Švýcarsko je naprosto úžasná zem, která Vás uchvátí svojí čistou přírodou a nejeden by zde rovnou zůstal na stálo. Já měla tu možnost Švýcarsko projet téměř celé kolem dokola a díky tomu se s Vámi mohu podělit o množství krásných zážitků.

 

Vodopády Rheinfall

Tyto vodopády jsou největší v Evropě se svou šířkou celých 150 metrů. Naleznete je ve městečku Schaffhausen a díky šikovně postaveným kaskádám máte možnost být samotnému vodopádu takřka nadosah ruky. Vyhlídka začíná na kopci a postupně scházíte až uplně dolů k tekoucí vodě, kterou pak máte, jako na dlani.

 

fotografie1501

 

 

Čokoládovna Nestlé (Cailler)

Nejstarší čokoládovna ve Švýcarsku má opravdu hodně co nabídnout. Má vlastní plně automatizované muzeum čokolády, které Vás ve Vámi zvoleném jazyce provede celou historií, následně procesem výroby a nakonec sladká ochutnávka celé výroby čokolád. Pro někoho to může znít jako sen, ale po pár kouscích už jste tak přeslazení, že Vám je naopak líto kolik dobrot tam ještě necháváte…Následně si můžete, podle toho co Vám chutnalo,nebo co jste nestihli ochutnat, koupit čokoládové suvenýry.

 

 

img_0301

 

 

Ženevské jezero

U města Montreaux se rosprostírá nádherné Ženevské jezero. Zde se můžete kochat krásnými panoramaty a u toho posedět v místní restauraci u promenády. Zde také stojí socha Freddieho Mercuryho. Jelikož se Montreaux nachází ve francouzsky mluvícím kantonu Vaud, francouzská slovíčka Vám nebudou naškodu.

 

 

img_0235

 

 

Sýrárna Gruyéres

Světově proslulý (a výborný!) sýr, jehož název je odvozen od názvu regionu. Pokud se vydáte na prohlídku celé expozice a výroby, nakonec dostanete 3 vzorky sýrů zdarma. V prodejně se suvenýry si pak můžete zakoupit různé druhy sýra a ochutnávka před koupí je samozřejmostí..

 

Jezero Oeschinensee

K jezeru se nejpohodlněji dostanete lanovkou,jelikož leží ve výšce 1593 m.n.m. Poté Vás i tak bude čekat dlouhá cesta pěšky. Nicméně výhled na jezero je dechberoucí. Voda v jezeře je azurově modrá a odráží se v ní okolní nedotčená krajina včetně majestátných vysokých skal. Při cestě zpět narazíte na letní bobovou dráhu, která je zasazená do okolních zelených kopečků a nabízí nevšední zábavu.

 

 

img_0357

 

Okružní cesta po krásách Švýcarska
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *