Doba dovolených je v plném proudu a Vy byste rádi věděli, jak bude zrovna na té Vaší u Jadranu počasí? Poptávka o kvalitní předpovědi počasí je vysoká. Televizní počasí však mnohdy nestačí a poskytuje minimum informací. Na internetu naleznete velké množství různých meteorologických služeb, které nabízí jak krátkodobé, tak i dlouhodobé předpovědi.

 

 

<

 

Mnohé weby nabízí také mobilní aplikace pro Váš chytrý telefon, takže máte aktuální předpověď vždy po ruce.
V Chorvatsku jsou dvě klimatická pásma. Ve vnitrozemí převládá mírné kontinentální počasí, v horských oblastech počasí horské. U jaderského pobřeží je středomořské klima s krásným počasím (suchá, horká léta a mírné zimy).

 

Příklady kvalitních vyhledávačů počasí

 

Foreca.cz

Foreca je jednou z nejznámějších služeb, která kombinuje přehledné předpovědi i radarové snímky, srážkové mapy atd. Dlouhodobou předpověď zde najdete na 15 dní.

 

Přehled počasí na webu Foreca.cz

 

 

Yr.no

Tento web hodnotím jako jeden z nejlepších vůbec. Norský meteoritický institut si vybudoval dobrou pověst celosvětově. Na webu uvidíte kromě hodinových předpovědí také mapy s úhrny srážek.

 

Přehled počasí na webu Yr.no

 

Wunderground

Wunderground sdružuje kromě předpovědí počasí také teploty s husté sítě meteostanic. Najdete zde také teploty vody, které jsou u Vaší dovolené v Chorvatsku také důležité. Nechybí ani radarové a satelitní snímky.

 

Přehled počasí na webu Wunderground.com

 

Meteocentrum

Spolehlivé profesionální předpovědi počasí hodinu po hodině s výhledem pro ČR i Evropu na 14 dní. Meteorologické mapy, družice, zprávy, encyklopedie, atd.

 

Přehled počasí na webu Meteocentrum.cz

 

Počasí v Chorvatsku na příští týden – kde najít nejpřesnější předpověď?
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!