Portugalsko na 8 dní – plán výletu včetně kalkulace

Portugalsko na 8 dní – plán výletu včetně kalkulace

Portugalsko je skvělým místem jak pro pasivní dovolenou u moře, tak pro dobrodruhy, co mají rádi plážové aktivity, vodní sporty, nebo surfování. Pokusím se Vás inspirovat itinerářem, který bych si naplánovala já.

<

Plán cesty: Porto, Coimbra, Lisabon, Lagos, Albufeira, Faro.

Letenku zakoupím v dostatečném časovém předstihu, třeba i více než půl roku před plánovanou cestou. Hlídám ceny letenek např. přes Skyscanner. Koupím si jednosměrnou letenku Praha – Porto a zpět Faro – Praha. Chci ušetřit, a tak let zabere nejspíš více času kvůli přestupům (6-7h, může i více), ale měla bych se vejít za obě letenky do cca 5.000 Kč. Poletím na 8 dnů. Tj. 1. den cestuji tam, 2-7 den jezdím po výletech a 8. den odlétám zpět.

1. den Porto – přílet v poledních hodinách

Nejprve se ubytuji, využiji penzionu v Residencial Belo Horizonte, cca 2,5km od centra. Má velmi dobré hodnocení i vybavení. Je blízko památek a stojí cca 570 Kč / 1 noc / os. Rezervuji si ještě před cestou. Po obědě si půjdu prohlédnout katedrálu a muzeum portského vína, když zbyde čas, obhlédnu i operu nebo divadlo, které se nachází v blízkosti hotelu.

2. den Porto – odjezd do Coimbra

Po snídani navštívím muzeum fotografie a nejvyšší věž v Portu, Torre dos Clérigos.Po obědě si zapůjčím auto a pokračuji do univerzitního města Coimbra. Zde se projdu uličkami starého města až do univerzitního areálu. Ubytování a nocleh v Coimbra si zajistím přímo na místě.

3. den Lisabon – odjezd po snídani

Cesta trvá cca 2 hodiny. Po příjezdu se nejprve ubytuji v hostelu Origami Lisbon Hostel, cena 540 Kč / 1 noc/ os. Rezervuji ještě před cestou. Kousek od hostelu je i za příplatek privátní parkoviště, není třeba rezervovat dopředu. Zjistím, kde se mohu naobědvat a po obědě vyrážím do centra. Projedu se pověstnou tramvaj č. 28 po historickém centru, prohlédnu si z místní pobřežní promenády nejdelší most Evropy – Vasco de Gamy a v podvečer se podívám na jednu z vyhlídek třeba Miradouro da Senhora do Monte.

4. den Lisabon – na večer odjezd Lagos, Algarve

Po snídani se vydám do oceánia, spojím to i s obědem a poté plánuji prohlídku Jeronýmského kláštera (na cca 2hodiny 13-15h) a pokračuji obhlédnutím čtvrti Chiado (cca na 2 hodiny 15-17). V 18h odjezd do města Lagos v Algarve. Cesta trvá necelé 3h. Příjezd plánuji mezi 21-22h. Ubytování rezervuji dopředu v hostelu Lagos City Center Guest House & Hostel.

5. den Lagos, Algarve – na večer odjezd do Albufeiry

Po snídani se vydám na pláž Meia Praia vzdálené 3 km, oběd vymyslím někde kolem a po obědě se podívám na Forte da Ponta da Bandeira –pevnost, která sloužila k ochraně přístavu, v současné době je zde muzeum námořnictví. Obhlédnu i přístav Marina de Lagos, a pokud stihnu, podívám se na městský trh. Na večer se přemístím do Albufeiry, ubytování si předem zajistím v apartmánu Apartamentos Flor da Laranja, mohu zde i pohodlně bezplatně zaparkovat.

6. den Albufeira, Algarve

Po snídani vyrazím na pláž Falésia Beach a po obědě do starého města v Albufeiře, kde si trochu vydechnu a nasaji místní atmosféru.

7. Faro, Algarve

Po snídani se přemístím do Fara, cesta trvá cca 1hod. Ubytuji se v penzionu Rialgarve (2km od letiště) a vrátím auto. Oběd spojím s výletem do centra a po obědě se vydám na památku Pousada Palácio de Estói a pokud zbyde čas, podívám se do nějaké z katedrál či kostelů, které mi budou doporučeny místními.

8. Odlet Faro – Praha

Počítám s náklady cca : 5.000 letenky, 6.000 zapůjčení auta, 4.500 ubytování, 4.000 jídlo, 2.000 ostatní (vstupy atd). Dohromady 21.500 Kč (nepočítám moc s využíváním MHD, což by cestování asi trochu zlevnilo a se stravováním v apartmánech, což by určitě cestu opět zlevnilo).