte čas a chuť ještě na večerní drink, z čínské čtvrti dojdete zase pěšky na Clarke Quay podél Singapore river, což je centrum nočního života plné barů, hospod a diskoték. Zároveň jsou zde místa, kde můžete koupit lístek na vyhlídkovou plavbu lodičkou.

Láká-li vás spíše něco komornějšího, na druhé straně řeky směrem k downtown leží Boat Quay, ulice lemovaná menšími hospodami, puby a restauracemi s plody moře. Večer na cedulích často uvidíte nabídky s happy hours, takže vaše peněženka nebude tolik trpět. Alkohol je totiž v Singapuru hodně drahý (malá rada, pokud potřebujete, nakupte si na letišti v duty free za zlomek ceny).

7.Orchard Roadje prý nejlepší ulicí na nákupy, jestliže jste fandové velkých obchodních center, tak určitě. Evropské značky jsou tu dražší než u nás, vyplatí se pátrat po těch asijských.

8.Preferujete-li trochu alternativnější styl, zajeďte si do ulice Arab street, které se někdy přezdívá hipster street. Najdete tu velkou sultánovu mešitu, barevné domky, některé dokonce pomalované graffiti, kavárny a originální malé krámky.

Arab s

<

9. Little India,rušná čtvrť plná zlatnictví a obchůdků s typickým oblečením, je také domovem skvělého jídla a často jsou tu k vidění různé oslavy a obřady.

10.Singapore Zooje jedna z nejnavštěvovanějších a atrakcí Singapuru, na jejíž návštěvu byste si měli vyhradit celý den anebo možná noc, jako jedna z mála zoo totiž nabízí noční safari.

11. I když je Singapur ostrovní stát, bělostné písečné pláže jako třeba v Thajsku, byste hledali marně, na zábavním ostrově Sentosa Island jich pár uměle vyrobili.

12.Botanická zahrada láká kpříjemným procházkám. Do parku můžete zdarma. Vrybníčku tu plavou vodní želvy, pravděpodobně vás překvapí varan. Do zahrady plné všemožných druhů orchidejí National Orchid Garden se platí vstupné 5 SGD a návštěva stojí za to.

13. V hypermodernímSingapuru si stále můžete užít nějakých těch venkovních aktivit v přírodě. MacRitchie Reservoir Park láká na projížďky na kajaku a procházky džunglí. Sice po dřevěných chodnících, ale stejně si můžete udělat představu, jak dřív vypadala celá oblast. Lávka vkorunách stromů Tree Top Walk je zdarma.

Co se týče ubytování, najdete v Singapuru všechny kategorie. Hotely jsou drahé, pokud hledáte něco levnějšího, zkuste se podívat na nabídků airbnb a hostelů. Ale bydlet vMarina Bay Sands a moct si zaplavat vjeho Infinity pool bude určitě zážitek, booking občas nabízí slevy.

Singapuru se také někdy přezdívá město pokut neboli Fine City. Už na letišti na kontrole vás zaujme na papírku pro celní účely upozornění na trest smrti za pašování drog. Zákazy a příkazy vás budou provázet celým městem. Třeba zákaz převážení durianu hromadnými dopravními prostředky, zákaz konzumace nápojů a jídla vmetru. Trestem je značná peněžní pokuta nebo alternativa vpodobě fyzického trestu, ranami bambusovou holí.

Doufám, že vaše prohlídka tohoto pozoruhodného města se obejde bez pokuty a bude vás stát jen trochu potu.

Kristýna, Blog:http://benetka.co/FB:https://web.facebook.com/benetka.co/