Počasí na Lefkadě a nejlepší doba k návštěvě

Kapitoly průvodce

Počasí na Lefkadě

Lefkada se řadí mezi letní dovolenkové destinace. Ideální dobou pro její návštěvu je červen - září, kdy je počasí slunečné a moře vyhřáté. Na jaře se můžete těšit na teploty kolem 20 stupňů a rozkvetlou krajinu. Zima a pozdní podzim se na Lefkadě nese v duchu častějších přeháněk. Teploty se pohybují kolem 15 stupňů. 

Počasí v Lefkada jednotlivých měsících

Počasí v lednu

Leden na ostrově Lefkada je charakterizován četnými srážkami a zataženým počasím, které může trvat i několik dní v řadě. Teploty se pohybují kolem 14 °C a tento měsíc není nejvhodnější pro návštěvu. Většina hotelů a služeb zůstává zavřená.

Počasí v únoru

Ani v únoru není počasí na ostrově příliš příznivé. Dny jsou často deštivé a obloha zatažená. Ačkoli teploty se zvedají na příjemných 16 °C, na Lefkadě v tomto období není mnoho aktivit, kterými byste se mohli zabavit. Většina služeb a podniků zůstává stále zavřená. 

Počasí v březnu

V březnu začíná jaro na ostrově Lefkada nabývat na síle. Srážek je znatelně méně a objevují se jednou za několik dní.Teploty se pohybují kolem 16-17 °C. 

Počasí v dubnu

Duben na ostrově přináší typické aprílové počasí s častými přeháňkami, které se střídají s jasnou oblohou. Vítr bývá silný, ale teploty se pohybují kolem příjemných 19 °C. 

Počasí v květnu

Květen je měsícem, kdy začínají postupně ožívat letoviska i první hotely. Teploty se pohybují kolem 25 stupňů a sem tam zaprší. V moři se zatím vykoupou pouze otužilci, jelikož se jeho teplota pohybuje pod 20 stupni. 

Počasí v červnu

V červnu pomalu, ale jistě začíná dovolenková sezona a na ostrov začínají mířit první turisté. Během dne naměříte kolem 27 stupňů a teplota moře se pohybuje kolem 23 stupňů. 

Počasí v červenci

V červenci je letní sezona v plném proudu a těšit se můžete na slunečné počasí bez srážek. Denní teploty přesahují 30 stupňů, ale ochlazuje je příjemný vítr. Mořská voda je vyhřátá přibližně na 25 stupňů.  

Počasí v srpnu

Srpen je nejteplejším měsícem na ostrově a teploty běžně stoupají nad 32 stupňů. V moři naměříte 25 - 28 stupňů. Pocitovou teplotu snižuje příjemný vítr. Se srážkami se setkáte pouze výjimečně. 

Počasí v září

I měsíc září přeje všem milovníkům slunce a koupání. Teploty vzduchu se pohybují kolem příjemných 28 stupňů a moře zůstává vyhřáté.  Občas se můžete setkat s krátkými přeháňkami, které ale nijak nenaruší vaši dovolenou. 

Počasí v říjnu

S příjemným počasím se na Lefkadě setkáte i během října, navíc bez davů turistů. Těšit se můžete na slunečné počasí s občasnými přeháňkami a teploty kolem 23 stupňů. V první polovině měsíce zůstává vyhřáté i moře, jehož teplota se pohybuje kolem 22 stupňů. 

Počasí v listopadu

V listopadu turistická sezona oficiálně končí a většina služeb i hotelů zavírá. Přeháňky jsou stále častější. Denní teploty se pohybují kolem 18 stupňů.

Počasí v prosinci

Prosinec není pro cestování na Lefkadu ideální. Teploty se pohybují kolem 15 stupňů a velmi často prší. 

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 22.9.2023