Nejčastější dotaz se kterým se setkávám je ten, jak je možné, že jsou nabídky na tomto webu tak levné. Budí to až pochybnosti, případně obavy, že člověk bude muset na Maledivách zůstat celý život :).  Abych podobným spekulacím zamezil (nebo se o to alespoň pokusil), sepíšu zde jednoduché vysvětlení.

Tím prvním je, že nejsme cestovní kancelář. Nám žádné peníze neplatíte, vše si zajištujete sami a tak výrazně ušetříte na poplatcích CK. Ta musí platit prostory, lidi, reklamu, daně a samozřejme musí vykazovat zisk. To není dobře ani špatně, chápu že se někdo pro CK rozhodne, ale je třeba si uvědomit, že kolik vy zaplatíte cestovce a jaké jsou reálné náklady na letenku + hotel, jsou dvě naprosto odlišné částky. Pobyt na týden, za který chce cestovka 10 tisíc, lze individuálně většinou zajistit za 5 tisíc + váš čas tomu věnovaný.

Druhým důvodem, proč jsou částky až neuvěřitelně levné je fakt, že cestovní kanceláře platí většinou reálnou cenu letenky, nebo ubytování. Společnost, co cestovce/cestovkám pronajímá letadlo chce zkrátka za let řekněme 100 tisíc, které se rozpočítají mezi jednotlivé pasážery. Při nákupu akčních letenek, ale toto neplatí. Sám jsem letěl na Mallorku za 5 Euro a za pár hodin odlétám na Sardinii za 20 Euro. To jsou ceny, které jsou pod reálnou hodnotou oné letenky.

A proč to společnosti tedy vlastně dělají? Důvodů je více, někdy je důvodem marketingová akce (obdobně jako supermarkety zlevnují část výrobků), jindy cena klesne kvůli neobsazenosti letadla. Stávají se i chyby, kdy např. se někdo překlikne a do oběhu se dostanou letenky do New Yorku za 2500Kč. Nemusíte se ale bát, o své peníze nikdy nepřijdete.

Stejně tak u hotelů jsou ceny často v různých akcích výrazně snížené. Smyslem je získat nové zákazníky, nebo obsadit prázdné pokoje alespon za menší cenu, než vůbec.

Nejčastější obavy jsou ze ztráty peněz, že člověk si letenku a pobyt koupí a nakonec neodletí. Nicméně zrovna u individuálního cestování bych se toho bál méně, než u méně známých CK. Pobyty si rezervujete přes booking.com, která nabízí naprosto špičkový zákaznický servis (proto ho také doporučuji). A i když se stane, že hotel udělá chybu, oakmžitě vám nabídne jiné a lepší ubytování za stejnou cenu (vlastní zkušenost).

Letenky pak kupujete od zavedených společností a ještě jsem se nesetkal s tím, že by někomu sebraly peníze ani z doslechu.

 

Proč jsou nabídky na tomto webu tak levné?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!