Praha – Brusel – Bruggy – Mallorka – Barcelona – Milán – Praha o letních prázdninách za 3500Kč (všechny letenky)

Praha – Brusel – Bruggy – Mallorka – Barcelona – Milán – Praha o letních prázdninách za 3500Kč (všechny letenky)

Pro dobrodruhy, toužících poznat co největší kus Evropy za co nejméně peněz v rámci jedné dovolené, jsem připravil následující plán cesty. I když to možná vypadá šíleně, je to sestavené tak, aby to dávalo smysl a v každé destinaci jste měli dostatek času, který je potřeba k prohlídce. Velice podobnou trasu (PH – Brusel – Antverpy – Amsterdam – Haag – Rotterdam – Bruggy – Gent – 5 dní na Mallorce – Bratislava) jsem letos také s přítelkyní odjel a musím říct, že to byl jeden z mých nejlepších zážitků v životě (úvodní fotka je právě z tohoto výletu 🙂 ). Rozumím tomu, že to není pro každého, ale zbytečně se podobných „šílených“ plánů nebojte. Nejvíc je kritizují ti, kdo to nikdy nezkusili :).

Pokud byste s čímkoliv potřebovali pomoci, zeptejte se v diskuzi. Jak říkám, trasu jsem projel a tak mohu relativně dobře poradit co a jak. Rovněž počítejte s tím, že letenky představují jenom část nákladů, další tvoří přesuny z/na letiště a ubytování. Dál samozřejmě musíte jíst, ale když budete nakupovat s rozumem v supermarketech, za jídlo utratíte +- to samé, co byste utratili doma.

A nyní již k samotnému plánu cesty (vždy je uvedeno odkud – kam, kde letenky nakoupit a cena). Náhledy letenek nyní dávat nebudu, je jich hodně a tak článek byl jeden velký náhled :).

1/ 25.8. Prague – Brussel zakoupíte na Ryanair za 549Kč

2/ Na letišti Bruselu zakupte zpáteční jízdenku Brusel – Bruggy na Flibco.com

Je to nádherné město, ale doporučoval bych navštívit i město Ghent, dle mého subjektivního názoru neméně hezké. Pro opravdu velké dobrodruhy připadá ještě možnost svézt se Megabusem do Amsterdamu, některé jízdenky v tom datu jsou za 1€ a zvládnout by se to dalo, i když by si to vyžádalo dobré plánování.

3/ 27.8. Brusel – Palma zakoupíte na Ryanair za 816Kč

Doporučoval bych pronájem auta přes RentalCars, poznáte tak Malorku mnohem lépe. Rozhodně doporučuji jih a východ ostrova, nabízí krásné a turisty nevyužívané pláže. Sever patří horám a Palma turistům. Mallorka je malá a 5 dní bohatě stačí.

4/ 2.9. Palma – Barcelona zakoupíte na Ryanair za cca 550Kč

5/ 4.9. Barcelona – Milán zakoupíte na Ryanair za cca 550Kč

6/ 6.9. – Milán Praha zakoupíte na Wizzair.com za cca 550Kč

V ceně je jen příruční zavazadlo, ale vzhledem k charakteru akce by větší stejně nemělo smysl. I já s ním tento výlet podnikl a musím říct, že to stačilo jak mě, tak mojí přítelkyni.

Hotely (hostely) můžete rezervovat přes Booking.com, zvážit můžete i pobyt přes LevnejšíHotely.cz či využít slevu 650Kč na Airbnb.cz