Prodloužený eurovíkend z/do Prahy – Paříž a Milán na jeden zátah

Prodloužený eurovíkend z/do Prahy – Paříž a Milán na jeden zátah

Velice mě těší zvyšující se zájem o stránky Levnocestování a tak vám přináším další tip na oblíbené eurovíkendy. Tentokrát navštívíme na necelé 4 dny krásnou Paříž a na 2 dny Milán. Odlet i přílet bude z Prahy a cena 6000Kč zahrnuje všechny letenky a hotely.  S nákupem letenek bych doporučoval neotálet, s obsazeností letadla bude jejich cena stoupat. Ubytování můžete pořešit i později. 

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

Letenky

Protože všechny letenky budou přes společnost EasyJet, nakupujte je vždy pohromadě. Důvod je jednoduchý – za nákup letenek se platí 400Kč poplatek, který se ale hradí vždy jen jednou. Čím víc letenek tedy na jeden nákup zaplatíte, tím budou levnější. Jednoho vás všechny letenky vyjdou na cca 2600Kč, ve dvou už to bude 2400Kč/os, ve čtyřech 2300Kč. Rozhodně neudělejte to, že nakoupíte letenky Praha – Paříž, Paříž – Milán, Milán – Praha, ale zaplaťte je až najednou! Ušetříte tak 800Kč.

Letenky zakupte na EasyJet na tato data

Pátek 25.9. Praha – Paříž za 944Kč

Úterý 29.9. Paříž – Milán za 709Kč

Středa 30.9. Milán – Praha za 581Kč

+ 400Kč poplatek.

Ceny se mohou mírně lišit v závislosti na aktuálním účtu €. Nelekněte se toho, že při první letence nevidíte částku 944Kč, ale 1344Kč. Jde o již zminovaný 400Kč poplatek. Po kliknutí na datum dejte volbu „Přidat další lety

1

Konečná objednávka pak bude vypadat takhle. Jak už jsem zmínil, pokud poletíte dva, bude cena osobu pouze 2410Kč. Snad mi všichni rozumí, poměrně špatně se to vysvětluje :). A byl bych velice nerad, aby někdo platil více, než je nutné.

1

Paříž

Paříž je evropskou metropolí nabízející památky, zábavu i muzea. Unikátní atmosféra pařížského života si podmanila velikány jako Ernesta Hemingwaye, Salvadora Dalího či Pabla Picassa. Nechte se krásou tohoto města očarovat také Vy!

Transfer z letiště

Na letišti nalezneme tři terminály, které jsou navzájem propojeny vláčkem zvaným CDG Val. Vláček je zadarmo a jezdí v intervalech mezi 3 a 6 minutami, jízda mezi terminály trvá přibližně 8 minut. Pro dopravu z letiště na hotel bude v drtivé většině případů zapotřebí dostat se na terminál č. 3. Nejlevněji se z letiště dostanete autobusovými linkami 350 a 351, které Vás zhruba během hodiny dostanou na zastávku metra Gare de l´Est. Za jízdu se platí třemi lístky Ticket T+, které se v trafice prodávají po 10 kusech za 13,30 €, jízda Vás tedy přijde na 3,99 €.

Kde se ubytovat?

Pokud chcete pouze něco levného na přespání, z vlastní zkušenosti doporučuji tento hotel za 2700Kč/4 noci/os. Nečekejte od toho zázraky, ale je výborně umístěn, cena je skvělá a na to, aby se tam člověk vyspal, to bohatě stačí. Sám se tam při příští cestě ubytuji opět. Pokud chcete větší romantiku, vybírat můžete zde (všechny hotely v Paříži v tento termín srovnané dle ceny za 2 osoby)

 Využít můžete i pobyt u místních přes Airbnb, na který můžete od nás získat 600Kč slevu.

Jak se pohybovat po Paříži?

