Oslavte Vánoce i Silvestra na Kanárech! 12 dní za 6700Kč (letenky + hotel)

Oslavte Vánoce i Silvestra na Kanárech! 12 dní za 6700Kč (letenky + hotel)

Protože se mi množí dotazy na levnou dovolenou u moře přes Vánoce a Nový rok, připravil jsem pro vás tip na levnou dovolenou na Kanárských ostrovech, konkrétně pak na Gran Canarii. Čekají vás denní teploty 19°- 24°C a mnoho příležitostí k výletům. Ostrov Gran Canaria je totiž velice rozmanitý. Dovolenou si zde užijí jak lidé, kteří preferují relaxování na pláži, tak tzv. výletníci. Každý den zde můžete poznat jiné místo, dozvědět se něco víc o zdejší kultuře, nasát jedinečnou atmosféru. Lákavé jsou jak kaňony, pouštní duny a divoká příroda, tak pralesy.

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>

Odlet i přílet bude z Krakova, kam se nejlépe dostanete vlastním vozem. Pokud tuto možnost nemáte, můžete využít autobusou, či vlakovou dopravu. cena za zpáteční lístek/jízdenku je z Prahy v rozmezí 1000 – 1500Kč. Pro co nejlepší vyhledání trasy z vašeho města, použijte náš plánovač trasy zde >>

Ukáže vám nejenom možnosti spojení, ale i ceny.

Letenky Krakow – Gran Canaria – Krakow nakupte na termín 21. prosince – 1. ledna přes web Ryanair.com (návod naleznete zde)

Vánoce na Kanárech

Cena je cca 3050Kč za letenku tam i zpět a zahrnuje všechny poplatky. V ceně je jedno příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm  a a druhé o rozměrech 35x20x20 cm. Odbavené je možné za příplatek.

Ještě před nákupem letenek si povšimněte času odletu (9:00) a pokud  nejedete vlastním automobilem, zjistěte si, zda vám jede vhodný spoj (na letišti budte alespon hodinu před odletem). Alternativou je samozřejmě jet den předem a v Krakově přespat. Sám tuto možnost volím rád, Polsko je levné stojí za vidění. To oceníte zejména tehdy, pokud si chcete na cestu udělat zásoby :).

Nejlevnější ubytování nabízí Villa Deportiva Gáldar za 3700Kč/os/12 dní. Je to možnost pro lidi, kteří chtějí navštívit Kanáry s velmi omezeným rozpočtem a raději upřednostní skromné ubytování výměnou za to, že budou mít peníze na zapůjčení automobilu.

Pokud byste raději kvalitnější ubytování, doporučoval bych Hostal Kasa za 7150Kč/os a 12 dní.

Akční letenky

Geografie

Ostrov se nachází naproti Maroku asi 200 kilometrů od břehů Afriky. Pro ostrov Gran Canaria je typické velice rozmanité podnebí, díky němuž zde vzniklo hned několik klimaticky i geograficky odlišných zón. I tento ostrov byl ovlivněn vulkanickou aktivitou. Ta svou silou vytlačila lávovou hmotu až vysoko nad zemský povrch a tím tak stvořila nejvyšší vrchol ostrova Pico de las Nieves. Toto kouzelné místo je plné velikým množstvím kaňonů a roklin. Další přírodní úkaz, který tato krajina skýtá, je hluboký kráter Cladera de Tejeda. Ten zajišťuje pravidelnou cirkulaci vody, jež stéká až k pobřeží. Pravěké sopky zapříčinily vznik krásných podmořských jeskyní.

Hlavní město – La Palma

V severní části ostrova se nachází největší a zároveň hlavní město Las Palmas. Toto město funguje již od 15. stol. Navštívil jej dokonce samotný Kryštof Kolumbo. Dokonce zde můžete najít i muzeum věnované jeho maličkosti. Za pohled jistě stojí náměstí Plaza del Espíritu Santo a překrásná starodávná kašna. Zdejší uličky trochu připomínají naše lázeňské kolonády. Jedná se o vkusné seskupení starších historických budov i těch modernějších. Všude kam se podíváte, můžete vidět zeleň, palmy a pestrobarevné květiny. Promenády jsou jako stvořené pro procházky. Hlavní město opravdu žije. Na své si přijdou milovníci filmu, hudby, umění i tance. Ve městě jsou pořádány různé festivaly, trhy a ukázky historických řemesel.

