Předvánoční Paříž na víkend za 946Kč!

Předvánoční Paříž na víkend za 946Kč!

Z nedaleké Wroclavi si můžete zaletět do předvánoční Paříže na víkend za pouhých 946Kč (cena zahrnuje letenku tam i zpět)!

Cesta

Do Wroclavi se dostanete pomocí Student Agency, Eurolines nebo Polskibus. S nákupem jízdenek nespěchejte, během roku se objevuje hodně akcí např. 3 za cenu jednoho, nebo jízdné za jeden zlotý. A i pokud by se žádná akce neobjevila, dražší než ted to nebude :).

Naopak bych doporučoval neváhat s nákupem letenek. Levné víkendové termíny bývají často rychle rozprodány a s ubývajícími místy v letadla, stoupá i jejich cena.

Cestu zpět započneme v pátek 11.12., letenku můžete nakoupit u Wizzair za cenu 398Kč, pokud jste členem Wizz klubu. Pokud nejste, zaplatíte o 200Kč více, ale vřele doporučuji si členství zakoupit, vyplatí se to.

Zpět se budeme vracet v neděli 13.12. večer s Ryanairem za cenu 548Kč.

Dohromady tak za letenky utratíte 946Kč, což je skvělá cena. Pokud budete mít ještě den čas, doporučoval bych strávit noc ve Wroclavi. Je to krásné město, zvlášt v předvánoční atmosféře. A díky příznivým cenám ušetříte i při nákupu dárků více, než dáte za ubytování 🙂 (ubytování a v podstatě vše, je opravdu levné).

Ubytování

V Paříži není ubytování zrovna nejlevnější, ale najít se dá již od 600Kč/os/noc.

Nejlevnější nabídky ubytování v uvedeném termínu naleznete zde.

Ve Vroclavi pak seženete nejlevnější ubytování zde.

Zvážit můžete i couchsurfing, hoteltoday, hostel, nebo počkat na nějakou akci, která se pravděpodobně během roku objeví. Nejde říct, co je lepší a co horší, protože všechno má své zápory a klady.

Tipy na cestu:

  • Krom klasických turistických cílů bych doporučoval prohlídku Montmarte, je to úžasný zážitek.
  • Trvanlivější potraviny nakupte v Polsku, ušetříte. V samotné Paříži pak nakupujte v supermarketech.
  • Všechna národní muzea v Paříži jsou v první neděli v měsíci dostupná zdarma.
  • Osoby mladší 26 let mají vstup do všech národních muzeí zdarma.
  • Pro mladé do 26 let se vyplatí si koupit jednodenní jízdenku za 4 EUR, která platí o víkendech a o svátcích. Tato jízdenka navíc platí nejen do pásma 1 a 2, ale také 3. Více na www.ratp.fr.
  • Pro všechny ostatní je výhodné nakoupit Carnet (balíček 10 lístků na MHD, který vyjde levněji, než kdybyste si je kupovali jednotlivě).
  • Doporučuji lístky zakoupit, všude jsou turnikety a bez nich se nedostanete nejen dovnitř, ale ani ven.

Foto: Moyan Brenn pod licencí CC