Nejlevnější a nejrychlejší variantou cestování po Paříži je tamní metro. Zastávka metra je na každém rohu, a můžete se tak díky němu během chvíle dostat kamkoliv. I přes fakt, že metro má téměř čtyři sta stanic, je orientace v něm snadná díky mapám na každé stanici. Detailní plány metra i autobusů včetně aktuálních informací o cenách jízdného naleznete na oficiálních stránkách RATP.

Paříž je dělena na 5 zón, přičemž zóny 1-3 jsou centrum a zóny 4 a 5 jsou letiště a městská předměstí, většinou tedy bude stačit jízdenka do zón 1-3. Nejvíce se vyplatí koupit balíček 10 jízdenek za 13,30 €, samostatně pak jízdenka stojí 1,70 €. Před vstupem a výstupem do metra jsou turnikety, které jízdenku označí a její platnost trvá až do opuštění metra. Pokud plánujete metro používat častěji, může se vyplatit karta Paris Visit, která na tři dny stojí něco málo přes 20 € a poskytuje neomezené možnosti cestování metrem, autobusy, příměstskými vlaky i lanovkou u Montmartru. Zároveň karta nabízí řadu slev pro vstup do městských památek.

Alternativou za metro může být půjčení kol.

Pro akční turisty jsou v Paříži na každém rohu elektronické stojany s koly, které můžete vrátit v jiné části města. Pokud kolo odevzdáte do 30 minut, je půjčení zdarma, zapotřebí je jen uhradit vratnou zálohu pomocí platební karty. Dále se dá koupit kupón buď na týden nebo na den. Problém je, když se koupí přes terminál na ulici, tak strhne z účtu zálohu 150€, což v případě koupě několika denních jízdenek uz je velká suma. Dá se to obejít tím, že se koupí kupón přes eshop a daných 150€ se strhne až pokud by se kolo nevrátilo do 24h.


Aplikace Velib se sice offline, ale pokud se mapy prohlédnou online, zůstanou uchovane v paměti a dá se tak nejrychleji najít stanoviště. Pokud je stanoviště plné, stačí se přihlásit a dostanete 15min navíc. Některé stanoviště jsou znacene jako V+ (jsou na kopci), pokud se dojede z normální do této stanice, dostanete 15 min bonus. Pokud dochází 30 min zadarmo, stačí zaparkovat do stojanu, počkat 2min a půjčit si stejná kola znovu.


Pozor na vrácení kol, kolo stačí pouze zasunout do stojanu, nicméně musí se rozsvítit zelené světlo a po pár sekundách zazní dvojpípnutí. Před jízdou kolo zkontrolujte a nastavte sedlo, nebudete potom ztrácet čas seřizováním a výměnou kola. Pdf, jpg mapy http://www.eutouring.com/paris_velib_station_maps.html.

Kola jsou super, je zde spousta stezek a uvidíte mnohem více míst.

Paříž pro zamilované
Paříž pro zamilované

Jak lze ušetřit na pobytu?

Pokud to možnosti dovolují, pokuste se navštívit Paříž během první neděle v měsíci, kdy jsou vstupy do většiny muzeí včetně Louvru zdarma.

Na své si přijdou i studenti do 26 let, kteří se taktéž mohou těšit ze vstupů do muzeí zdarma nebo za symbolickou částku. Pro starší návštěvníky se může vyplatit Museum Pass, díky kterému získáte přístup až do 60 památek již za 42 € a přednostní vstup.

Zajímavou volbou jak poznat Paříž je prohlídka s rodilým Pařížanem. V tomto odkazu si můžete domluvit schůzku s dobrovolníkem, který Vás zdarma provede po městě a ukáže Vám to, co sám považuje za nejzajímavější.

Pokud se chcete vyhnout drahé a zdlouhavé prohlídce Eiffelovky, navštivte obchodní dům Printemps, z jehož střechy budete mít zdarma výhled na celou Paříž bez nedočkavých turistů.

