New York je město, které nikdy nespí, o tom jsem se několikrát přesvědčila, když jsme s partou přátel brázdili noční Times Square. Ráda bych Vám předala několik tipů na místa, kam se také podívat, pokud míříte do New Yorku a máte jeho hlavní chlouby jako je Empire State Building a Socha Svobody shlédnuté.

 

 

Times Square v noci

Při první návštěvě New Yorku jsem bohužel tuto krásnou podívanou nestihla. Po druhé už jsem si ji nemohla nechat ujít. Neonové reklamy na Vás září ze všech stran tak silně, že máte skoro pocit, že není noc, ale den. Při procházení ulicí narazíte na hloučky lidí převlečených v kostýmech snažící se vás přemluvit, abyste si snimi udělali fotku. Pozor ale na to, že za každou fotku očekávají nějaké spropitné. Najděte si chvíli času posedět na červených schodech a sledovat z výšky ten shon.

 

Central Park

Zeleň uprostřed mrakodrapové džungle – to je central park. Již při první návštěvě jsem mohla hádat jeho velikost, když jsem jej poprvé spatřila z vyhlídky Top of the Rock. Při pěší procházce mě naprosto uchvátil rozsáhlý rybník na kterém se proháněly kachny. Všude bylo plno lidí ale také čisto a tak nebyl problém jen tak sednout do trávy a relaxovat.

 

 

 

Columbus circle

Sem jsem se vracela několikrát, jelikož jsem zde vždy přestupovala na metro. Místo leží kousek od Central parku a tak je tu vždy vidět někoho na pikniku. Pokud chcete mít trochu kultury, můžete se svézt koňským povozem nebo motorovou tříkolkou s průvodcem.

 

 

Washington Square Park

Tento krásný park svádí k odpočinku, za pěkného počasí můžete vidět všechny lavičky obsazené a spoustu lidí jen tak relaxující na čistém trávníku. Uprostřed parčíku je fontána a hned za ní je oblouk, který trochu připomíná ten vítězný v Paříži.

 

 

 

Trump Tower

Do trump toweru se dostanete až po běžné kontrole ochrankou přes rentgen. Následně můžete obdivovat krásné vysoké fontány z eskalátorů a nebo posedět v kavárně. V budově se nachází i veřejné WC a také obchod se suvenýry s tématikou Donalda Trumpa.

 

China Town

Pro někoho to může být ne moc zajímavá čtvrt, ale mě zaujaly hlavně pouliční prodejci různého druhu ovoce, zeleniny, mořských plodů, krabů, kteří se ještě hýbou a mnohem více. Pro někoho nemusí být příjemný odér který se z mořských živočichů line. Do China Town se doporučuji vydat už jen díky nízkým cenám suvenýrů, které jsou v centru New Yorku přemrštěné. Můžete se také za nízký peníz do sytosti najíst v různých lokálech a nemusíte mít strach, jelikož většinou je kuchyň prosklená a můžete kuchaři koukat pod ruce. Opravdu si zde přijdete jako v Číně, známé nápisy různých institucí jako banky či Mc Donalds jsou napsány v čínštině. Ve výloze řeznictví uvidíte zavěšené pečené kachny, husy či kuřata, které si můžete zakoupit.

Naleznete zde opravdu různorodé zboží a potraviny, na které nejste zvyklí a občas jsem velmi tápala o co se vlastně jedná, jelikož i popisy byly čínské. Člověk si rázem připadl jako by opravdu byl v Číně. Za mě je China Town alias čínská čtvrt místem, kam bych se určitě znovu ráda podivala, když ne v New Yorku tak alespoň v jiných velkoměstech.

 

 

 

 

New York po druhé
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!