Památky, příroda, pláže

Zcela jedinečné jsou zde piniové lesy, které se nacházejí na jihozápadě. Podél pobřeží se potom díky suššímu podnebí daří zejména kaktusům. K vidění jsou zde běžně palmy a jiné tropické rostliny. Na ostrově je bohatá ptačí populace a vzácné druhy ještěrek.

Ostrov Gran Canaria je velice rozmanitý. Dovolenou si zde užijí jak lidé, kteří preferují relaxování na pláži, tak tzv. výletníci. Každý den zde můžete poznat jiné místo, dozvědět se něco víc o zdejší kultuře, nasát jedinečnou atmosféru. Lákavé jsou jak kaňony, pouštní duny a divoká příroda, tak pralesy. K vidění jsou též vesničky původního obyvatelstva, které se převážně živí zemědělstvím. Na pravém středu ostrova Gran Canaria je k vidění ručně rytý monument s Ježíšem Kristem na kříži hojně navštěvovaný turisty. I proto v okolí naleznete velké množství restaurací a obchůdků se suvenýry. Sestoupíte-li dolů, narazíte na vesničku Tejeda. Zde je k vidění úchvatná scenérie i výhled na řadu archeologických nálezů, jeskyní a skalních maleb.

V blízkosti se též nalézá velice zvláštní a jedinečný skalní útvar, který vytvarovala eroze. Jeho jméno je Roque Nublo a místními je považován za posvátné místo. Velice zvláštní atmosféru zde potom může vyvolávat ponuré počasí, které vrcholku hory dovolí zabalit se do mlhy a mraků.

Pokud se chcete vydat spíše do víru města, určitě navštivte tzv. „malé Benátky“ – přístav Puerto de Mogán. Svou přezdívku získalo díky kanálům, které městem protékají a množství malebných můstků, které připomínají italské Benátky. Odpočinout si zde můžete na krásné pláži či se můžete projít na trh.

Nejoblíbenějším resortem ostrova je Maspalomas. Toto středisko ocení především rodiče s dětmi, protože zde můžete navštívit aquapark Aqualand Maspalomas. Za pohled zde též stojí pouštní duny a vůbec celé pobřeží. U srdíčka romantiky zahřeji rozhodně i pohled na maják Faro de Maspalomas z konce 19. století.

Kdybyste se přece jenom začali nudit, můžete navštívit zábavný park Holiday World, westernové městečko Sioux City či malou zoo Palmitos Parque.

Pláže na ostrově Gran Canaria jsou jedním slovem překrásné. Teplá průzračná voda Atlantiku společně s měkkým pískem tvoří ideální prostředí pro relaxaci a koupání. Na výběr budete mít ze 150 kouzelných samostatných pláží. V jejich okolí je pěkně živo. Navštívit  můžete veliké množství restaurací, barů a klubů. Užívat zde můžete také vodních sportů, především potom surfování, potápění či rybolovu. Zpestřit pobyt si  samozřejmě můžete i plavbou na lodi či jachtě. Kromě toho zde můžete vidět vzácné želvy obrovské či delfíny.

Turistická vybavenost

Není nijak velikým překvapením, že ostrov Gran Canaria je nejnavštěvovanějším ostrovem kanárské oblasti. Během roku se zde vystřídá na několik miliónů turistů. Je jasné, že pobřeží dominují především hotely, tak aby měli hosté, co nejblíže k pláži a koupání. Nechybí zde ani bohaté programy zaměřené na krásu, fitness, zdraví a samozřejmě odpočinek. Na jedné straně si můžete dopřát luxusu moderních hotelů se saunami, posilovnami, bazény a masážemi, na stranu druhou se můžete nechat ubytovat na venkově v domácím prostředí a tak lépe poznat zdejší lidi a kulturu. Hojně se zde rozvíjí tzv. kongresová turistika – aneb proč nespojit příjemné s užitečným?

Počasí

Jak již bylo zmíněno v úvodu. Ostrov je pln kontrastů a podnebí není výjimkou. Na jihu teplota většinou vyšplhá k tropickým teplotám, avšak zároveň se na vrcholcích hor třpytí sníh. Sever je o poznání chladnější a vlhčí. Pokud Vás zajímá průměrná teplota na ostrově, je to 25 – 30 stupňů Celsia. V zimě jsou teploty zhruba o pět stupňů Celsia nižší – tedy 20 – 25 stupňů. Proudění v Mexickém zálivu ovlivňuje teplotu vody, která díky němu může být v některých místech chladnější.