Dopřejte si piknik po Eiffelovkou či pod bazilikou Sacré-Coeur. Stravování v restauracích je nepřiměřeně drahé a nákup v supermarketech vám hodně ušetří. Obě místa jsou úžasná s nezapomenutelnou atmosférou. Pokud už si jídlo chcete kupovat, doporučuji všudypřítomné palačinky :).

Památky, které nesmíte vynechat

Eiffelova věž

Dominanta a symbol Paříže byl postaven v roce 1889 pro světovou výstavu EXPO. Dnes se jedná o třípatrovou rozhlednu, ze které je vidět až 70 km daleko. Impozantní je věž hlavně po soumraku, kdy je nádherně nasvícena. Vstup do nejvyššího patra vyjde zhruba na 14 €.

Musée d´Orsay

Původně vlakové nádraží dnes slouží jako muzeum nejcennějších impresionistických a postimpresionistických děl od mistrů jako Van Gogh, Monet, Manet či Degas. Ideální je skloubit prohlídku muzea s nedalekou Eiffelovou věží, vstupné pro osoby nad 26 let činí 9 €.

Champs Elysées

Nejslavnější pařížská ulice plná obchodů a barů se táhne od slavného Vítězného oblouku až po Place de la Concorde se slavným egyptským obeliskem.

Louvre

Jedno z nejznámějších a největších muzeí světa nabízí historické památky jako Chammurapiho zákoník, tak i sbírku renesančního umění v čele se slavnou Mona Lisou. Muzeum se nachází nedaleko Place de la Concorde, a lze tak obě pamětihodnosti skloubit v jeden výlet, je však třeba počítat s tím, že prohlídka muzea zabere minimálně půl dne. Ceny pro osoby starší 26 let startují na 10 €.

Notre Dame

Jednu z nejznámějších katedrál na světě naleznete na ostrůvku Cité uprostřed Seiny. Vstupné do katedrály je dobrovolné.

Pantheon

Velkolepý kostel vybudovaný na konci 18. století láká nejen na svou unikátní architekturu, ale také na hroby osobností jako Voltaire, Alexandr Dumas či J. J. Rousseau.

Montmartre

Pověstná čtvrť pojmenovaná podle kopce s dominantní bazilikou Sacré-Coeur láká na pověstné kavárny a noční kluby, z nichž nejznámější je jednoznačně Moulin Rouge. Nezapomente navštívit i přilehlé schody, nabízející nádherný výhled.

Versailles

Jezdí sem bus 171 za jeden ticket z M5 Pont de Severes.

Co vše se dá stihnout za jeden den?

Jednodenní výlet začneme v nejstarší části města u katedrály Notre Dame (zastávka metra Cité). Po prohlídce katedrály se vydáme západně po Seině k muzeu Orsay, po kterém navštívíme i Louvre nacházející se naproti Orsay na druhém břehu řeky. Tyto dvě muzea zaberou notnou dávku času, a ani tak je rozhodně nestihneme projít celé, odpoledne se tedy vydáme na náměstí Concorde s proslaveným obeliskem a budeme pokračovat západně po Champs Elysées až k Vítěznému oblouku. U této památky nastoupíme do metra, které se nachází přímo u oblouku a budeme pokračovat na stanici Trocadéro. Po výstupu z metra uvidíme slavné zahrady i pověstnou Eiffelovu věž třpytící se ve večerním šeru. Pokud Vás takováto rychloprohlídka Paříže nevyčerpá, můžete ještě okusit noční život na Montmartru, kam se dostanete metrem přes stanici Anvers. Za sebe rozhodně doporučuji spojit s dominantní bazilikou Sacré-Coeur a přilehlými zahradami. Je to silný zážitek, zvlášt v pod/večer.

Tipy na závěr

 • Berte v potaz to, že francouzské obchody mají v neděli většinou zavřeno

 • Naučte se pár základních frází, ne každý Francouz mluví anglicky. Respektive chce mluvit.

 • Využívejte aplikace pro chytré telefony např. Like a local, nebo Maps me

Milán

Milán je dominantou bohaté severní Itálie, která láká miliony turistů především na neuvěřitelné množství významných katedrál a kostelů, ale také muzeí či galerií. Italská metropole nadchne nejen fotbalové fanoušky, své si tu najde milovník renesančních staveb i moderního umění.

Jak se dostat z letiště?

Letiště má dva terminály, jeden pro mezinárodní a mezikontinentální lety a druhý pro nízkonákladové aerolinky. Letiště Malpensa je bohužel známé také zdlouhavým odbavováním zavazadel a ne vždy příjemnými pracovníky, raději si tedy při odletu nechte větší časovou rezervu.

Autobusové spojení

Nejlevněji se z letiště dostanete autobusy, které vždy odjíždějí z Terminálu 1, někdy i z Terminálu 2. První možností je Malpensa Bus Express, který Vás zaveze za cca 5,5€ během 1 h 10 min na hlavní nádraží. Tento autobus jezdí od 6:30 v 10 minutových intervalech. Druhou možností je o něco rychlejší Malpensa Shuttle Air Pullman, který za 7 € nabízí asi o 20 minut rychlejší transfer, tyto autobusy zároveň jezdí již od 5:30.

Vlakové spojení

Alternativou za autobus může být pohodlnější, rychlejší, ale také dražší vlakové spojení. Dopravu z Terminálu 1 zajišťuje Malpensa Express, který jezdí každou půlhodinu a za necelých 40 minut Vás za 11€ (zpáteční jízdenka za 15€) doveze do centra Milána přímo k metru. Trochu levněji může vyjít cesta z nedalekého Gallarte, kam se dá dostat z obou dvou terminálů autobusy za přibližně 2€. Cesta z Gallarte do Milána pak vyjde zhruba na další 4€.

Ubytování v Miláně

Při výběru ubytování se vyplatí porozhlédnout se po hotelu v blízkosti metra, ideálně pak v blízkosti metra žluté linky, ze kterého se dostanete na většinu památek, včetně hlavního nádraží Milano Centrale.

Výběr všech hotelů v tento datum, srovnaný dle ceny za 2 osoby naleznete zde >>

Jak se pohybovat po Miláně?

Lístky na veřejnou dopravu se dají koupit ve stanicích metra, automatech, novinových stáncích a často i v běžných prodejnách označených logem ATM. Základní jízdenka na jízdu metrem nebo 90 minut jízdy v tramvaji stojí 1,50 €, balíček deseti takovýchto jízdenek se dá koupit za 13,80€. K dispozici je zákazníkům také 24 hodinová jízdenka za 4,50€ a 48 hodinová verze za 8,25€.

Milánské metro má tři linky – červenou M1, zelenou M2 a žlutou M3, nedokončené jsou pak ještě linky M4 a M5. Orientace v metru je jednoduchá, vše je barevně značeno a na každé stanici jsou plánky. Milánské metro jezdí zhruba od 6:00 po 24:00.

Tramvaje jsou v Miláně velice rozšířené a často budete využívat jejich služby. Zajímavostí je, že na tramvajových linkách č. 1, 5 a 33 jezdí historické tramvaje z 30. let, které rozhodně stojí za svezení. V tramvajích platí stejné lístky jako v metru. Kromě tramvají se můžete setkat i s autobusy či trolejbusy, ty však jezdí spíše na příměstských linkách. Standardně jezdí autobusy a tramvaje zhruba od 5:00 do 1:00, ale k dispozici jsou i linky 90 a 91, které jezdí i v noci. Aktuální informace o cenách jízdenek i konkrétních spojích naleznete na stránkách ATM.

Jak lze ušetřit na pobytu?

Pokud máte v plánu navštívit co nejvíc památek skrze veřejnou dopravu, určitě se Vám vyplatí Milano Card. Jedná se o kartu určenou pro turisty, se kterou získáváte neomezenou dopravu, poukázky na službu UBER, slevy do muzeí, galerií, opery, restaurací, mapu města s průvodcem a v neposlední řadě také nárok na lékařskou péči zdarma po dobu platnosti karty. Jednodenní karta vyjde na 6,50€ a třídenní verze na 13€. Kompletní seznam míst, kde můžete uplatnit slevy i další informace o kartě naleznete zde.

Pokud Vás láká návštěva i dalších okolních italských měst jako je Janov, Florencie, Pisa, nebo dokonce i Řím, můžete využít služby společnosti Megabus. Ta ve své nabídce nově nabízí i jízdenky po Itálii, hlavním tahákem je však to, že Megabus uvolňuje část jízdenek za akční ceny, výlet po okolí Vás tak může přijít i na 2€.

Památky, které nesmíte vynechat

Milánský Dóm (Duomo)

Jedna z největších katedrál na světě byla budována více než 500 let, a jsou na ní proto patrné gotické, renesanční i neorenesanční prvky. Katedrála obsahuje několik menších výstav, jejichž vstupy začínají na 2 a končí na 13€.

Zámek Castello Sforzesco

Renesanční zámek vyzdobený samotným Leonardem Da Vincim je pokladnicí architektury i malířství. Vstupné do zámku činí 5€, přičemž děti do 18 let mají vstup zdarma.

Kostel San Lorenzo Maggiore

Tento kostel ze 4. století láká nejen milovníky architektury, nachází se v něm také jedna z nejvýznamnějších sbírek raných římských vykopávek.

Bazilika Sant´Ambroggio

Malebné náměstí Sant´Ambroggio ukrývá jednu z nejstarší milánských budov, tamní bazilika byla postavena již v roce 379.

Klášter Santa Maria delle Grazie

Santa Maria delle Grazie je renesanční klášter, který zřejmě ze všeho nejvíce prospěl slavným obrazem Poslední večeře od Da Vinciho.

EXPO 2015

Zapomenout nesmíme ani na světovou výstavu, která se pro rok 2015 koná v Miláně. Projít si veškeré expozice je záležitostí minimálně na jeden celý den, přesto se však jistě vyplatí tuto atrakci z itineráře nevynechat. Vstupenka na předem určené datum vyjde na 34€.

Museo Nazionale della Scienza e della Tecnologia Leonardo da Vinci

Toto muzeum představuje exponáty s vědeckou tématikou i kolekce z vynálezů Leonarda Da Vinciho.

Program na jednodenní návštěvu

 • 8:00 – 10:00 – prohlídka Castello Sforzesco a zámeckých zahrad (zastávka metra Cadorna, Lanza nebo Cairoli)

 • 10:00 – 10:20 – procházka ulicí Carducci ke kostelu Santa Maria

 • 10:20 – 11:00 – prohlídka kostelu

 • 11:00 – 11:15 – přesun po ulici Carducci k bazilice S. Ambrogio

 • 11:15 – 12:00 – návštěva baziliky

 • 12:00 – 13:30 – prohlídka muzea vědy nacházejícího se hned naproti bazilice

 • 13:30 – 14:00 – přesun ulicí Edmondo de Amicis ke kostelu San Lorenzo Maggiore

 • 14:00 – 15:00 – prohlídka kostelu

 • 15:00 – 15:30 – procházka historickou částí milána na Piazza del Duomo

 • 15:30 – 18:30 – prohlídka Dómu a Palazzo Reale

Závěrečná kalkulace

Všechny letenky 2600Kč

Hotel v Paříži 2700Kč

Hotel v Miláně 700Kč

————

Celkem 6000Kč

Mějte na paměti, že cena za letenky a ubytování představuje jen část nákladů. Další náklady představuje doprava na místě, z/na letiště, jídlo atd.

Přeji pěknou cestu :).